Płyty główne

Gigabyte X79-UD5 - test, cena i opinie

przeczytasz w 1 min.

Gigabyte GA-X79-UD5 to interesujący wygląd, dobre wyposażenie i możliwa do przełknięcia cena.

Ocena benchmark.pl
  • 4/5
Plusy

atrakcyjny wygląd, PCI Express 3.0, eSATA 6 Gb/s, 3-way SLI/CF, Bluetooth 4.0 i Wi-Fi

Minusy

przeciętny komfort działania 3D BIOS

Zapewne zgodzicie się z nami, że kupowanie absolutnie topowych płyt jest często nieopłacalne, gdyż ich cena jest w lwiej części przypadków po prostu zawyżona. Tym razem sięgniemy więc do segmentu wysokiego... ale nie najwyższego. Oczywiście w przypadku platformy 2011 trudno mówić o segmencie niższym, bo nie ma tu miejsca na tanie, budżetowe płyty. Przetestowana przez nas Gigabyte GA-X79-UD5 nie należy może do tanich, jednak w jej przypadku cena jest uzasadniona.

gigabyte ga-x79-ud5

Gigabyte GA-X79-UD5 to płyta, która ma właściwie wszystko, a równocześnie jej cena nie wzbija się na wyżyny niedostępne dla śmiertelników i można ją określić jako "do przyjęcia". Oczywiście jak na płytę z podstawką LGA 2011.

Póki cogigabyte ga-x79-ud5 firma Gigabyte oferuje jedynie trzy płyty z podstawką LGA 2011, a mianowicie X79-UD3, X79-UD5 oraz G1. Assassin 2. Płyta X79-UD7 została wycofana z produkcji ze względu na podobieństwo cenowe (oraz specyfikacji) do modelu G1.Assasin 2.

Na naszych łamach testowaliśmy już wszystkie modele płyt Gigabyte z układem logiki X79 i zainteresowani czytelnicy mogą przyjrzeć się poniższym recenzjom: