Szybka ładowarka do samochodu 3x USB - Green Cell GC PowerRide
Akcesoria do telefonów

Szybka ładowarka do samochodu 3x USB - Green Cell GC PowerRide

przeczytasz w 4 min.

Green Cell GC PowerRide to szybka ładowarka samochodowa do gniazdka 12 V i 24 V. Dostarcza łącznie aż 54 W mocy, a jej największą zaletą jest to, że może ładować 3 urządzenia jednocześnie i każdemu z nich w tym samym czasie dostarczać 18 W. Recenzja Green Cell GC PowerRide.

Ocena benchmark.pl
 • 5/5
Plusy

- 3 podświetlane porty USB,; - szybkie ładowanie, 54 W łącznej mocy - 3 porty Ultra Charge 18 W,; - szybkie ładowanie smartfonów Samsung, Huawei, Apple oraz modeli z Quick Charge 3.0 (np. Xiaomi),; - działa z gniazdkami zapalniczki 12 V i 24 V,; - ładowarka jest mała i dobrze wykonana,; - brak luzów na portach (nic nie przerywa w czasie ładowania),; - dobra relacja ceny do możliwości.

Minusy

brak

Green Cell GC PowerRide 54 W - recenzja

Nawet smartfon z dużą baterią powinien ładować się w samochodzie szybko. Codzienne dojazdy większości osób są relatywnie krótkie. Jedziemy kilkanaście, góra kilkadziesiąt minut, po czym wychodzimy z samochodu i z pewnością nie chcemy przekonać się, że smartfon doładował się tylko o kilkanaście procent. W dodatku mówimy tutaj o ładowaniu wyłącznie jednego urządzenia, bo jeśli do zwykłej ładowarki podłączymy dwa lub więcej, to już w ogóle tragedia. Jeśli doładują się o kilka procent to będzie "sukces".

Na szczęście może być lepiej. Oto szybka ładowarka samochodowa Green Cell GC PowerRide generująca łącznie 54 W mocy.

Green Cell GC PowerRide - recenzja, test, opinia czy warto kupić

3x szybkie ładowanie

Są ładowarki, które radzą sobie z szybkim ładowaniem jednego urządzenia, ale po podłączeniu kolejnego tracą wigor i zauważalnie spowalniają. Nie dotyczy to ładowarki Green Cell GC PowerRide, która ładuje trzy smartfony równie szybko jak jeden.

Green Cell GC PowerRide przez cały czas generuje 3x 18 W (łącznie 54 W). Możemy podłączyć smartfon + tablet + nawigację lub cokolwiek, co jeszcze używacie w samochodzie i każde urządzenie będzie dostawało 18 W (jeśli w ogóle tyle potrzebuje). To idealna opcja na wyjazdy rodzinne lub biznesowe, w kilka osób.

Green Cell GC PowerRide - szybka ładowarka do samochodu

Mała, ale mocarna

Green Cell GC PowerRide ma trzy pełnowymiarowe porty USB typu A, umieszczone wygodnie na szczycie. Mimo to górna część ma wymiary zaledwie 4x3 cm, a wysokość całej ładowarki to około 7,5 cm. Słowem - jest to maleństwo, które nie przeszkadza w żadnym samochodzie.

Stylistyka jest subtelna, minimalistyczna, ale nowoczesna dzięki zaakcentowanym na zielono portom USB. Są one podświetlane, więc podłączanie urządzeń w nocy jest łatwe.

Green Cell GC PowerRide - szybka ładowarka do gniazdka zapalniczki 3 USB

Poza łączną mocą 54 W warto też podkreślić to, że Green Cell GC PowerRide działa bezproblemowo z gniazdkami zapalniczki 12 V i 24 V, więc pasuje do samochodów osobowych, kamperów, ciężarówek itp.

Bezpieczne ładowanie

Ponadto producent zastosował tutaj szereg rozwiązań, dzięki którym ładowanie jest bezpieczne i stabilne. Dostajemy więc zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe, przeciwprzepięciowe i termiczne (zapobiegające przegrzewaniu się). Warto też dodać, że porty USB są bardzo solidnie wykonane - ładowanie nie przerywa się na wybojach i podczas wstrząsów, co jest dość istotne na polskich drogach.

Green Cell GC PowerRide - szaybka ładowarka samochodowa

GC Ultra Charge - szybkie ładowanie różnych urządzeń

Autorski system szybkiego ładowania GC Ultra Charge na wszystkich trzech portach, pozwala sprawnie uzupełnić energię w sprzęcie obsługującym: Quick Charge 3.0, Samsung AFC, Apple 2,4 A oraz Huawei FCP. Są to bardzo popularne standardy, stosowane w wielu smartfonach i nie tylko. Przykładowo kolejne wersje technologii Quick Charge stosowane są w smartfonach Xiaomi.

Naturalnie urządzenia innych marek też będą ładowane. Czy równie szybko? Cóż, to zależy od tego, czy są w stanie przyjąć te 18 W. Jest jednak bardzo duża szansa na to, że każdy sprzęt będzie ładował się szybciej, niż ze zwykłych, prostych ładowarek typu 5 V, 1,5 A.

Green Cell GC PowerRide - ładowarka samochodowa 3x USB

Jak Green Cell GC PowerRide spisuje się w praktyce?

Trzeba przyznać że 3x 18 watów i technologia GC Ultra Charge dają radę. W czasie jazdy zerkałem od czasu do czasu na smartfon i za każdym razem poziom naładowania akumulatora był znacznie wyższy. Nawet podczas krótkich dojazdów w mieście już samo stanie w korkach sprawiało, że telefon doładowywał się znacząco. Dwa, albo trzy urządzenia jednocześnie ładowały się równie szybko, jak oddzielnie. Innymi słowy - producent nie rzuca słów na wiatr. Ładowarka Green Cell GC PowerRide daje radę.

Test szybkości ładowania

 • 30 minut ładowania Xiaomi Mi 9T Pro - smartfon doładowany o 50% (od 22 do 72%)
 • 1 godzina ładowania Xiaomi Mi 9T Pro - smartfon doładowany o 78% (od 22 do 100%)
 • 30 minut ładowania trzech smartfonów jednocześnie (2x Xiaomi Mi 9T Pro + OnePlus 6) - doładowane odpowiednio o 50%, 50%, 30%. Przy czym oba Xiaomi startowały od 20-22% i skończyły na 70-72%, a OnePlus 6 startował od 11% i skończył na 41%.

Wnioski: 50% doładowania smartfona z akumulatorem 4000 mAh w pół godziny to dobry wynik jak na ładowarkę samochodową. W dodatku czas ten jest utrzymany, gdy podłączone są 3 telefony. Oba Xiaomi Mi 9T Pro obsługujące Quick Charge doładowały się w tym samym czasie o 50%. OnePlus 6 ma inny system ładowania, więc mimo mniejszego akumulatora (3300 mAh), ładował się wolniej.

Green Cell GC PowerRide ma 3 porty USB i ładuje trzy urządzenia równie szybko jak jedno. To idealna, szybka ładowarka do samochodu.

Najważniejsze jest jednak to, że PowerRide ładuje trzy urządzenia równie szybko jak jedno. Jeśli ładowany smartfon jest w danej chwili obciążony, np. ma uruchomioną nawigację GPS oraz odtwarzanie muzyki przez Bluetooth, to ładowanie może być trochę wolniejsze, ale na szczęście nieznacznie (kilka procent mniej w ciągu pół godziny). Oczywiście zależy to od technologii ładowania w danym smartfonie oraz pojemności jego akumulatora.

Green Cell GC PowerRide - ładowarka do gniazdka 12V i 24V z trzema portami USB

Green Cell GC PowerRide - szybka ładowarka do samochodu

Szybkie ładowanie przydaje się zawsze. PowerRide daje nam pewność, że 3 osoby szybko naładują swoje smartfony w czasie podróży, albo jedna osoba sprawnie uzupełni energię w trzech urządzeniach jednocześnie.

A wiecie co jest najlepsze? Za Green Cell GC PowerRide zapłacimy od około 89 zł. Są ładowarki droższe i tańsze, ale ta optymalnie łączy przystępną cenę, z bardzo dobrą funkcjonalnością, szybkością ładowania i jakością wykonania.

Czy warto ją kupić? Moim zdaniem tak.

Green Cell GC PowerRide - opinia czy warto kupić

Green Cell GC PowerRide - ocena

 • 3 podświetlane porty USB
 • szybkie ładowanie, 54 W łącznej mocy - 3 porty Ultra Charge 18 W
 • szybkie ładowanie smartfonów Samsung, Huawei, Apple oraz modeli z Quick Charge 3.0 (np. Xiaomi)
 • działa z gniazdkami zapalniczki 12 V i 24 V
 • ładowarka jest mała i dobrze wykonana
 • brak luzów na portach (nic nie przerywa w czasie ładowania)
 • dobra relacja ceny do możliwości

Super Produkt

100% 5/5

 

Zobacz również:

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hiigara
  6
  Powinien być jeszcze tag "Sponsorowane"
  • avatar
   leto1987
   1
   Do wad można dopisać wygląd.
   • avatar
    djrafax
    0
    Kupiłem zaraz po premierze. Mam w trochę lepszym miejscu zapalniczkę samochodową i pasuje idealnie. Komponuje się świetne, ale największą jej zaletą jest moc całkowita - to jest bajka. Design też bardzo spoko :)
    • avatar
     serkules
     0
     18W na jeden port to dla najnowszych smartfonów już zbyt mało. Oczywiście telefon naładuje się, ale zajmie to nieco więcej czasu. Quick Charge 3.0 to też już dość wiekowy standard. Od kilku lat można już kupić telefony obsługujące QC 4+
     • avatar
      serkules
      0
      .
      • avatar
       energysnakePL
       0
       Brzydkie, cena też wysoka >﹏<
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        artykuł sponsorowany.

        a co do samej ładowarki, ciekawa propozycja. jednak:
        - podświetlanie drażni, zwłaszcza jak się jeździ na trasach, w zasadzie tylko wtedy jest nam potrzebna ładowarka.
        - ładowarkę o takiej mocy można wsadzić jedynie w gniazdko akceptujące gruby koniec wtyku zapalniczkowego. w wielu samochodach są też gniazda z wąskim wtykiem o mniejszej obciążalności prądowej, i w takim wtyku tak mocnej ładowarki nie wsadzimy. warto takie coś sprawdzić.