Myszki

Icon7 Z500 Laser Gaming Mouse – mysz dla graczy

przeczytasz w 4 min.

Przez dłuższy czas byłem zadowolonym użytkownikiem bezprzewodowego zestawu klawiatura + myszka firmy Logitech. Ale przy niedawnej modyfikacji komputera postanowiłem również wymienić ten zestaw. Tym razem postanowiłem zakupić osobno przewodową myszkę i przewodową klawiaturę. Mój wybór padł na myszkę Icon7 Z500 Laser Gaming Mouse. Chcę się z Wami podzielić moimi spostrzeżeniami odnośnie tego urządzenia. Zapraszam do lektury.

Kilka podstawowych informacji o myszce:

Typ sensora:laser
Komunikacja z komputerem:przewodowa
Interfejs:USB
Liczba przycisków:6 (producent podaje 7)
Rozdzielczość800/1200/1600/2000/3200 dpi

 

 

 

 


Opakowanie i zawartość

Po raz pierwszy mam do czynienia z produktem Icon7. Pierwsze wrażenia z kontaktu z nową myszką są pozytywne. Efektowne opakowanie utrzymane jest, podobnie jak sam "gryzoń", w czarnej kolorystyce z elementami pomarańczowymi. Sama myszka jest przyjemnie wyeksponowana pod przezroczystym tworzywem.

Opakowanie nie zawiera zbyt wielu elementów, ale zawiera wszystko co niezbędne w przypadku myszki czyli:

 • płytkę instalacyjną z oprogramowaniem
 • krótką instrukcję (naprawdę bardzo krótką, ale za to jest język polski) - pełna instrukcja jest na dołączonej płycie (i tu też duży plus, bo również jest po polsku)
 • wymienny panel wierzchni
 • zapasowe stopki
 • mysz Icon7 Z500 Laser

 


Konstrukcja i użytkowanie

Mysz przeznaczona jest dla użytkowników praworęcznych. Jest wyprofilowana ergonomicznie. Bardzo dobrze leży w dłoni. Jakość wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie. Budowa jest dość typowa z kilkoma modyfikacjami.

Producent podaje, że myszka wyposażona jest w 7 programowalnych przycisków, ale fizycznie jest 5 programowalnych przycisków (standardowe – lewy, prawy i rolka pełniąca rolę środkowego przycisku oraz dwa przyciski pod kciukiem).Skąd więc ta 7 podawana przez producenta? Może chcieli koniecznie „dobić” do 7 z uwagi na swoje logo :) Otóż producent jako 2 kolejne programowalne przyciski liczy rolkę, której również można przypisać rozmaite akcje. Ale moim zdaniem liczenie przesunięcia roli w górę i w dół jako 2 osobnych przycisków jest naciąganiem. Stąd o wiele trafniejsze określenie jest, że mysz posiada 5 programowalnych przycisków plus programowalną rolkę. Ponad to na wierzchu umieszczony jest jeszcze jeden przycisk służący do zmiany rozdzielczości pracy myszki – jego funkcji nie można zmienić.

Pewną nowością, choć na pewno nie rewolucją :) jest umieszczenie dwóch przycisków pod kciukiem. Przyciski umieszczone są jeden nad drugim stąd korzystanie z nich wymaga jedynie niewielkiego ruchu kciukiem. Minusem takiego rozwiązania jest możliwość przypadkowego naciśnięcia któregoś z przycisków, ale muszę zaznaczyć, że jeśli się coś takiego zdarzy to bardzo rzadko – mi się przydarzyło do tej pory dwa razy.

Rolka do przewijania umieszczona jest standardowo pomiędzy lewym i prawym przyciskiem. Jak już pisałem pełni ona również rolę przycisku środkowego. Rolka pokryta jest według producenta antypoślizgowym termoplastycznym tworzywem (cokolwiek miałoby to znaczyć :) ). W praktyce niestety tworzywo to nie zawsze sprawdza się tak dobrze jak zachwala producent. Palec potrafi się ślizgać na kółku rolki. Niejednokrotnie zdarza się również niezamierzone naciśnięcie rolki zamiast jej przewinięcia. Jest to przypadek o wiele częstszy niż przypadkowe naciśnięcie przycisków pod kciukiem, zwłaszcza przy próbie szybkiego przewijania np. stron internetowych.

Mysz Icon7 przeznaczona jest dla graczy stąd rozwiązania niespotykane w typowych urządzeniach przeznaczonych np. do biurowych komputerów. Jednym z nich jest wysoka rozdzielczość pracy laserowego sensora myszki. Dodatkowo myszka umożliwia regulację rozdzielczości w zakresie od 800 do 3200 dpi. Regulacja odbywa się poprzez dedykowany przycisk. Zmiana jest możliwa natychmiast, podczas pracy w dowolnym programie, ponieważ jest dokonywana sprzętowo i nie wymaga żadnego sterownika. Rozwiązanie to sprawdza się bardzo dobrze – wysoka rozdzielczość (aż do 3200 dpi) pozwala na bardzo szybkie przemieszczanie kursora po ekranie, natomiast zmniejszenie rozdzielczości pozwala np. precyzyjnie celować w grach. Co ważne, myszka zapamiętuje jaka rozdzielczość była ustawiona ostatnio. Jest to bardzo przydatne gdyż po ponownym włączeniu komputera nie musimy od nowa ustawiać interesującej nas rozdzielczości. Aktualnie ustawiona rozdzielczość jest obrazowana przez diody na wierzchu myszki. Muszę tutaj zdecydowanie pochwalić producenta za odpowiedni dobór diod. Ich światło w żadnym wypadku nie przeszkadza i faktycznie pełnią rolę wskaźnika a nie podświetlenia myszki.

 

Wskazania

Tryb DPI

Wyłączona

800 dpi

1 dioda

1200 dpi

2 diody

1600 dpi

3 diody

2000 dpi

4 diody

3200 dpi

Urządzenie wyposażone jest w sensor laserowy, który pracuje dobrze na różnych powierzchniach (sprawdza się praktycznie na każdej powierzchni z wyjątkiem szklanych i lustrzanych) i charakteryzuje się wysoką precyzją.


Mysz podłączana jest do komputera poprzez port USB za pomocą przewodu o długości 1,80m. Przewód umieszczony jest w osłonce z plecionki co powoduje, że cały kabel jest dosyć sztywny. Niektórym osobom może to przeszkadzać, choć ja osobiście stwierdziłem, że rozwiązanie takie w żaden sposób nie utrudnia użytkowania urządzenia.


Myszka leży w dłoni bardzo dobrze. Nie mam uczucia, że jest zbyt mała ani zbyt duża. Osobiście mam dosyć duże dłonie z długimi palcami, ale mimo to mysz bez trudu dopasowuje się do mojej dłoni.
Operowanie urządzeniem jest bardzo wygodne również dzięki zastosowaniu przez producenta stopek teflonowych, które sprawiają, że "gryzoń" bardzo lekko ślizga się po podłożu.

Instalacja oprogramowania pod Windowsem XP przebiegła bez żadnych problemów. Użytkowanie również nie nastręcza trudności, obsługa jest dość intuicyjna i nieskomplikowana.


 

Podsumowanie

 Podsumowując myszka Icon7 Z500 Laser Gaming Mouse jest bardzo udaną konstrukcją, choć oczywiście nie idealną. Poniżej przedstawiam krótkie zestawienie zalet i wad tego produktu:

Zalety:
- jakość wykonania
- laserowy sensor o wysokiej precyzji i szybkiej reakcji
- regulacja rozdzielczości pracy
- materiał absorbujący pot na grzbiecie myszki
- wymienne panele wierzchnie


Wady:
- niedopracowana rolka
- sztywny przewód
 

Ogólnie rzecz biorąc polecam ten produkt wszystkim, którzy stawiają myszce większe wymagania niż przeciętny użytkownik komputera. Jest to bardzo dobry produkt w przystępnej (przynajmniej jak na myszki dedykowane dla graczy) cenie.

Moja ocena to 4 (może nawet 4+, ale do piątki jeszcze trochę brakuje)

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  0
  Brak testów dyskwalifikuje ten artykuł jako recenzje.

  Niestety ode mnie byłoby tylko trzy, gdyby nie dobra jakość (co prawda małej ilości) fotek. Tak dostajesz cztery.
  • avatar
   kowdipapo
   0
   brak testów myszki - łogromny minus.
   "Pewną nowością, choć na pewno nie rewolucją :) jest umieszczenie dwóch przycisków pod kciukiem." - nie pamiętam kiedy takie rozwiązanie było nowością? Może za młody jestem :D
   Ode mnie 3.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Jesteście strasznie zachęcający dla kogoś kto starał się napisać swoją pierwszą recenzję.
    Według mnie tekst typu test powinien zawierać testy, a nie tekst w dziale mini-recenzje, ale skoro uważacie inaczej to w wolnej chwili postaram się to uzupełnić.
    Co do fotek to ile jeszcze mam zrobić myszce fotek żebyście uznali, że wystarczy? :)
    • avatar
     Dragon
     0
     Przydałaby się jeszcze informacja o tym jak naciska się klawisz w rolce. Niektóre myszki mają ten klawisz twardy natomiast przykładem miekkiego jest bardzo popularna w dawnych czasach myszka Logitech M-UB48. Po prostu rolka naciska się mięciutko (może to zasługa gumy na rolce bo na pewno nie mikrostyku ;) ).
     • avatar
      Darius
      0
      Mi się podoba i myszka i recnzja.Jeśli kogoś zainteresowała mysz(ja ją zamieżam kupić) to sobie poszuka wiecej info np. na stronie dystrybutora, ja tak zrobiłem.Ode mnie 4.