Jaka hulajnogą dojeżdżać do szkoły?
Pojazdy

Jaka hulajnogą dojeżdżać do szkoły?

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
3 komentarze Dyskutuj z nami

Jaka hulajnoga do szkoły? W dzisiejszych czasach: najlepiej elektryczna. Taki pojazd pozwala szybko, sprawnie i bezpiecznie dostać się dziecku do z punktu A do punktu B – na przykład z przystanku autobusowego do samego budynku. Jakie modele są szczególnie godne uwagi?

Niewielka waga, proste składanie, duży zasięg i solidna konstrukcja to cechy, które musi spełniać dobra elektryczna hulajnoga dla dziecka, aby faktycznie pozwalać mu sprawnie i bezpiecznie docierać do szkoły każdego dnia. Równocześnie powinna być dość szybka, aby frajdę dawać także po szkole – w czasie relaksu po nauce. 

Jaką hulajnogę kupić dziecku na powrót do szkoły (...i ze szkoły)? Odpowiedź może być różna w zależności od tego, ile możesz wydać, czego oczekujesz i w jakim wieku jest użytkownik. Dlatego też mamy nie jedną, lecz kilka propozycji… 

Dobra hulajnoga do szkoły podstawowej – KooWheel E3

Na początek: KooWheel E3, a więc dobra hulajnoga dla najmłodszych. Jeśli dziecko, dla którego szukasz „maszyny” chodzi do podstawówki, ten model będzie jak znalazł. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że waży niecałe 4 kilogramy. Nie bez znaczenia jest też to, że E3 rozpędza się jedynie do 10 km/h, więc możesz mieć pewność, że dzieci nie będą szaleć, a będą – bezpieczne.

KooWheel E3

Pozytywny wpływ na bezpieczeństwo mają również: poliuretanowe koła, LED-owe oświetlenie i sprawny hamulec nożny. Minusem zaś może być niewielki zasięg (do 5 km), ale za to ładowanie trwa jedynie półtorej godziny.

marketplace

Kawasaki KX-FSKID5.5 dla nastolatka

Ciekawą alternatywą jest Kawasaki KX-FSKID5.5, hulajnoga kierowana do nieco starszych dzieci – powiedzmy – najmłodszych spośród nastolatków. To już nieco cięższa konstrukcja, ale wynika to przede wszystkim ze względu na mocniejszy silnik i pojemniejszy akumulator, a także solidniejszy szkielet.

Kawasaki KX-FSKID5.5

Hulajnoga Kawasaki rozpędza się do 12 km/h, a gdy naładuje się jej akumulator do pełna, można przejechać na niej nawet 10 kilometrów. Większe niż w przypadku propozycji KooWheel koła zapewniają też większy komfort jazdy po nierównych chodnikach – innymi słowy: w naszych realiach sprawdzi się idealnie.

marketplace

Frugal Twist – nieco większe możliwości za nieco większe pieniądze

Jeśli możesz sobie pozwolić na nieco większy wydatek i wobec takiego pojazdu masz większe wymagania, to Frugal Twist może cię zainteresować. Tej hulajnodze nie brakuje niczego w porównaniu do dwóch poprzednich modeli, ale jeśli chodzi o możliwości, to są one zdecydowanie większe…

Frugal Twist

Zacznijmy od maksymalnej prędkości – ta wynosi tu aż 23 km/h, więc trasę z domu do szkoły i z powrotem pokonać można w bardzo krótkim czasie. Żadnym problemem nie jest też zasięg hulajnogi, który wynosi 13 km. Na liście plusów znajdują się też: 6-calowe koła, sprawne amortyzatory i wyświetlacz, dzięki któremu zawsze ma się sytuację pod kontrolą. 

Co też nie jest bez znaczenia, hulajnoga waży tylko 7,5 kilograma, a jej złożenie zajmuje tyle, co nic. Z jej wnoszeniem i znoszeniem po schodach czy przenoszeniem do autobusu nikt nie powinien mieć więc problemu.

marketplace

Razor E90 Power Core, czyli duża frajda dla najmłodszych

Na uwagę zasługuje też Razor E90 Power Core z (zamontowanym bezpośrednio w tylnym kole) silnikiem, który jest zarazem wydajny i energooszczędny. Efekt? Możliwość nieprzerwanego jeżdżenia nawet przez 80 minut z prędkością sięgającą 16 km/h. Dodajmy do tego szeroką platformę i stalową konstrukcję, a otrzymamy naprawdę ciekawy model.

Razor E90 Power Core

Podkreślmy jednak, bo to niezwykle istotne, że hulajnoga Razora to propozycja dla najmłodszych, a maksymalne obciążenie wynosi 54 kg. 

marketplace

Motus Scooty 6.5 Fit Lovers Edition to dobra hulajnoga dla każdego 

Nieważne, czy jeździć będzie na niej dziecko z podstawówki czy nastolatek zaraz przed maturą, Motus Scooty 6.5 Fit Lovers Edition to godna polecenia hulajnoga elektryczna – solidna, bezpieczna i dobrze wyposażona.

Motus Scooty 6.5 Fit Lovers Edition

Dzięki maksymalnej prędkości na poziomie 23 km/h, „sześcipółka” pozwala poczuć wiatr we włosach, a pojemny akumulator sprawia, że przejechanie 17 km od ładowania do ładowania to żaden kłopot. Silnik w połączeniu z 6,5-calowymi kołami umożliwia pokonywanie nawet 15-stopniowych wzniesień, a amortyzatory eliminują wszelki dyskomfort związany z jazdą po nierównościach. 

Tak duża prędkość cię przeraża? Jako rodzic w aplikacji możesz ustawić limit: do 5 lub 15 km/h. Docenisz też pewnie światła z przodu i z tyłu oraz dzwonek. A dziecko…? Wystarczy, że się odepchnie i rozpoczyna się zabawa… 

marketplace

marketplace

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dexterr
  Dla dziecka to rower lub zwykła hulajnoga bo dla jego prawidłowego rozwoju fizycznego potrzebny jest ruch.
  No chyba że chcemy mieć z dziecka tłustą świnkę z krzywymi nogami :)
 • avatar
  Wedge96PL
  Jak dla mnie to kompletny objaw głupoty. Poza tym dla złodzieja bardzo łatwy i kuszący ze względu na bezbronne zazwyczaj dziecko - łup.
 • avatar
  sebmys
  JAKA? Żadna!!!