MEE Audio X6 Plus - niedrogie słuchawki bezprzewodowe do sportu
Słuchawki BT

MEE Audio X6 Plus - niedrogie słuchawki bezprzewodowe do sportu

przeczytasz w 2 min.

MEE Audio X6 Plus to niedrogie słuchawki Bluetooth, które zostały stworzone z myślą o osobach uprawiających sport. Test.

Ocena benchmark.pl
  • 4,3/5
Plusy

dobry stosunek jakości do ceny; świetna ergonomia; solidna budowa; szczegółowa, żywa średnica; dobrze kontrolowane basy; odporność na pot oraz krople deszczu;

Minusy

przeciętny czas pracy na baterii; brak etui w zestawie;

MEE Audio X6 Plus - recenzja

Przetestowaliśmy już dla Was słuchawki bezprzewodowe MEE Audio X8, które zostały stworzone przede wszystkim z myślą o osobach uprawiających sport. Kolejnym modelem który trafił do naszej redakcji jest MEE Audio X6 Plus. Stanowi on tańszy odpowiednik modelu X8. Koszt tych słuchawek to około 199 zł. Sprawdźmy co otrzymujemy za tę kwotę.

Lekkie i wygodne

MEE Audio X6 Plus odznaczają się bardzo podobną konstrukcją do testowanego już przez nas przewodowego modelu M6P. W praktyce oznacza to, że słuchawki te są jednymi z najwygodniejszych w swojej klasie. Obudowy wykonane z dobrej jakości tworzywa sztucznego odznaczają się przemyślaną ergonomią, która umożliwia łatwe dopasowanie ich do uszu.

MEE Audio X6 Plus test

Słuchawki przy odpowiednim doborze gumowych uszczelek gwarantują świetną wygodę oraz izolację od dźwięków zewnętrznych. W zestawie otrzymujemy 4 pary sylikonowych nakładek o różnych rozmiarach, które powinny zapewnić całkiem szeroki zakres personalizacji.

Całość waży nieco ponad 11g. jest to naprawdę niewiele jak na model bezprzewodowy, mający w sobie wbudowaną baterię. Podczas korzystania z nich można naprawdę szybko zapomnieć o tym, że je w ogóle mamy na sobie.

Obie słuchawki są ze sobą połączone dość cienkim przewodem o przekroju kołowym. Jego długość to około 45 cm. Dzięki takiej konstrukcji kabla efekt mikrofonowy jest praktycznie niezauważalny nawet w trakcie ćwiczeń, lecz z drugiej strony nie zapobiega ona zaplątaniu słuchawek w takim stopniu jak przewody płaskie.

MEE Audio X6 Plus obie słuchawki

Lepiej jest więc nie nosić tych słuchawek bezpośrednio w kieszeni, tylko wyposażyć się w dobre, sztywne etui. Niestety, w przypadku tego modelu producent nie dodaje do zestawu nawet najprostszej saszetki.

Dobre trzymanie nawet w czasie ćwiczeń

MEE Audio X6 Plus, tak jak pozostałe słuchawki tego producenta wymagają tego, by zakładać je w taki sposób, aby ich przewód był poprowadzony nad uchem. Nie zabrakło również charakterystycznych usztywnionych końcówek przewodu tuż przed słuchawkami, które pozwalają na dopasowanie ich kształtu do ucha.

Te dwie cechy sprawiają, że MEE Audio X6 Plus są słuchawkami, które w praktyce nie wypadają z ucha, nawet gdy zdarzy nam się mocno pociągnąć za przewód.

MEE Audio X6 Plus obudowa

Obudowy oraz elektronika słuchawek zostały pokryte specjalną nanowarstwą, która chroni je przed potem oraz kroplami deszczu. Nie podano jednak oznaczenia IP, dlatego należy uważać by ich nie upuścić do kałuży lub wyprać razem ze spodniami.

Około 10 cm od prawej słuchawki na przewodzie został zintegrowany pilot wykonany z czarnego, matowego tworzywa sztucznego. Tak samo jak w przypadku droższego modelu X8 umieszczono na nim 3 przyciski służące do kontroli słuchanej muzyki, parowania słuchawek ze smartfonem oraz ich włączenia lub wyłączenia. Oprócz tego integruje on w sobie mikrofon do rozmów, gniazdo microUSB służące do ładowania akumulatorka oraz diodę informująca o stanie połączenia Bluetooth.

MEE Audio X6 Plus pilot

Bateria - nie najlepsza lecz wystarczająca

Wbudowana bateria według specyfikacji producenta starcza na 4 godziny ciągłego odtwarzania muzyki. W praktyce przy głośności na poziomie 70% oraz smartfonie, który leżał nie dalej niż 2 metry od słuchawek, wynik ten okazał się nieco gorszy, gdyż wyniósł zaledwie 3 godziny i 20 minut. Czas ten nie jest najlepszym wśród modeli bezprzewodowych o podobnej konstrukcji, jednak w tej klasie cenowej jest jak najbardziej zadowalający. Ponad 3 godziny powinny ze spokojem wystarczyć na przeciętny trening na siłowni lub inne ćwiczenia.

Akumulatorek można naładować przy pomocy dowolnego przewodu microUSB w około 2,5 godziny.

MEE Audio X6 Plus bez gumek

Skrócona specyfikacja

Średnica przetwornika: 10 mm
Pasmo przenoszenia: 20 - 20 000 Hz
Bluetooth: 4.0
Zasięg: 10 m
Czas pracy na baterii: do 4 godzin
Inne: SBC