Myszki

Microsoft Bluetooth Notebook Mouse 5000 v1.0

przeczytasz w 2 min.

Postanowiłem, że podzielę się z czytelnikami spostrzeżeniami dotyczącymi tej myszki. Zakupu dokonałem około pół roku temu i zapłaciłem za nią 95 zł, z tego co zaobserwowałem ceny się nie zmieniły.

Myszka zbudowana jest w oparciu o technologię laserową oraz wyposażona w interfejs bluetooth. Do zestawu (w moim przypadku wersja OEM) nie jest dołączony odbiornik. Jak sama nazwa wskazuje dedykowana jest ona do użytkowników laptopów i swoje zadanie spełnia świetnie.

Microsoft Bluetooth Notebook Mouse 5000

Gryzoń napędzany jest dwiema bateriami AAA, a o potrzebie ich naładowania/wymiany poinformuje nas wskaźnik umieszczony na jej grzebiecie. Od spodu mysz została wyposażona w wyłącznik oraz przycisk służący do synchronizacji. Ów przycisku używamy tylko raz przy pierwszym podłączeniu myszki do laptopa. Ja korzystam z natywnej obsługi Bluetooth przez Windows Vista i nigdy nie miałem z tym problemów. Przy pierwszej synchronizacji przytrzymujemy przycisk synchronizacji na myszce, aż zacznie pulsować na czerwono wskaźnik myszki. Po tym zabiegu mysz jest widoczna dla laptopa, podłączamy mysz i to wszystko. Gdy ponownie będziemy chcieli użyć myszki wystarczy ją włączyć a połączenie z komputerem zostanie nawiązane automatycznie.

Microsoft Bluetooth Notebook Mouse 5000

Teraz trochę o ergonomii. Wymiary myszki to ok. 5,4cm x 9 cm. Pozwala to na komfortową pracę.
Mysz naprawdę wygodnie leży w dłoni, co prawda jest krótka ale za to szeroka a to moim zdaniem jest bardzo ważne. Korzystałem już z różnych wynalazków małych rozmiarów i z reguły były za wąskie, ta jest jakby szyta na miarę.
Mysz została wyposażona w rolkę pod którą jest ukryty trzeci przycisk myszy oraz dodatkowy – czwarty na lewej krawędzi, mniej więcej pod kciukiem, który moim zdaniem jest mało użyteczny i mało wygodny. Największym bólem jaki doskwiera tej myszce dość głośno trykająca rolka gdy się chce ją przewijać do góry. W dół już jest cicho. Przycisku pod rolką jest wystarczającą twardy aby nie wcisnąć go przypadkowo podczas przewijania i wystarczająco miękki żeby nie trzeba się było z nim siłować.

Microsoft Bluetooth Notebook Mouse 5000

Podsumowując,
na plus: cena, ergonomia
na minus: hałasująca rolka.
Gdybym miał jeszcze raz kupować myszkę kupiłbym tą samą, dlatego jeśli chcecie kupić tanią myszkę bluetooth, to polecam.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!