Myszki

Microsoft Touch Mouse - mysz na dotyk (wideo)

Mysz dotykowa i bez wątpienia oryginalna. Wykorzystuje technologie Bluetrack i Touch. Oferuje nowatorski sposób sterowania za pomocą gestów. Zobacz prezentację i nasze wrażenia.

Microsoft Touch Mouse - mysz na dotyk (wideo) | zdjecie 1


Ten produkt znajdziesz w sklepie benchmark.pl

Nowa, bezprzewodowa mysz Microsoft Touch Mouse zaprojektowana została nie tylko zgodnie z najnowszymi trendami stylistycznymi, ale również z uwzględnieniem zasad ergonomii. Urządzenie wyglądem odbiega nieco od typowego reprezentanta swojego gatunku.

Przednia część gryzonia jest spłaszczona i wydłużona, a na jej powierzchni widnieje szereg zagadkowych kropek i krzyżyków. Tymi symbolami producent zaznaczył pole dotykowe myszki, na którym wykonywać będziemy poszczególne gesty.

Zobacz wideoprezentację:

Microsoft Touch Mouse - mysz na dotyk (wideo) | zdjecie 2

Większość nowych zaawansowanych myszek wyróżnia się zazwyczaj dużą ilością sprzętowych przycisków. Niekiedy jest ich kilkanaście, a każdy z nich odpowiedzialny jest za wykonanie innej funkcji. Bywa też, że przyciski te zwyczajnie przeszkadzają użytkownikowi podczas grania lub pracy biurowej.

W tym przypadku właściwie cała powierzchnia pozbawiona jest wystających klawiszy. Do dyspozycji użytkownika pozostały tylko dwa – lewy i prawy przycisk myszy. Trudno jednak sobie wyobrazić, jak można w praktyce skonstruować użyteczną alternatywę dotykową dla tradycyjnego kliknięcia. Jest to właściwie niewykonalne w przypadku myszek dla graczy – tutaj sprzętowe przyciski główne są właściwie nieodzowne.

Microsoft Touch Mouse - mysz na dotyk (wideo) | zdjecie 3

Jeśli dotkniemy górnej powierzchni opuszkami trzech palców i przesuniemy je ku górze, wyświetlimy wszystkie otwarte w Windows okna (Instant Viewer). Dzięki temu możemy szybko przełączać się pomiędzy aplikacjami. Z kolei ruch trzema palcami w dół spowoduje błyskawiczną minimalizację wszystkich programów i wyświetlenie pulpitu.

Microsoft Touch Mouse - mysz na dotyk (wideo) | zdjecie 4

Ruch w dół dwoma palcami sprawi, że zmaksymalizowane okno przejdzie do stanu normalnego, a kolejny ruch w dół spowoduje jego minimalizację. Ruch w górę daje efekt odwrotny: z okna zminimalizowanego przejdziemy do standardowego, a następnie do zmaksymalizowanego.

Na tym jednak nie kończą się gesty dwoma palcami. Przesuwać nimi możemy też w lewo i w prawo. Pierwsza opcja spowoduje, że aktywne okno wypełni lewą stronę pulpitu, natomiast ruch przeciwny to wypełnienie prawej połowy pulpitu.

Zaznaczyć również należy, że wygoda wykonywania tych gestów stoi na naprawdę wysokim poziomie.

Microsoft Touch Mouse - mysz na dotyk (wideo) | zdjecie 5

W myszce Microsoft Touch brakuje również sprzętowej rolki, którą moglibyśmy przewijać strony WWW i dokumenty biurowe. Czynność tą wykonać musimy więc w sposób dotykowy, przesuwając palcem w dół lub w górę. Co ciekawe, gest ten nie musi być wykonywany w części centralnej grzbietu gryzonia, równie dobrze sprawdzi się lewa i prawa strona pola dotykowego.

Z kolei przesuwając palec z lewej strony do prawej i odwrotnie możemy przewijać dokumenty w poziomie. Funkcjonalność myszy jest bardzo wysoka.

Microsoft Touch Mouse - mysz na dotyk (wideo) | zdjecie 6

Touch Mouse pozwala też wykonywać gesty kciukiem, warunkiem jest jednak ustalenie na początku, którą dłonią obsługujemy myszkę. Jest ona symetryczna, więc praca lewą i prawą ręką będzie tak samo komfortowa.

Jeśli jesteśmy praworęczni, aktywowane zostanie tylko lewe pole kciuka. Ruch w lewo lub w prawo spowoduje przeskok do wcześniejszego lub dalszego dokumentu. Na przykład jeśli przeglądamy strony internetowe, możemy szybko cofnąć się do poprzedniej witryny, a jeśli przeglądamy galerię zdjęć - możemy przełączać się pomiędzy nimi nie ruszając kursorem.

Microsoft Touch Mouse - mysz na dotyk (wideo) | zdjecie 7

Technologia BlueTrack użyta w myszce Touch pozwala pracować wygodnie właściwie na każdej stałej powierzchni – nawet na szkle i lustrze. Niebieski promień współpracujący z sensorem obrazu zapewnia szczegółowe, kontrastowe odwzorowanie powierzchni po której przesuwa się urządzenie. Precyzja odczytu położenia jest bardzo wysoka.

Microsoft Touch Mouse - mysz na dotyk (wideo) | zdjecie 8

Niestety Microsoft Touch Mouse nie jest pozbawiona niedociągnięć. Po pierwsze w czasie użytkowania istnieje duże prawdopodobieństwo przypadkowego wykonania gestu, co może powodować pewien dyskomfort. Wyjściem może być dezaktywacja danej funkcji, ale chyba nie po to kupujemy myszkę dotykową, żeby pozbawiać ją dotykowości.

Kolejnym mankamentem jest wspomniany wcześniej brak rolki. Samo przewijanie dokumentów w pionie i poziomie jest bardzo wygodne w postaci dotykowej, ale co z trzecim (środkowym) przyciskiem, którym wiele osób otwiera i zamyka karty w przeglądarkach internetowych i innych programach? W myszce Touch tej funkcji brakuje.

Dla niektórych osób minusem może być też rozmiar i wyprofilowanie gryzonia. Jeśli masz duże dłonie, Touch Mouse nie zapewni odpowiednio komfortowego podparcia – jest po prostu zbyt niska. Dodatkowo oba przyciski (lewy i prawy) są zdecydowanie za duże. Zajmują większość grzbietu i zachodzą też na boki, przez co możemy wykonać kliknięcie już przez samo położenie dłoni na myszce.

Microsoft Touch Mouse - mysz na dotyk (wideo) | zdjecie 9

Microsoft Touch Mouse stworzony został specjalnie z myślą o współpracy z systemem Windows 7. Do jej prawidłowego działania wymagane jest najnowsze oprogramowanie IntelliPoint (64- lub 32-bitowe).

Microsoft Touch Mouse - mysz na dotyk (wideo) | zdjecie 10

Ten produkt znajdziesz w sklepie benchmark.pl

W opakowaniu oprócz samej myszki znaleźliśmy dwie baterie AA, kabel przedłużający dla czujnika i papierową instrukcję. Wspomniany czujnik może być przenoszony razem z myszką (w specjalnym gnieździe pod spodem). Myszka dostępna jest na polskim rynku w cenie ok. 200-220 zł.

Czy byłbyś zainteresowany zakupem tej myszy? Jakie myszy Microsoft lub innego producenta polecacie?

Microsoft Touch Mouse - mysz na dotyk (wideo) | zdjecie 1Microsoft Touch Mouse - mysz na dotyk (wideo) | zdjecie 2Microsoft Touch Mouse - mysz na dotyk (wideo) | zdjecie 3Microsoft Touch Mouse - mysz na dotyk (wideo) | zdjecie 4Microsoft Touch Mouse - mysz na dotyk (wideo) | zdjecie 5Microsoft Touch Mouse - mysz na dotyk (wideo) | zdjecie 6Microsoft Touch Mouse - mysz na dotyk (wideo) | zdjecie 7Microsoft Touch Mouse - mysz na dotyk (wideo) | zdjecie 8Microsoft Touch Mouse - mysz na dotyk (wideo) | zdjecie 9Microsoft Touch Mouse - mysz na dotyk (wideo) | zdjecie 10

Komentarze

27
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  DustEater
  0
  Jestem ciekaw tego jak szybko zmęczy się ręka/palce?

  Na standardowej myszce można sobie wygodnie położyć palce na przyciskach a tutaj trzeba będzie pewnie trzymać w górze, bo inaczej tzw autofire.

  Pomysł może i dobry, w dodatku brak dźwięku i mechanizmu klikania, ale nieprzydatny w grach
  • avatar
   Franz
   0
   Dla mnie nie tylko w grach ta myszka się nie sprawdzi, ale w pracy biurowej również. Nie jestem wrogiem nowego, ale nie każdy nowy pomysł jest lepszy do sprawdzonych od lat rozwiązań - nie widzę na razie alternatywy dla tradycyjnej myszki laserowej "z wyższej półki" o ergonomicznym kształcie. W tej myszce po pierwsze trzeba się przestawić na nowy sposób używania - moją myszkę obsługuję odruchowo - spadnie na pweno szybkość pracy. Nie ma ważnego dla mnie ergonomicznego kształtu, istnieje możliwość przypadkowego wykonania gestu, szczególnie gdy się spieszymy, oraz męczy się dłoń nie leżąc wygodnie na myszce tylko trzeba ją trzymać nad myszką w czasie wykonywania gestów , nie wiem jak to będzie po całym dniu pracy.
   • avatar
    agnus
    0
    Z tą myszą jak z telefonami dotykowymi. Fajne, można się pobawić ale gdy trzeba po prostu zadzwonić albo pracowac na kompie.... no cóż...
    • avatar
     hideo
     0
     bardzo przypomina Apple Magic Mouse, tyle że mysz Apple jest ładniejsza
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Trzeba przyznać, że pomysł wart uwagi lecz nie wyobrażam sobie pracy na takiej myszce. Dotyk zawsze wiąże się z tym, że w niespodziewanym momencie nam się coś przesunie itp. Tak samo jest gdy korzystamy z dotykowej klawiatury na telefonie, nie wiadomo jak by były wielkie od czasu do czasu kliknie się niechciany przycisk.
      • avatar
       c0lin.
       0
       Prosze was, czy wy musicie tak utrudniać życie czytającym i dodawać te bezsensowne strony? :/
       • avatar
        suntzu
        0
        Widziałem taki trick, że gestem się robi i pojawiają się wszystkie okna. 56 sekunda filmu

        Czy jest na to jakikolwiek skrót... Możliwość uruchomienia bez myszki MS>
        • avatar
         wildthink
         0
         Taka mysz z tuchpadem.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Zagrajcie na tym w CS'a :D Jak dla mnie to mysz tylko do Internetu i ogolnego uzytkowania kompa procz gier.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           W sumie Mysz do lapka i tyle.
           • avatar
            jewgienij
            0
            Juz sobie naostrzylem olowek, a tu taki zonk! Zapomnieli srodkowego przycisku...
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             Gestów można przecież używać, korzystając z dowolnej myszy i darmowego oprogramowania. Po co więc tworzyć takiego dziwoląga ? Wiem, żeby mieć uzasadnienie dla kolejnych nieuzasadnionych patentów :). Microsoft odkrywa właśnie to, z czego ja korzystam od 10 lat. Nie wyobrażam sobie korzystania z myszy bez strokeIt'a
             • avatar
              disturbedone
              0
              innowacyjny ta… chyba dla microsoftu. Porzadna mysz na kablu do gier albo trackpad do pracy.. reszta sie nie liczy.
              • avatar
               gratiass
               0
               plagiat - zerżnięte z magic mouse Apple
               • avatar
                Brudka
                0
                No i nabrało nowego znaczenia stwierdzenie:

                "Mizianie myszki" :p
                • avatar
                 Konto usunięte
                 0
                 Kupiłem to cudo i wielkie rozczarowanie... działa tylko bardzo zresztą kapryśne przewijanie, praktycznie mam 2 przyciskową z rzadko działającym "kółkiem ", prubowałem szukać driverów ale nic na necie nie znalazłem :-(.

                 Witaj!

                 Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
                 Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

                 Połącz konto już teraz.

                 Zaloguj przez 1Login