Monitoring domu i inteligentne zarządzanie energią z systemami Ekontrol i Opti-Ener
Ciekawostki

Monitoring domu i inteligentne zarządzanie energią z systemami Ekontrol i Opti-Ener

artykuł sponsorowany, przeczytasz w 2 min.

Jak zmniejszyć rachunki za energię elektryczną i nadzorować pracę wszystkich potrzebnych na co dzień urządzeń? Rozwiązaniem jest system Ekontrol i moduł Opti-Ener.

Nowe technologie mogą umożliwiać optymalizację pracy urządzeń w gospodarstwie domowym, pozwalać na ciągły nadzór zużycia energii, a także na zaoszczędzenie kilkuset złotych w skali roku. Wszystko to jest możliwe dzięki systemowi Opti-Ener, który potrafi zarządzać pracą sprzętów elektrycznych oraz pomaga w optymalizacji zużycia energii.

System Opti-Ener to pierwsze rozwiązanie na rynku, które jest w pełni dostosowane do zapisów ustawy o OZE. Umożliwia on kompleksową kontrolę oraz racjonalizację wykorzystywania energii elektrycznej. Mało tego, dzięki niemu możemy nawet sprawdzić ilość zmagazynowanej energii (nadwyżki pojawiające się podczas korzystania z ekologicznych rozwiązań, jak panele fotowoltaiczne czy wynikające z różnic między pobraną a oddaną do sieci energią).

Zdalny monitoring ekologicznej energii

Wszyscy chcemy być dziś mobilni i firma Hewalex zdaje sobie z tego doskonale sprawę. Dowodem na to jest aplikacja napisana na smartfony, za pomocą której mamy dostęp do wszystkich informacji o pracy urządzeń elektrycznych oraz o aktualnym zużyciu oraz poziomie zmagazynowanej energii. Aplikacja pozwala również na zmianę poszczególnych parametrów, a do tego jest niezwykle przejrzysta i wdzięczna w obsłudze.

Powiadomienia typu PUSH w smartfonie przyczyniają się do tego, że nigdy nie zdarzy się sytuacja, która może zaskoczyć użytkownika. Jest on na bieżąco informowany o jakości dostarczanej energii, o ewentualnych nieprawidłowościach czy o bilansie energetycznym. To ostatnie jest szczególnie istotne w przypadku wykorzystywania własnych generatorów do produkcji energii elektrycznej.

Bilans energii bez tajemnic z Opti-Ener

O tym, że koszty energii elektrycznej rosną nieustannie wiemy praktycznie wszyscy. Nie wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że można temu w jakiś sposób zaradzić. Jak to zrobić? Najprostsza jest inwestycja w urządzenia o wysokiej efektywności energetycznej oraz wyposażenie domu lub mieszkania w energooszczędne żarówki.

Bardziej skomplikowane i wymagające już konkretnych decyzji jest wykorzystanie ogniw słonecznych do pozyskiwania choć części niezbędnej energii elektrycznej. Nawet jednak po wykonaniu wszystkich możliwych zmian, niezbędnym krokiem będzie zadbanie o urządzenia kontrolujące wykorzystanie energii. Takim rozwiązaniem jest system Opti-Ener, który pozwala na zdalne włączanie poszczególnych urządzeń wtedy, gdy cena zakupu energii jest niższa. Jest to zależne od posiadanej taryfy, niemniej umożliwia znaczne oszczędności.

Opti-Ener składa się z głównego modułu oraz elementów poszerzających możliwości systemu i pozwalających na zarządzanie pracą urządzeń elektrycznych, również bezprzewodowo. Cały system może przysłużyć się do wydatnego zmniejszenia rachunków za energię oraz optymalizacji jej codziennego zużycia.

Kompleksowe rozwiązania to podstawa

System Opti-Ener firmy Hewalex pozwala na sprawowanie bieżącej kontroli nad jakością oraz zużyciem energii elektrycznej w gospodarstwie domowym. Mierzy nieustannie pobieraną i oddawaną energię, podlicza jej koszty przy uwzględnieniu indywidualnych uwarunkowań, a także oferuje całkowity wgląd w pracę i ogólną wydajność energetyczną naszego domu lub mieszkania.

System Opti-Ener to nowoczesny pomysł na sprawne i świadome zarządzanie energią elektryczną. Dziś, kiedy prąd pozyskiwany tradycyjnymi metodami staje się coraz droższy, konsumenci mogą wybierać między jej dostawcami, a do tego rośnie popularność rozwiązań ekologicznych, oferta firmy Hewalex jest nie tylko atrakcyjna, ale i po prostu racjonalna. Do tego korzystanie z całego systemu jest intuicyjne oraz wygodne, co cenią sobie użytkownicy podobnych rozwiązań.

Więcej informacji o systemie Opti Ener znajdziecie tutaj.

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  reaktywator
  0
  Niestety, ale nie przeczytałem dokładnie jak to niby działa, bo strona producenta się nie wczytuje. Jest chyba lepsze urządzenie na rynku, napisałem chyba, bo znam je tylko z opisu jest to smappee.
  • avatar
   dziobolek
   0
   Nooo! Wreszcie ktoś w Hewalex pomyślał o "mobilkach".
   • avatar
    Agnieszka_Kowal
    0
    Ostatnio na rynku pojawił się świetny miernik zużycia energii - OneMeter. Bardzo ciekawe urządzenie, ładne, intuicyjne + posiada apkę mobilną (chociaż w dzisiejszych czasach to raczej takie must-have).