Myszki

Bezprzewodowa, optyczna mysz Microsoftu

przeczytasz w 2 min.
CHARAKTERYSTYKA
 
technologia
optyczna
komunikacja
bezprzewodowa
tech. komunikacji
radiowa
rozdzielczość
800
próbkowanie
110 Hz
profil
dla prawo i leworęcznych
ilość przycisków
3
interfejs
USB lub PS/2

Oto bezprzewodowa, optyczna mysz Microsoftu. Stosunkowo wygodny kształt i porządne wykonanie należy zaliczyć na plus, szkoda jednak, że do produkcji zastosowano przeciętnej jakości materiały. Z drugiej strony, nie jest to drogi produkt z górnej półki, więc można tę wadę wybaczyć.

Dwa główne przyciski wciska się bardzo miękko i przyjemnie - można by rzec: wzorowo. I wszystko byłoby dobrze, a mysz dostałaby o dwa punkty więcej, gdyby nie feralne kółko z obsługą technologii Tilt-Wheel. Microsoft nie ma ostatnio do niej szczęścia. Co z tego, że kółko można przechylać na boki, skoro z jego wciśnięciem jest spory kłopot. Jest po prostu zdecydowanie za twarde (podobnie, jak w testowanej już przez nas Microsoft IntelliMouse 4.0). Na dodatek obraca się płynnie, nie wydając z siebie żadnych klików, co nie jest najwygodniejszym rozwiązaniem. Ma jeszcze jedną wadę: od czasu do czasu trzeszczy - zwłaszcza przy szybkim obracaniu.

O odbiorniku można napisać tyle, że jest. Działa poprawnie, ale jest duży i mało elegancki. Za to do zasilania trudno się przyczepić - dwa paluszki typu AA, a na dodatek myszka działa również z jedną. Jest wtedy lżejsza, ale za to skraca się czas jej pracy. Natomiast układ optyczny to najmocniejsza strona myszy - działa bez najmniejszych problemów, ruchy są poprawnie odwzorowywane na ekranie, a efektu akceleracji wstecznej nie udało nam się zaobserwować. Co prawda próbkowanie w przypadku tego gryzonia jest o 15 Hz mniejsze niż maksymalne domyślne ustawienia portu USB, ale w praktyce jest to niezauważalne i nie prowadzi do zmniejszenia precyzji.

Wireless Optical Mouse V2.0A to zupełnie przeciętna mysz bezprzewodowa. Gdyby nie Tilt-Wheel, przeraźliwie wręcz toporny w wykonaniu Microsoftu, byłaby godna polecenia. A tak - mogą ją kupić tylko ci, którzy nie używają kółka. Ale czy są jeszcze tacy?

PODSUMOWANIE
Kształt i wykonanie
1/3
Ergonomia przycisków
2/3
Ergonomia rolki
0/2
Precyzja
3/4
Ogólna ocena :
(6/12)

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login