Myszki

Razer Diamondback RZD-1600

przeczytasz w 2 min.
CHARAKTERYSTYKA
 
technologia
optyczna
komunikacja
przewodowa
tech. komunikacji
-
rozdzielczość
1600
próbkowanie
125Hz
profil
dla prawo- i leworęcznych
ilość przycisków
7
interfejs
USB (tylko)

Wyprodukowana z półprzezroczystego, twardego plastiku, Bardzo przyjemnie leżąca w dłoni. Z dwoma dużymi, wygodnymi przyciskami, wykonanymi z bardzo miłego w dotyku materiału. Guma antypoślizgowa i po dwa przyciski na każdym z boków. Szalenie wygodne podkładki sprawiają, że sunie płynnie nawet po wytartej podkładce.

Taka jest właśnie mysz Razer Diamondback, która naprawia wszystkie wady swojej poprzedniczki.

Na początek - prześliczny plastik mieniący się delikatnym, czerwonawym światłem. Z lewej i prawej strony wygodna guma, na której mogą odpocząć palce. Na lewym boku przycisk, który wciśnięty z góry działa jak COFNIJ, a z dołu jak NAPRZÓD. Prawy bok to analogiczny przycisk, tym razem robiący za scroller w górę i w dół. Już domyślne ustawienia tych dodatkowych przycisków są szalenie wygodne - aż strach pomyśleć, co można osiągnąć w grze po ich rekonfigurowaniu!

Dwa główne przyciski bardzo duże i wygodne. Bardzo, bardzo miękko się wciskają. Do tego stopnia, że pierwsze kilka godzin trzeba poświęcić na przyzwyczajenie się do tej miękkości. Pośrodku kółko. Wciska się trochę oporniej, ale i tak znacznie milej niż w zdecydowanej większości myszek. Obraca się dobrze, trochę twardo, z wyraźnym klikiem.

Układ optyczny perfekcyjny - wszystko działa doskonale. Jest to chyba pierwsza mysz, w której nie mogę się ani trochę przyczepić do odwzorowania ruchów na ekranie. Są płynne, bez efektu akceleracji wstecznej, a opóźnienia w przypadku tego modelu nie występują absolutnie wcale! Gryzoń jest super-wygodny w pracy, a i w grach trudno wyobrazić sobie lepsze urządzenie. Gracz, którego mysz reaguje z opóźnieniem będzie po prostu miał mniejsze szanse na zwycięstwo. W przypadku Razer Diamondback z pewnością to nie wystąpi.

Ta mysz ma wszystko na swoim miejscu. Jej ciężar jest w sam raz. Kształt bardzo wygodny, bez silenia się na praworęczność. Generalne wykonanie całości idealne - nic nie skrzypi, obudowa jest twarda i porządna - po prostu perfekcyjna. Nawet nalepka pod spodem została wykonana z eleganckiego materiału.

W pudełku znajdziemy też piankowe etui do myszy oraz instrukcję po polsku. Chociaż nie są najwyższych lotów, stanowią miłe uzupełnienie. Sterowniki są ciekawie rozwiązane graficznie i choć nie są tak bogate, jak w niektórych produktach konkurencji, to zdecydowanie wystarczą.Podsumowanie będzie krótkie: Nigdy nie trzymałem w ręku tak doskonale wykonanego gryzonia. Polecam go bez najmniejszego wahania! A teraz pozwólcie, że trochę ochłonę...

PODSUMOWANIE
Kształt i wykonanie
3/3
Ergonomia przycisków
3/3
Ergonomia rolki
2/2
Precyzja
4/4
Ogólna ocena :
(12/12)
Razer Diamondback
RZD-1600

najlepsza mysz dla wyczynowych graczy !

Zobacz podsumowanie myszek.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!