Karty graficzne

Nowe technologie i rozwiązania AMD

przeczytasz w 2 min.

Do dnia premiery nie możemy ujawnić szczegółowych specyfikacji nowych kart graficznych. Jakie są kluczowe punkty strategii AMD?

Architektura GCN

Firma AMD chwali się, że znacząco poprawiła energooszczędność nowych modeli, nie zapominając o implementacji nowych technologii takich jak DirectX 11.2.

Technologia AMD TrueAudio

Dużym zaskoczeniem na konferencji było położenie tak dużego nacisku na technologie audio. Wyobraźcie sobie konferencję dotyczącą nowych kart graficznych, w której zaczyna rozmawiać się o audio ;-). Technologia AMD TrueAudio to programowalny silnik dźwięku, który ma pozwolić na tworzenie znacznie bardziej realistycznego, wielokanałowego dźwięku w grach i jego prostszą implementację.

Możliwe stanie się pełne wykorzystanie istniejących na rynku rozwiązań DSP oraz odciążenie CPU od zadań związanych z dźwiękiem.

Równocześnie firma AMD doskonale zdaje się sobie sprawę, że stosunkowo niewiele graczy posiada zestawy 7.1 czy 5.1 więc zaprezentowała również nowe rozwiązania dźwięku przestrzennego dla audio stereo. Dzięki temu z zalet nowych technologii dźwięku będzie można się cieszyć nawet zestawach 2.1 czy zwykłych słuchawkach.

Obsługa rozdzielczości Ultra HD 4K

Wspomniane wcześniej przygotowanie do obsługi rozdzielczości 4K (Ultra HD) obejmuje nie tylko nowego standardu VESA, ale również odpowiednie przygotowanie sterowników.

Mantle - pomost pomiędzy konsolami, a PC

Mantle jest uważany za czarnego konia konferencji - API umożliwiające łatwe i wydajne portowanie gier z konsol może być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Więcej informacji na temat Mantle można spodziewać się już na AMD Developer Summit, czyli 11-14 listopada.

raptr - jeden by wszystkie zgromadzić i... zoptymalizować

Oprogramowanie raptr jest rozwiązaniem łączącym użytkowników Steam, Origin, UPlay i innych platform - miło, że pomyślano o takim rozwiązaniu. Dodatkowo raptr zapewni nam optymalizację usatwień gier za pomocą jednego kliknięcia, nie tylko na podstawie posiadanej konfiguracji, ale również analizy działania gier na komputerach innych graczy o podobnej konfiguracji.