Samsung Q70 telewizor, który pokochają gracze
Telewizory

Samsung Q70 telewizor, który pokochają gracze

przeczytasz w 3 min.

Duży ekran i wysoka jakość obrazu to dwa najistotniejsze elementy nowego telewizora. Dobrze też jakby miał sprawdzony i stabilny system Smart TV. Gracze mają jednak jeszcze więcej wymagań. Telewizor do gier powinien spełniać kilka dodatkowych funkcji.

Ocena benchmark.pl
 • 4,6/5

Duży ekran i wysoka jakość obrazu to dwa najistotniejsze elementy nowego telewizora. Dobrze też jakby miał sprawdzony i stabilny system Smart TV. Gracze mają jednak jeszcze więcej wymagań. Telewizor do gier powinien spełniać kilka dodatkowych funkcji.

Dlaczego waro wybrać Samsung Q70R

Takim właśnie telewizorem jest Samsung QLED Q70, którego fani gier po prostu będą uwielbiać. Oferta telewizorów na rynku jest naprawdę szeroka. To kilkaset modeli o kilku długościach przekątnych. Ceny również są bardzo zróżnicowane, wszystko więc utrudnia wybór doskonałego telewizora dla naszych potrzeb. Z założenia telewizor powinien być uniwersalny, jednak z racji na specyfikację techniczną jedne modele lepiej sprawdzają się w grach, inne przy filmach, a jeszcze inne przy sporcie. Jaki telewizor wybrać, aby spełniał wszystkie nasze oczekiwania? Samsung Q70R występujący w wariantach 49, 55, 65, 75 i 82 cale to telewizor do gier, filmów i rozrywki, na który warto zwrócić uwagę. Po pierwsze ze względu na cenę. Model Q70 charakteryzuje się odpowiednim stosunkiem jakości do ceny. Zaawansowane parametry i funkcje sprawiają, że jest jednym z najciekawszych modeli dostępnych na rynku. Czy jednak rzeczywiście jest sprzętem stworzonym dla graczy?

Model Q70 charakteryzuje się odpowiednim stosunkiem jakości do ceny. Zaawansowane parametry i funkcje sprawiają, że jest jednym z najciekawszych modeli dostępnych na rynku.

Co musi posiadać telewizor dla graczy?

Telewizor do gamingu przede wszystkim powinien cechować się niskim input lagiem. Input lag to miara opóźnienia pomiędzy sygnałem z konsoli/komputera, a tym co widzimy na ekranie. Im niższy input lag, tym nasza reakcja na to co dzieje się w grze może być szybsza i ma bezpośrednie przełożenie na wynik rozgrywki. Wiemy, że rzeczywiście skręcamy kierownicą w odpowiednim momencie, grając w grę wyścigową, czy też strzelamy celnie. Im niższy input lag, tym lepszy, ten powyżej 50 ms jest wręcz dyskwalifikujący dla telewizora. W omawianym TV QLED Q70 wynosi on zaledwie 14 ms, co potwierdza wiele testów.

Zdecydowanie warto też zwrócić uwagę na samo oddanie ultrawysokiej rozdzielczości przez telewizor. To, że ekran wspiera 4K i HDR nie zawsze odzwierciedla jego prawdziwe możliwości w tym zakresie. Istotne jest również pokrycie szeroką paletą barw, ogólna jasność ekranu oraz jasność efektu HDR. Jeśli telewizor będzie w stanie uzyskać wysoką jasność w trybie HDR, będziemy w stanie jeszcze bardziej cieszyć się możliwościami graficznymi najnowszych gier. Nowoczesny telewizor dla gracza powinien też wspierać synchronizację klatek między innymi za sprawą VRR (zmiennej częstotliwości odświeżania). Dzięki czemu na ekranie jeszcze dokładniej i płynniej oddane jest to, co przygotowała karta graficzna konsoli czy komputera. Fajnie, jeśli telewizor do gier będzie też duży, a interfejs ułatwi dostęp do poszczególnych funkcji związanych z grami.

nowoczesny telewizor z hdr

Niski Input lag i HDR = to co sprawia, że granie jest przyjemnością

Samsung Q70R jest telewizorem, który w pełni spełnia wszystkie te wymagania. Wspominany input lag , który może wynosić nawet tak mało jak 14 ms jest naprawdę niski. Zaawansowane wielostrefowe podświetlanie wpływa pozytywnie na czerń i kontrast. Otrzymujemy telewizor, który sprawdzi się zarówno do gier w nasłonecznionym pomieszczeniu na przykład w niedzielny poranek, jak i do nocnych rozgrywek w iście kinowych warunkach. Granie zawsze będzie więc przyjemnością.

Automatyczny Tryb Gry i system poprawy płynności – wyjątkowe rozwiązania Samsunga

Świetne parametry techniczne telewizora to nie jedyne elementy, które sprawiają, że Samsung Q70 to idealny telewizor dla graczy. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest Automatyczny Tryb Gry. W telewizorze QLED Q70 jeśli tylko uruchomimy konsolę, ekran sam aktywuje optymalne ustawienia. W standardowych ekranach konieczne jest wejście do menu, wybranie odpowiedniego trybu i zatwierdzenie. Tu automatycznie tryb zostanie włączony, a po rozgrywce wyłączony. Nic nie musimy robić, by cieszyć się najlepszym obrazem w czasie grania, jak i później na przykład podczas oglądania ulubionego serialu. Tchnologia Game Motion Plus sprawia, że przy zachowaniu niskiego input lagu możliwa jest rozgrywka z upłynniaczami obrazu – dzięki temu płynność i ostrość obrazu w grach nigdy nie była tak dobra. Funkcja ta wzmocniona jest jeszcze przez zastosowanie VRR i FreeSync, czyli synchronizacji klatek i odświeżania między konsolą/komputerem, a tym co widzimy na ekranie. Do telewizora Samsung Q70 przeniesiono też rozwiązanie znane z monitorów dla graczy – Real Game Enhancer zapewnia lepszą widoczność i więcej detali w ciemnych scenach. Mówiąc w skrócie ten QLED Samsung napakowany jest rozwiązaniami, które pozwolą delektować się wszystkimi gatunkami gier, w każdych warunkach.

smart tv w telewizorze samasung

Nie tylko gry – Samsung Q70R to najbardziej zaawansowany Smart TV na rynku

Naszpikowanie telewizora funkcjami dla graczy nie przekreśliło jego uniwersalnego zastosowania. Wysoki poziom jasności ogólnej sprawia, że telewizor będzie świetnie sprawdzał się w codziennych warunkach użytkowania. Wysoki poziom jasności w trybie HDR gwarantuje fenomenalne wrażenia podczas filmowych seansów. Wisienką na torcie jest jednak Tizen, czyli platforma Smart TV Samsung i system operacyjny, pod którego kontrolą działa ten ekran. Cały interfejs jest intuicyjny i czytelny. Mamy dostęp do Trybu Inteligentnego i swoistej automatyzacji nie tylko przez obecność automatycznego Trybu Gry, ale też na przykład możliwości sterowania innymi urządzeniami za pomocą minimalistycznego pilota od telewizora. Tizen to także bogactwo aplikacji VOD, czy też obecność trybu Ambient sprawiającego, że gdy nie używamy telewizora, ten wtapia się w otoczenie za sprawą różnych motywów.

Q70 to rozsądna propozycja z portfolio Samsunga

Telewizor Samsung Q70R to klasa wyższa wśród ekranów obecnych na rynku. To uniwersalny telewizor, pozwalający w pełni czerpać radość z dostępu do najnowszych rozwiązań technologicznych. Jednocześnie jest to jeden z nielicznych ekranów na rynku tak bardzo dopracowany jeśli chodzi o funkcje dla graczy.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Samsung

Warto zobaczyć również:

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  DragDay7
  1
  Mam, polecam - podpinam bezpośrednio pod PC. 4K 60Hz, 1080p 120Hz. Znikomy input lag, jakość obrazu na wielki plus.
  • avatar
   szymcio30
   -1
   Wolałbym kupić tańszy OLED 55B9 lub w podobnej cenie C9. Fakt 10 cali mniej, ale różnica w jakości obrazu jest niezaprzeczalna na korzyść
   • avatar
    pkowal13
    0
    Samsung już raz zawiódł mnie jeśli chodzi o wsparcie dla swojego smart TV. Względnie dobry telewizor w tej chwili nie nadaje się do niczego i gdyby nie apple TV i konsola to chyba bym go od razu wyrzucił. Nie wiem czy jestem w stanie znów w to wchodzić, może lepiej Nano Cell od LG?
    • avatar
     lynx_77
     0
     QLED jest bardzo dobry nawet seria Q60 jest dobrym pomysłem do PC
     • avatar
      janek007
      0
      Do konsoli kupiłem Philipsa Philips 50PUS6703 z 4K UHD. Gry nie lagują nawet na najwyższych detalach.