Ultrabooki convertible i tablety z Windows 8
Laptopy

Ultrabooki convertible i tablety z Windows 8

przeczytasz w 1 min.

Zobacz jak ciekawe ultrabooki i tablety trafią na rynek po premierze Windows 8.

Jednym z najważniejszych wydarzeń najbliższych miesięcy z całą pewnością będzie premiera systemu operacyjnego Windows 8. Pewne jest też, że znajdzie się sporo osób, które stwierdzą, że "ósemka" to pomyłka, a najlepszym systemem wciąż pozostaje Windows XP. ;-) Czas pokaże, jak jest w rzeczywistości, ale pewne jest jedno – Windows 8 stanowi pewien przełom.

Jest to system, który w jednolitej, zunifikowanej formie występował będzie zarówno na pokładzie komputerów stacjonarnych, tradycyjnych laptopów, ultrabooków, tabletów, a nawet małych smartfonów. Wszystko to zawdzięczamy nowemu trendowi, który nabiera siły już od co najmniej kilku lat. Chodzi o interfejsy obsługiwane dotykowo. Oczywiście w smartfonach i tabletach jest to już norma, ale nie można tego samego napisać o większych i poważniejszych komputerach, czyli laptopach.

Tym właśnie sposobem dochodzimy do sedna sprawy: jak połączyć ergonomię i funkcjonalność tradycyjnego laptopa z komfortem i intuicyjnością tabletu? Wielu producentów podchodzić zaczyna do tego tematu w sposób bardzo poważny, tworząc hybrydy tych dwóch urządzeń, które do działania wykorzystują właśnie potencjał Windows 8 i jego nowego dotykowego interfejsu.