ViewSonic VX2858SML – duża przestrzeń robocza i dobra jakość obrazu
Monitory

ViewSonic VX2858SML – duża przestrzeń robocza i dobra jakość obrazu

przeczytasz w 2 min.

28-calowy monitor z rozdzielczością Full HD i szybkim czasem reakcji matrycy.

Ocena benchmark.pl
  • 4/5
Plusy

dobra jakość obrazu, dwa porty HDMI/MHL, stosunkowo niski pobór prądu, intuicyjne menu, niska waga, brak efektu migotania obrazu, szerokie kąty widzenia

Minusy

brak regulacji wysokości monitora, błyszczący panel i ramka ekranu, brak portów USB

ViewSonic VX2858SML to 28-calowy monitor wyposażony w matrycę o rozdzielczości Full HD. Producent zdecydował się na zastosowanie matrycy typu VA, dzięki czemu wyświetlany obraz jest dobrej jakości, kąty widzenia są szerokie, a jednocześnie urządzenie nie pobiera dużo energii. Nie uprzedzajmy jednak faktów. Zanim przejdziemy do wyników testów przedstawiamy jego specyfikację techniczną.

Specyfikacja:

Przekątna ekranu:28"
Rozdzielczość:1920x1080px
Proporcje ekranu:16:9
Czas reakcji:6 ms
Rodzaj matrycy:VA TFT LCD
Powłoka ekranu:pół-błyszcząca
Podświetlenie:LED
Jasność i kontrast:300 cd/m2, 3000:1
Kąty widzenia:
poziom/pion
176o/176o
Złącza:2x HDMI (MHL), D-Sub
Złącza audio:HDMI, analogowe wejście i wyjście dźwięku (mini jack 3,5 mm)
Zasilacz:zewnętrzny
Inne cechy:VESA 100x100 mm, głośniki 2x 2W
Akcesoria w zestawie:kabel zasilający, kabel D-Sub, kabel HDMI (MHL), kabel audio, płyta z instrukcją i sterownikami
Waga4.6 kg

» Zobacz pełną specyfikację na stronie produktu

Ergonomia i złącza

Stylistyka monitora ViewSonic może się podobać lub nie, ale w żadnym wypadku nie można jej odmówić oryginalności. Nie ma tutaj żadnych zbędnych ozdobników, sylwetka obudowy jest smukła. Wrażenie psuje jednak błyszczące tworzywo z jakiego została wykonana. Powoduje ono, że kurz oraz odciski palców są na niej wyraźnie widoczne.

ViewSonic VX2858SML widok z profilu

Panel sterowania menu OSD znajduje się w dolnej części.

ViewSonic VX2858SML panel sterowania

Monitor zaskakuje niską wagą – z podstawą waży zaledwie 4.6 kg. Ułatwia to jego transport i ustawienie w wybranym miejscu.

ViewSonic VX2858SML bok

Możliwości regulacji pozycji ekranu nie są imponujące. Możemy jedynie odchylić go do tyłu o 20 stopni oraz 5 stopni do przodu. Brakuje regulacji wysokości.

Jeśli jesteśmy już przy stopce, to sposób jej montażu jest nieco czasochłonny i wymaga użycia śrubokręta do przykręcenia stopki do monitora. Wprawdzie nie wykonuje się tej czynności bardzo często, ale można było się pokusić o bardziej ergonomiczne rozwiązanie.

ViewSonic VX2858SML stopka

Z przodu monitora znajdują się jeszcze dwa głośniki o mocy 2W każdy. Dźwięk przez nie generowany nie zachwyca, ale to akurat jest standardem. Mogą służyć ewentualnie jako rezerwowe źródło dźwięku. Znacznie lepiej skorzystać ze słuchawek lub zewnętrznego systemu audio.

ViewSonic VX2858SML głośniki

Rzut oka na tył urządzenia pozwala odkryć kompatybilność monitora z systemem VESA 100 x 100. Jeśli posiadamy odpowiedni uchwyt, to nic nie stoi na przeszkodzie aby zamontować na nim monitor.

ViewSonic VX2858SML tył

Wszystkie wyjścia skierowane są w dół. Do dyspozycji użytkownika oddano dwa złącza HDMI (MHL), analogowe złącze D-Sub oraz wyjście słuchawkowe i wejście audio. Nie ma natomiast ani jednego portu USB.

ViewSonic VX2858SML złącza