Komentarze

 • Szczęka opada! Zobacz jak wygląda miasto budowane przez 9 lat w Minecraft

  Ocena komentarza: 2
  W 2:19 na filmiku pojawia się budynek z czterema kominami, łudząco podobny do londyńskiej elektrowni Battersea, która to zasłynęła z okładki płyty Animals zespołu Pink Floyd z 1977 r.
  Latającej świni nie zauważyłem :)

  21

 • Spory wyciek informacji o okularach AR od Apple. Cena jest zachęcająca

  Ocena komentarza: 3
  Bez kamery to nie ma sensu.

  "Firma chce uniknąć błędów konkurenta" a właśnie ten błąd konkurenta, był jego największą zaletą - kamera !

  6

 • Minecraft to najlepiej sprzedająca się gra w historii. I nadal rozchodzi się jak ciepłe bułeczki

  Ocena komentarza: 0
  Tak wysoka sprzedaż, to zasługa twórcy gry, Markusa Perssona "Notch'a", który sprzedawał grę za naprawdę niewielkie pieniądze i z dożywotnią licencją na kolejne wersje jakie się ukażą. Jak dobrze pamiętam było to coś koło 17 zł i potwierdzam, dożywotnie aktualizacje działają do dziś.

  Gdyby tą grę stworzył Microsoft, to cena byłaby "normalna", czyli wysoka, a wszelkie dodatki płatne, no i gdyby sprzedali 10% tego co Mojang AB, to max.

  4

 • Oto dlaczego pokochałem Huawei Watch GT 2e

  Ocena komentarza: 0
  @pawluto
  No już nie gardłuj, nie ma o co :)

  Porównuję, bo nie da się nosić jednego i drugiego na raz, samoistnie konkurują ze sobą. Poza tym racja "Zegarek to zegarek - smartwatch to smartwatch"

  Nie, niczego mi nie wmówili, ta świadomość przychodzi sama, podobnie jak trzeba dojrzeć by docenić piękno muzyki poważnej.
  Mylisz się też porównując swoją Ruhlę (pisane przez samo "h") ze szwajcarskimi zegarkami. To tak jak wiejskie skrzypki porównać ze Stradivariusem. Te grają i te grają...
  Konkretnie Ruhla może mieć dobowo odchyłkę 60-120 sek. a w szwajcarskim chronometrze różnice są poniżej 1 sekundy. Ale tak poza tym, Twój pierwszy zegarek, wcale nie był taki zły, solidny trwały mechanizm, dający się naprawić - obecnie nic się nie naprawia, tylko wymienia.

  Był taki polityk, który uwielbiał malarstwo Rembrandta, muzykę Wagnera, kochał też psy... Czy dlatego mamy nie podziwiać "Lekcji anatomii doktora Tulpa", nie słuchać "Cwału Walkirii", a psy oddać do azylu, bo ten polityk to Adolf Hitler ?!
  Takich argumentów używać nie można, bo prowadzą do nonsensu.

  Tak na koniec :
  Drażni mnie bezmyślny konsumpcjonizm, łatwość z jaką kreuje się różne "mody" (np. dziurawe spodnie), przyszłe pokolenie będzie miało ubaw, choć pewnie sami będą jeszcze głupsze rzeczy robić.
  Koncerny sprzedają nam swoje odpustowe zabaweczki, zaprogramowane by zepsuć się po 24 mies. zabijają poczucie piękna i estetyki, tworzą kulturę w której swoim dzieciom uczestniczyć nie pozwalają - to tyczy się bosów itp. ludzi, poszukaj informacji, to się zdziwisz.
  A my widzimy tylko "nowy wypasiony model", który MUSIMY mieć...

  19

 • Dyson stworzył „pogromcę Tesli”, ale… co z tego?

  Ocena komentarza: 1
  @scooby
  Bywa i tak jak piszesz, ale to raczej odosobnione przypadki. Najczęściej decyduje brutalna ekonomia, czyli : dobre jest wrogiem zysku. Nie można też ignorować faktu, że ropa naftowa jest strategicznym surowcem i "powinna takim pozostać". Stąd opór przed elektryfikacją samochodów.

  Poczytaj sobie o przypadku Lucjana Łągiewki i jego "zderzaku". Był latami wyśmiewany i blokowany aż w 2011 roku jego wynalazek został uhonorowany złotym medalem Międzynarodowej Federacji Organizacji Wynalazczych (IFIA) za najlepszy wynalazek pierwszej dekady XXI w.
  W międzyczasie dostawał propozycje od większości koncernów motoryzacyjnych, które chciały odkupić patent, ale Łągiewka się nie zgodził, bo zawierały klauzulę o jego ...UTAJNIENIU. Ostatecznie potwierdzono skuteczność jego wynalazku i miano nawet zastosować w przemyśle morskim, ale ostatecznie projekt został zawieszony.

  Podobną walkę stoczył bohater tego artykułu Dyson, ze swoim odkurzaczem. Wszystkie koncerny go odrzuciły, a jak sam zaczął produkować, to najpierw chciały sobie PRZYWŁASZCZYĆ jego wynalazek, a gdy to nie wyszło, to robiły wszystko by go zniszczyć, na szczęście bezskutecznie.

  Reasumując : Polityka koncernów jest jasna, nie postęp a zysk jest najważniejszy, a pojemne, wydajne i trwałe akumulatory spowodowałyby miliardowe straty.

  30

 • Dyson stworzył „pogromcę Tesli”, ale… co z tego?

  Ocena komentarza: 0
  @BariGT
  W sumie to nie wiem o co Ci chodzi.
  Czy u Forda i Tesli gniją samochody "na GIGANTYCZNYCH parkingach na calym swiecie", bo są za drogie ?
  Nie zauważyłem takiego zjawiska.

  PS To co zrobił Henry Ford w 1907 r. pozwoliło mu wygrać z konkurencją, obecnie już nikt tak nie robi.

  30

 • Dyson stworzył „pogromcę Tesli”, ale… co z tego?

  Ocena komentarza: 1
  @MastaLama
  W dużej części przypadków koszt produkcji nowych rozwiązań był NIŻSZY, nawet można było wykorzystać te same linie produkcyjne. Więc nie tu leżał powód nie wdrożenia tych technologii.
  Więc nie twórz na siłę problemów tam gdzie ich nie ma.

  30

 • Dyson stworzył „pogromcę Tesli”, ale… co z tego?

  Ocena komentarza: 3
  Kolejny dowód, że da się zrobić pojemniejszy akumulator, tylko koncernom się to nie opłaca.

  Na benchmarku znalazłem ponad 20 artykułów z ostatnich lat o nowych rozwiązaniach w tej dziedzinie, który były "gotowe do wdrożenia" i oczywiście NIC z tego nie wyszło. Poniżej dwa przykłady (na prośbę podam wszystkie linki). Przeczytajcie w nich ostatnie zdania :

  https://www.benchmark.pl/aktualnosci/ryden-akumulator-dual-carbon-wegiel-rewolucja.html
  https://www.benchmark.pl/aktualnosci/solidenergy-opracowano-nowe-wytrzymalsze-baterie-do-smartfonow.html

  Dyson już zapowiedział, że samochodu nie będzie, ja tylko dodam, że o tym półprzewodnikowym akumulatorze również więcej nie usłyszymy.

  30

 • Oto dlaczego pokochałem Huawei Watch GT 2e

  Ocena komentarza: 0
  @pawluto
  Oczywiście, że nikt Ci nie płaci, od płacenia jesteś Ty !
  A Pan redaktor za darmo nie będzie wciskał Ci zaprogramowanego na zepsucie bezsensownego gadżetu, na który koncerny od kilku lat nachalnie próbują stworzyć modę, ze średnim, skutkiem co widać choćby po wynikach sondy.

  Człowieku, dorośnij i włącz myślenie ! Wmawiają Ci co masz pragnąć, a Ty manipulacje przyjmujesz jak swój "wolny i niezależny" wybór.

  PS Widziałeś kiedyś piękno PRAWDZIWEGO zegarka, stworzonego by działać nawet przez wieki ? To jedyna biżuteria prawdziwego mężczyzny (no właśnie, mężczyzny...)

  19

 • Podkręcałeś i spaliłeś nowiutkiego Core i9-10900K? Intel wymieni go na nowy za 20 dolarów

  Ocena komentarza: 1
  @awesome1337
  Fakt, było to na przykładzie sklepu Mindfactory, cyt. "ale możemy wnioskować, że podobnie te proporcje wyglądają w innych sieciach".
  Po drugie : cyt. "..."niebiescy" osiągnęli przychód na rekordowym poziomie 20,2 mld dolarów (czego znaczną część wygenerował dział serwerrów - Data Center Group)"

  Reasumując : Intela ratuje nie tylko dział serwerów, ale przede wszystkim umowy i wpływy u producentów gotowych zestawów komputerowych (stacjonarnych i laptopów), które kupują masowo korporacje, oraz klienci indywidualni traktujący komputer jako narzędzie do pracy. Oni niczego "nie podkręcają".
  Natomiast zupełnie inaczej sprawy wyglądają u entuzjastów komputerowych, samodzielnych składaczy itp. To oni bawią się w eksperymenty i to właśnie ci ludzie są adresatami promocji Intela ...tylko, że oni Intela NIE kupują... no prawie nie kupują.

  49

 • Oto dlaczego pokochałem Huawei Watch GT 2e

  Ocena komentarza: 1
  @Arnett
  Ja nie pisałem o recenzowanym GT 2e, ale ogólnie o samej idei smartwatchy.
  Dalej twierdzę, że ten gadżet istnieje tylko po to by zwiększać zyski korporacji, a normalnemu użytkownikowi nie jest potrzebny, bo dubluje funkcje smartfona. Gdyby go zastępował, to co innego, pewnie sam bym kupił, bo wygodniej się nosi. Ale jest dokładnie odwrotnie, smartwatch "musi" jedynie uzupełniać smartfona.

  PS W buszu to jednak GPS może być potrzebny, i to bardzo, jak się zgubisz staje się wręcz kwestią życia lub śmierci.
  Przypominam, że sygnał GPS jest wszędzie, w przeciwieństwie do zasięgu GSM...

  19

 • Podkręcałeś i spaliłeś nowiutkiego Core i9-10900K? Intel wymieni go na nowy za 20 dolarów

  Ocena komentarza: 1
  @awesome1337
  Nie, no jasne... co my tam wiemy ile kto sprzedaje...

  https://www.benchmark.pl/aktualnosci/amd-zmasakrowalo-intela-sprzedaz-procesorow-w-marcu-pod-znakiem.html

  49

 • Podkręcałeś i spaliłeś nowiutkiego Core i9-10900K? Intel wymieni go na nowy za 20 dolarów

  Ocena komentarza: 3
  Zważywszy ile ostatnio intel sprzedaje procesorów, to mogą sobie pozwolić na taki gest...

  49

 • Oto dlaczego pokochałem Huawei Watch GT 2e

  Ocena komentarza: 13
  5 punkt ankiety :
  "...Nawet smartwatch mnie nie przekonuje"

  "NAWET smartwatch" ?! Serio ?!

  Czyli ciąg dalszy lansowania tego bezsensownego gadżetu, kosztującego nierzadko więcej niż smartfon, dublującego się z nim i jakby tego było mało, postarzanego technologicznie, by trzeba było go zmieniać po upływie gwarancji. O ładowaniu co chwilę wspomnę tylko z obowiązku.

  Moda równie bezsensowna i irracjonalna, jak dziurawe portki.

  PS Odpowiem Panu Żebruniowi na tytułowe pytanie, "Oto dlaczego pokochałem Huawei Watch GT 2e" : To honorarium od firmy Huawei, za ten sponsorowany artykuł, ten cud sprawił.

  19

 • Sąd Najwyższy Facebooka. Oto ci, którzy mogą podważyć decyzje Marka Zuckerberga

  Ocena komentarza: 6
  Decyzji Marka Zuckerberga ci ludzie na pewno nie będą podważać, bo i bo co, skoro wszyscy myślą tak samo. Wystarczy posprawdzać z kim mamy do czynienia :

  Tawakkol Karman - członkini ruchu islamistycznego w Jemenie" wg Le Monde. Wspierała Bractwo Muzułmańskie i Mohameda Morsiego obalonego przez wojsko w 2013.
  Afia Asantewaa Asare-Kyei - Prawniczka, jej specjalizacja to m. in. "krytyczny feminizm rasowy" i prawa LGBTQ w Afryce. Szefowa Open Society Initiative dla zach. Afryki, odnogi ONG Sorosa.
  Pamela Karlan, profesor w Stanford - Mówi o sobie: "Nie jest żadną tajemnicą, że zaliczam się do LGBT" i  "jestem złośliwą biseksualną żydówką". Nienawidzi Trumpa.
  Helle Thorning-Schmidt, była premier Danii - Ma na koncie skandal z unikaniem podatków. Najbardziej znana z tego, że na ceremonii ku czci Mandeli robiła sobie selfie z Obamą i Cameronem.
  András Sajó - Węgier, przyjaciel Sorosa, Od 2008 sędzia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z nadania Gyurcsány'ego. Orzeka systematycznie przeciw Węgrom i w duchu pro imigracyjnym. Poglądy skrajnie lewicowe.

  Nie ma się co łudzić, reszta towarzystwa, równie skutecznie "reprezentuje różne kultury i poglądy". Teraz już tylko czekamy na pierwsze "sprawiedliwe i bezstronne" rozstrzygnięcia...

  10

 • Dwie dobre nowiny dla czekających na Desperados 3

  Ocena komentarza: 2
  Świetna seria, jak dla mnie jedna z najlepszych w jakie grałem.

  ...Pamiętam, dawno temu, w jedynkę namiętnie grał (w pracy) mój kolega z firmy, dochodził do 3 poziomu i koniec... Powiedział, że dalej się normalnie nie da... Wtedy pokazałem mu, że jest taki przycisk jak SAVE i jak zginie, to nie musi zaczynać od samego początku...
  Ale grą mnie zaraził i dzięki mu za to.

  1

 • Historia dzieje się na naszych oczach. Samsung stracił pozycję lidera na polskim rynku smartfonów

  Ocena komentarza: 4
  Może w końcu odpowiednia ilość osób zrozumiała, że nie warto płacić 6K za pogięty ekran w dodatku z dziurką ?

  PS Nigdy nie pojąłem fenomenu zakrzywiania ekranu w wydaniu Samsunga, poza (wątpliwym) efektem wow!

  47

 • Czy PayPal może odmówić usunięcia twoich danych? Tak, może. I jest to zgodne z RODO

  Ocena komentarza: 1
  No i co dało nam RODO ?
  Teraz nasze dane legalnie są gromadzone, przetwarzane, sprzedawane, a nam zostawiono iluzję kontroli nad tym procederem.

  Aha, wielkie "zwycięstwo", bo zakazali publicznie używać naszego nazwiska, zastępując je numerem...

  7

 • Będzie gorąco - procesory Intel Comet Lake-S mogą pobierać nawet 250 W mocy (i to bez OC)

  Ocena komentarza: 26
  Chyba nie tędy droga, tak z AMD nie wygrają.

  ...Ale przynajmniej zobaczyliśmy jak zdesperowani są niebiescy.

  50

 • Powstanie pierwszy film w kosmosie. Tom Cruise i NASA wśród zaangażowanych w projekt

  Ocena komentarza: 1
  "...może też brać udział Elon Musk ze swoim SpaceX"
  w zasadzie musi brać udział, gdyż NASA po zakończeniu programu lotów wahadłowców, nie posiada obecnie rakiet zdolnych wynieść człowieka w kosmos i korzystają z usług SpaceX (dot. lotów bezzałogowych).
  Trwają obecnie przygotowania do pierwszego lotu załogowego, start planowany na maj (2020). SpaceX buduje rakietę, NASA przekazuje bogate doświadczenia.

  PS Mogą skorzystać jeszcze z usług Rosjan...

  9

 • Chcesz coś napisać na Twitterze? Przemyśl to. Ruszają testy nowej funkcji

  Ocena komentarza: 1
  @kitamo
  Nie, nie mylę cenzury z odpowiedzialnością za słowo.
  Ale historia uczy, że najczęściej takie inicjatywy, którym pierwotnie przyświecał szlachetny cel, przeistaczały się w narzędzie kontroli i cenzury.
  Tak została wprowadzona cenzura na YouTubie ...Oczywiście dalej oficjalnie się temu zaprzecza, ale fakty są bezsporne.
  Nie mam wątpliwości, że tak jest i w tym przypadku.

  16

 • Chcesz coś napisać na Twitterze? Przemyśl to. Ruszają testy nowej funkcji

  Ocena komentarza: 0
  @Kenjiro
  Brawo ! Znalazłeś właściwe rozwiązanie, tylko chyba tego nawet nie zauważyłeś :)
  "bo za moich młodych lat, jeśli ktoś robił zadymę, to dostawał w twarz i siadał zaskoczony."
  Właśnie tak !
  Społeczność SAMA ma eliminować niepożądane elementy poprzez wspólną decyzję, a administrator wręcz odwrotnie, powinien mieć możliwość niedopuszczania do takiej sytuacji w sytuacji, gdy większość chce wyeliminować kogoś, np. z powodu jego odmiennych poglądów, które kulturalnie wygłasza (nawet gdyby był jakimś "płaskoziemcem" itp.)

  Jeśli decyzję zostawisz administracji, to natychmiast zacznie dochodzić do nadużyć, dokładnie tak jak ma to miejsce na YouTubie.

  16

 • Chcesz coś napisać na Twitterze? Przemyśl to. Ruszają testy nowej funkcji

  Ocena komentarza: -1
  "To kolejny krok platformy w walce z hejtem i trollami w mediach społecznościowych"

  Bzdura ! Nazwijcie to po imieniu : CENZURA

  16

 • Nowy film Star Wars - nazwiska twórców dają nadzieję na świetne kino!

  Ocena komentarza: 2
  Disney bez problemu zrobiłby świetny film, ma kasę i zdolnych ludzi, ale priorytetem jest nachalne promowanie poprawności politycznej we wszelkich jej odmianach, a szczególnie feministycznej.

  Nie czarujmy się SW, to filmy dla chłopców, tych małych i tych dużych. Oni chcą widzieć siebie jako bohaterów, a jaki wzorzec dał im Disney, co zrobił z dawnymi herosami ?!
  Luke Skywalker - Psychopata, odludek, nie radzi sobie ze sobą, w ogóle z niczym sobie nie radzi... Dobrze, że pozwolili mu (w miarę) godnie odejść.
  Han Solo - Rozwalił rodzinę, popadł w marazm, no i zginął z ręki syna, którego nie umiał wychować.
  DJ - Epizodyczna postać z cz. VIII Ostatni Jedi, opisuję bo to typowy biały mężczyzna, więc ukazany jako wyrachowany cyniczny zdrajca...
  Ich następcy w disney'owskich epizodach :
  Poe Dameron - następca Luke'a - Porywczy, nieustannie pouczany przez "mądre i rozważne" kobiety, finalnie jako generał, załamany, nie wie co robić...
  Finn - Trochę zabawny, poczciwy, nie można mu za bardzo dokopać, bo nie ten kolor...
  Kylo Ren - Następca Dartha Vadera... Serio ??? Ten targany emocjami, zniewieściały (ups...), próbujący sobie zrobić ...fajny hełm, to siejący prawdziwą GROZĘ wnuk Vadera ? Dobrze, że Adam Driver, to dobry aktor, ratował swoją postać jak mógł.

  Sorry, ale duzi i mali chłopcy na takich filmach mają tylko odruchy wymiotne, bo jasnym przesłaniem jest to, że w zasadzie są oni ZBĘDNI, właśnie taki jest przekaz tej potworności, którą tworzy Disney.

  PS Nie czarujmy się, im dalej, tym będzie gorzej.

  11

 • Satelity Muska przeszkadzają astronomom? Wkrótce przestaną

  Ocena komentarza: 1
  @awesome1337
  Kpisz, czy o drogę pytasz ?!

  Napisałeś "starlink jest głównie dla miejsc gdzie internetu nie ma wogole"
  Głownie i w pierwszej kolejności, to on jest dla miejsc o najwyższym zaludnieniu, potem reszta świata - czyli odwrotnie niż napisałeś.

  "co nie zmiania faktu że założenia starlinka są kompletnie inne niż 5g"
  A ja napisałem, że są takie same ? Kolego ja NIC nie napisałem w tym temacie, komu Ty odpowiadasz ?!

  Dla mnie ciemnota, to niezdolność do UCZENIA SIĘ i gwarantuję Ci, że nic tak nie trenuje szarych komórek jak postępowanie wg zasady :
  "Nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi"
  Dlatego, dla własnego samorozwoju, spróbuj w sposób merytoryczny, bez prostackiej bufonady, odpowiadać nawet na najgłupsze pytania.
  Nie wiem, czy przekonasz swoich oponentów, ale Twoje możliwości intelektualne wzrosną skokowo i o to chodzi.

  "fajnie, szkoda ze Ciekawski_..."
  Patrz punkt wyżej, zajmij się sobą, bo Ciekawski_ szuka prawdy, A Ty operujesz "pewnikami", on w końcu Cię wyprzedzi, zrozumie gdzie popełniał błędy i pozostanie z wiedzą, którą zdobywł, oraz z umysłem zdolnym do krytycznego myślenia. Praca (nad sobą) POPŁACA.

  16

 • Satelity Muska przeszkadzają astronomom? Wkrótce przestaną

  Ocena komentarza: 2
  @awesome1337
  Tak radośnie wyzywasz innych od debili, a sam piszesz jeszcze większe bzdury !

  Akurat jest dokładnie odwrotnie, Starlink w założeniu ma dostarczyć internet globalnie, do każdego zakątka na ziemi, nawet tam gdzie nie ma żadnego.
  Ale w pierwszej kolejności do obszarów o największym zaludnieniu, bo jest to usługa czysto komercyjna z której ma być finansowany między innymi marsjański program kosmiczny SpaceX.
  Testy zamknięte, później publiczne powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku.

  PS Co do Twoich zapędów, by pouczać innych co mają robić, co oglądać, to chłopcze zacznij edukację od siebie, bo ten kto pyta jest głupcem przez 5 minut, a ten co "już wie", zostaje głupcem do końca życia.

  16

 • Satelity Muska przeszkadzają astronomom? Wkrótce przestaną

  Ocena komentarza: 0
  @shamoth
  Gdzie widzisz podobieństwo ?
  Satelity telekomunikacyjne to nie superkomputery...

  16

 • Zmiany w Prawie telekomunikacyjnym. Co dalej z aukcją 5G?

  Ocena komentarza: 1
  @owatanka
  Dokument, który wkleiłem to decyzja ministra zdrowia o 100 krotnym zwiększeniu dopuszczalnych norm promieniowania pola elektromagnetycznego (PEM) z 0,1 do 10 [W/mkw]. To nie są badania, tylko decyzja i jest to dokument prawdziwy, ale nie rzetelny. Czytaj ze zrozumieniem.
  Tak dla porównania w Szwajcarii norma wynosi 0,016 [W/mkw] czyli ponad 600 razy (!!!) mniej niż w Polsce od 2020 r.

  Co do reszty Twojej wypowiedzi pod hasłem "fizyka tak nie dziala", to może poświeć cenne 36 minut i zastanów się nad słowami profesora Politechniki Lubelskiej Henryka Banacha. Wykład z dn. 26.04.2019 na temat 5G wygłoszony na konferencji w Sejmie. Powinno to pomóc Ci zrozumieć jak naprawdę "fizyka działa"
  https://www.youtube.com/watch?v=sLUXm3_tpT8

  Jak to oglądniesz i przemyślisz, możemy wrócić do dyskusji, bo sorry, trolejbus to jednak nie 5G...

  37

 • Zmiany w Prawie telekomunikacyjnym. Co dalej z aukcją 5G?

  Ocena komentarza: 1
  @owatanka
  Skoro to takie bezpieczne, to niech wreszcie pokażą wyniki badań ! Mają prawny obowiązek to zrobić ! No i będzie "po problemie".
  Na wiarę nie przyjmę niczego i ciesz się z tego, że tacy ludzie jeszcze istnieją, bo historia nieustannie pokazuje, że koncerny dla zysku nie cofną się przed niczym. My im tylko patrzymy na ręce.

  A Tobie się dziwię, bo pośrednio działamy również w Twoim interesie i Twoich bliskich, możesz tego nie popierać, ani sam nic nie robić, ale chociaż nie utrudniaj.
  Pomyśl, może się i mylimy, ale to nic w porównaniu z tym gdybyśmy jednak mieli rację...

  37

 • Zmiany w Prawie telekomunikacyjnym. Co dalej z aukcją 5G?

  Ocena komentarza: -1
  @mrxenomorph - świetnie napisane !

  No i tylko "pogratulować" tym oszołomom, którzy tak bezmyślnie minusują tak rzetelnie poparty dowodami komentarz.

  A plusuje się coś takiego :

  "djmd26
  2020-04-29 08:35
  dlaczego przeciwnicy 5G w aluminiowych kapeluszach wierzących w płaska ziemie :)
  ciekawe dlaczego używają Internetu ?
  Przecież Internet zabija "

  37

 • Zmiany w Prawie telekomunikacyjnym. Co dalej z aukcją 5G?

  Ocena komentarza: 2
  @Shunex
  Bo badania nad każdym produktem jaki wchodzi na rynek do masowego użytku są bezwzględnie wymagane przez prawo.

  Tutaj mamy do czynienia z rażącymi nadużyciami, co spowodowało falę protestów i trudno się temu dziwić.
  Dziwić się można natomiast, dlaczego w takiej sytuacji w dalszym ciągu nie publikuje się żadnych wiarygodnych badań na temat wpływu 5G na zdrowie ludzkie. A te "dokumenty" i artykuły, które się pokazuje nie mają żadnej autoryzacji i bardziej przypominają gazetkę reklamową z hipermarketu, niż oficjalny dokument.
  Dodatkowo pogarszają sprawę coraz liczniejsze dowody utajniania niekorzystnych wyników, między innymi tych, które pojawiły się w ramach tzw. konsultacji społecznych.

  37

 • Zmiany w Prawie telekomunikacyjnym. Co dalej z aukcją 5G?

  Ocena komentarza: 1
  @Belgarath
  Normy PEM 2100MHz Stan na 20.10.2019 [W/mkw]
  Belgia 0,22
  Rosja 0,1
  Szwajcaria 0,016
  Włochy 0,1
  Żródło : Instytut Łączności.

  Najniższe normy ma Szwajcaria, sześciokrotnie surowsze niż były w Polsce.
  My mamy podobne do kilku państw, więc nie BYLIŚMY wyjątkiem.
  Obecnie dołączyliśmy do grupy państw gdzie dopuszczalne normy promieniowania są najwyższe na świecie.

  W dalszym ciągu proszę o wyniki badań nad wpływem 5G na organizm ludzki, to jedyny skuteczny sposób by pozbyć się obaw.

  PS Dlaczego mnie obrażasz ?! Ja zawsze dokumentuję to co piszę. Więc puki co "foliarskie brednie" tyczą się Ciebie, nie mnie.

  37

 • Zmiany w Prawie telekomunikacyjnym. Co dalej z aukcją 5G?

  Ocena komentarza: 0
  "Sieć 5G generuje mniejsze poziomy narażenia na pola elektromagnetyczne niż istniejące sieci 4G"
  Jak rozumiem to z tego powodu 19 grudnia 2019 minister zdrowia zwiększył 100 krotnie dopuszczalne promieniowanie pola elektromagnetycznego (PEM) z 0,1W do 10W...
  Link do dokumentu :
  http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20190002448/O/D20192448.pdf

  PS W dalszym ciągu proszę o podanie wyników badań nad wpływem 5G na organizm ludzki. To naprawdę wystarczy by ta dyskusja się definitywnie skończyła.

  37

 • Od niszowego dziwadła do hitu nad hity - historia Minecrafta, której (pewnie) nie znasz

  Ocena komentarza: 0
  @Sander Cohen
  Bo to gra dla ludzi kreatywnych z wyobraźnią, jeśli nie posiadasz tych cech, nigdy nie zrozumiesz GENIALNOŚCI minecrafta.
  Tak, nawiasem mówiąc, współczuję Ci.

  5

 • Przeciwnicy 5G nie odpuszczają. Zaczęto grozić śmiercią inżynierom telekomunikacji

  Ocena komentarza: -1
  @owatanka
  Ty nawet nie przeczytałeś w całości co SAM wkleiłeś !

  "Międzynarodowy sojusz EMF (IEMFA) zasugerował, że wielu członków SCENIHR może mieć konflikt interesów, ponieważ mieli oni profesjonalne relacje z różnymi firmami telekomunikacyjnymi lub otrzymywali fundusze"
  To dyskredytuje ich opinię w całości.

  Poza tym nawet SCENIHR posiadający mandat do oceny ryzyka, NIE UPUBLICZNIA WYNIKÓW badań, tylko NIEZOBOWIĄZUJĄCE sugestie. Właśnie dlatego tak dużo jest przeciwników 5G, zaniepokojonych tak rażącym brakiem transparentności.

  90

 • Przeciwnicy 5G nie odpuszczają. Zaczęto grozić śmiercią inżynierom telekomunikacji

  Ocena komentarza: -1
  @Majuss
  Chyba coś pomyliłeś, wysyp jest, ale minusują przeciwników 5G
  Co do wartości MERYTORYCZNEJ, to przeciwnicy podpierają się faktami, różnej wagi, ale FAKTAMI np. kEhYo dał link do artykułu międzynarodowej organizacji IEEE wyraźnie wskazującego na związek promieniowania na zdrowie ludzkie : https://ieeexplore.ieee.org/ielx7/6287639/8948470/09016183.pdf
  Zwolennicy "postępu" nie posługują się faktami, tylko obelgami...

  90

 • Przeciwnicy 5G nie odpuszczają. Zaczęto grozić śmiercią inżynierom telekomunikacji

  Ocena komentarza: -6
  BENCHMARKU - ZAKOŃCZCIE TĘ WOJNĘ ! SPOSÓB JEST PROSTY I OCZYWISTY :

  Wystarczy zamieścić rzetelne, potwierdzone przez niezależne ośrodki naukowe WYNIKI BADAŃ potwierdzające nieszkodliwość 5G na ludzki organizm.
  Wtedy wszystkie "teorie spiskowe" UPADNĄ, protesty znikną (poza NIESZKODLIWĄ garstką idiotów a'la płaskoziemcy)
  Dlaczego NIKT nie upublicznia takich badań ? Mam wręcz wrażenie, że wręcz się je UTAJNIA, benchmarku - OPUBLIKUJCIE JE !

  PS Szukałem tych DOKUMENTÓW (nie filmików z YT robionych przez idiotów dla idiotów), nie znalazłem nic poza ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA ZDROWIA Poz. 2448 z 19 grudnia 2019 r. o STUKROTNYM zwiększeniu norm dopuszczalnego promieniowania pola elektromagnetycznego (PEM)... pozostawiam bez komentarza... ale dalej proszę o równie transparentne źródło pokazujące skutki długotrwałego wpływu EPM na organizm ludzki...
  Link do dokumentu :
  http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20190002448/O/D20192448.pdf

  90

 • Microsoft 365 zamiast Office 365. Płacisz tyle samo, a dostajesz więcej

  Ocena komentarza: 0
  @Mateusz Sołtysiak
  DLACZEGO NIE MOŻNA PANA ZMINUSOWAĆ ???
  Można tylko doprowadzić do "0", bo minus nie wchodzi.

  A konkretnie za prostacką odpowiedź "wyzbądź się wszystkiego - będziesz wolny ;)" Byłby Pan Redaktor zakopany już dawno gdyby nie ta "ochrona".

  PS
  Do wszystkich polemizujących z P. Sołtysikiem :
  Nie produkujcie się, to inteligentny człowiek, mający pełną świadomość do czego prowadzi pozbawianie ludzi własności, ale ON SIĘ ZWYCZAJNIE SPRZEDAŁ i będzie pisał to za co dostanie srebrniki.

  27

 • Kiedy wszyscy mówią: Minecraft, a ty nie wiesz tak naprawdę, o co chodzi - poradnik dla bardzo początkujących

  Ocena komentarza: 8
  @Wiedzmin69
  No to Ci odpowiem - wyczerpująco :

  Czytam książki, dużo, tak średnio jedną na tydzień. Wielu mnie pyta PO CO ? Lepiej nie "trać czasu" poimprezuj !
  Oglądam dobre kino, (Bergmana, Kurosawę i innych) Wielu mówi, co za NUDY ! Oglądnij Marvela, tam to jest akcja !!!
  Jeżdżę po świecie i zwiedzam. Wielu puka się w głowę i mówi : MASZ TO W TV, po co tracisz pieniądze !

  Grając w Minecrafta :
  Tworzę świat różnorodny jak z KSIĄŻEK, tylko wyobraźnia mnie ogranicza.
  Reżyseruję historie jak z FILMÓW, gdzie gram główną rolę ;)
  PODRÓŻUJĘ po świecie, którego wygenerowana powierzchnia jest znacznie większa niż ziemska.
  No i tyle, by się świetnie bawić :)

  Reasumując :
  Minecraft to gra gra dla ludzi kreatywnych z wyobraźnią, u dzieci wyrabia te cechy. To klocki lego w wersji komputerowej.
  Zamiast cofać mózg w rozwoju, rozwija go. Dlatego to chyba (nie znam drugiej takiej) najwartościowsza gra w historii.

  PS
  Jeśli 69 z Twojego nicka, to rok urodzenia, wtedy stwierdzę, że nie zmądrzałeś przez te pół wieku
  Jeśli 69 to pewna ...pozycja, to przemilczę...
  A jeśli to nic nie znaczy, to tłumaczy dlaczego nie rozumiesz Minecrafta...

  18

 • Kiedy wszyscy mówią: Minecraft, a ty nie wiesz tak naprawdę, o co chodzi - poradnik dla bardzo początkujących

  Ocena komentarza: 0
  @Dekard
  Mamy, ale sobie radzimy :)
  https://www.youtube.com/watch?v=z_zHWh2nukw

  18

 • Kiedy wszyscy mówią: Minecraft, a ty nie wiesz tak naprawdę, o co chodzi - poradnik dla bardzo początkujących

  Ocena komentarza: 3
  Najwspanialsza gra dla ludzi z wyobraźnią.

  Ci, którzy jej nie posiadają, nigdy nie zrozumieją co fascynującego jest w tych "kwadratach" i w świecie gdzie "nic" się nie dzieje.

  18

 • Płoną anteny 5G w Europie. To nie ten przeciwnik, z którym powinniśmy walczyć

  Ocena komentarza: 1
  @Kapitan Nocz
  A powinno :)

  95

 • Płoną anteny 5G w Europie. To nie ten przeciwnik, z którym powinniśmy walczyć

  Ocena komentarza: 0
  @Santeri
  Profesorze Santeri, tak chyba lepiej... Dziękuję za uznanie mojej dociekliwości i że raczyłeś odpowiedzieć, ale profesorze, z całym szacunkiem, popraw Ty najpierw jedynkę z fizyki i potem dyskutuj. Mimo, że wydaje Ci się, że coś rozumiesz, to jesteś w błędzie, a ja nie mam czasu ani ochoty, by tłumaczyć dlaczego "ONI" nie chcą smażyć ludzi jak w mikrofalówce.

  95

 • Płoną anteny 5G w Europie. To nie ten przeciwnik, z którym powinniśmy walczyć

  Ocena komentarza: 0
  @pablo11
  1. Chodzi o życie i zdrowie, dlatego odpowiednie badania MUSZĄ być zrobione i upublicznione, zwłaszcza w zaistniałej sytuacji.
  2. Zakaz JEST, dokładnie te same przepisy blokowały niezależne badania nad żywnością modyfikowaną genetycznie. Reszta to argumentum ad hominem, szkoda, że się do tego zniżasz.
  3. Racja, ale bardziej jako reklama 5G, niż rzetelna informacja. Kropki nic tu nie mają do rzeczy, jedno nie tłumaczy drugiego.
  4. Nie, nie całą ale w tym zakresie, dokładnie to 600-700 MHz, 3-4 GHz, 26-28 GHz i 38-42 GHz i 86 GHz w przyszłości.
  5. Technologia MIMO KIERUJE WIĄZKĘ, jak dokładnie, to już kwestia drugorzędna, zawsze można to POPRAWIĆ. Reszta to Twoje wnioski ...jesteś może ekspertem ? Ja żądam konkretów z nazwiskami osób badających wpływ 5G na zdrowie ludzkie i mam do tego PEŁNE PRAWO. Taka postawa jest PRAWDŁOWA, wiara "na słowo", NIE.

  95

 • Płoną anteny 5G w Europie. To nie ten przeciwnik, z którym powinniśmy walczyć

  Ocena komentarza: 3
  Skoro 5G jest nieszkodliwe, to pytam :
  - Dlaczego nigdzie nie ma dostępu do OFICJALNYCH wyników badań w tym zakresie ? - Pseudonaukowe filmiki z YT to nie dokument.
  - Dlaczego nie wolno, pod groźbą poważnych konsekwencji prawnych, przeprowadzać i publikować NIEZALEŻNYCH badań nad 5G ? - Nawet przez uznane i wybitne ośrodki naukowe.
  - Dlaczego w ogóle, tematyka 5G jest tematem tabu i nie ma NIC rzetelnego w mediach na temat wpływu na zdrowie ?

  Czyli mamy wierzyć "na słowo", że mikrofalowe promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości od 3 do 42 GHz (a nawet planowane 86 GHz), pozostaje bez wpływu na nasz organizm ? A to dobre... Kuchenka mikrofalowa generuje promieniowanie o częstotliwości 2,45 GHz...

  Jeśli nie pojawią się oficjalne i potwierdzające je niezależnie wyniki badań, to wątpliwości pozostaną i dobrze, bo branie wszystkiego na wiarę jest cechą głupców. Tu chodzi o nasze zdrowie i życie, dlaczego mamy ufać ludziom, których jedyną wartością jest zysk.

  Co do rysunku nr 2 (Pani z promieniem trafiającym w głowę - jak kadr z taniego horroru o zombie...)
  Mimo, że tutaj ma ośmieszać przeciwników, to tak FAKTYCZNIE POKAZUJE jak działa technologia 5G !
  Cyt. z portalu EMF Explained :
  "MIMO - Sterowanie wiązką
  Sterowanie wiązką to technologia umożliwiająca antenom Massive MIMO stacji bazowych na kierowanie transmisji radiowej do konkretnych użytkowników i urządzeń, zamiast rozpraszania jej we wszystkich kierunkach. Technologia sterowania wiązką korzysta z zaawansowanych algorytmów przetwarzania sygnału do określenia najlepszej ścieżki sygnału radiowego do użytkownika. Zwiększa to wydajność, równocześnie zmniejszając zakłócenia (niepożądane sygnały radiowe)."
  Rys. do tekstu :
  http://www.emfexplained.info/site/misc/image/Fullsize/11250.png

  Tutaj ostatnie pytanie :
  Skoro szkodliwość promieniowania zależy między innymi od ilości jaką absorbuje organizm, to co będzie (patrz rysunek) jak z jakiś powodów, błędów oprogramowania (a może celowego działania ...człowieka...), na pojedynczą osobę skierowane zostanie 100 ukierunkowanych promieni zamiast jednego...

  Pozdrawiam myślących,
  a pozostałym życzę, by odkryli uroki procesów zachodzących w najdoskonalszym organie stworzonym przez naturę, który to mają pod czaszką - wyłączenie TV zazwyczaj bardzo pomaga :)

  95

 • Bill Gates zapewni wszczepianie czipów ludziom? Nadchodzi ID2020, cyfrowa tożsamość dla każdego

  Ocena komentarza: 2
  @brovar - Obudź się człowieku !
  Genetycy dwunastu laboratoriów wyraźnie mówią, że koronawirus jest tworem sztucznym, hindusi sugerowali wręcz, że to broń biologiczna, greccy genetycy pokazują "ślad" połączenia trzech różnych genomów, potwierdzają to genetycy niemieccy, rosyjscy i irańscy. W Polsce mówi o tym publicznie (dość ostrożnie), Zbigniew Hałat, epidemiolog, były wiceminister zdrowia i nie tylko on.
  Jako sprawcę wskazuje się, na laboratoria w USA - Karolina Północna - co ciekawe pracowali tam naukowcy z laboratoriów w Wuhan...

  Uświadom sobie, że prawdziwi władcy tego świata, nasze życie traktują jako cyferki w statystykach, a nadmierną populację się redukuje dla "dobra" reszty. Oczywiście w sposób, który nie wzbudzi żadnych podejrzeń - media już o to zadbają.
  Świat już nigdy nie będzie taki jak dotychczas.

  PS Prześledź sobie historię tzw. "teorii spiskowych", zdecydowana większość się potwierdziła (i nie chodzi tu o płaską ziemię czy Elvisa wiecznie żywego...)

  52

 • Papież apeluje o „etyczny rozwój sztucznej inteligencji”. Microsoft i IBM komentują

  Ocena komentarza: 2
  Rzadko spotykane stężenie fałszu i obłudy !

  Ci od technologii pragną tylko naszych pieniędzy, oraz pełnej inwigilacji, co de facto robią od wielu lat, w zespół z NSA (National Security Agency).
  A ten z Watykanu chce naszych dusz, tylko gdzie (te dusze) poprowadzi, skoro od 2013 r. zdążył podważyć już 191 dogmatów wiary... No i pieniędzy również chce, mimo usilnie lansowanego ubóstwa.

  W całym artykule prawdziwe jest tylko stwierdzenie, że oni wszyscy są "w jednej drużynie".

  7

 • Wszystko co musisz wiedzieć o mini-LED

  Ocena komentarza: 0
  @Arcelf
  Świetnie to ująłeś, mam takie same odczucia.

  ...a pod "artykułem", tuż nad sondą :
  ---------
  Może Cię również zainteresować:
  Sprawdziliśmy TCL X10 – pierwszy na świecie telewizor mini-LED
  Jaki telewizor do konsoli?
  Jaki telewizor OLED kupić?
  ---------
  Quo vadis Benchmarku...

  11

 • Google ma się czego bać? Chińscy producenci smartfonów chcą rzucić wyzwanie Google Play [AKT.]

  Ocena komentarza: 0
  @Kuciem
  Tak, potwierdzam, w TYM JEDNYM bijemy nawet Chińczyków.
  Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie słowo JEDEN oznacza ...JEDEN, a nie WSZYSTKO.

  Chiny nas zdecydowanie wyprzedzają w odbieraniu obywatelom wolności i takie jest moje zdanie, ale mieszkamy w Polsce i Europie, dlatego też jak ktoś się ślini z oburzenia jak tam za wielkim murem jest źle, kompletnie ignorując NIEBEZPIECZNE ZMIANY JAKIE CORAZ SZYBCIEJ ZACHODZĄ U NAS, "bo tam jest gorzej", to wybacz, PISZĘ na ten temat.

  Wiąże się to ze "błędem logicznym", który mi zarzucasz. Czy aby ja go popełniłem (zmieniając temat), czy ten, który to rozpoczął, czyli Kapitan Nocz. Przypominam, że artykuł dotyczył firmy Google, której Chińskie koncerny postanowiły stworzyć alternatywę, a jego komentarz był o łamaniu praw człowieka - na co mu odpisałem, paradoksalnie pisząc zgodnie z tematem, JEGO, Kapitan Nocz'a tematem, więc w czym problem ?!

  PS Jak chcesz możemy dalej prowadzić tą "owocną" dyskusję, godną parlamentu unijnego... Jednak proponuję byś zamiast tego zerknął uważnie na linki, które przesłałem w pierwszym komentarzu, bo to co jest tam zawarte nakreśli za kilka lat przyszłość Starego Kontynentu, na kolejne dekady. I to jest istotne, a nie nasze akademickie spory.

  15

 • Google ma się czego bać? Chińscy producenci smartfonów chcą rzucić wyzwanie Google Play [AKT.]

  Ocena komentarza: -1
  @Kuciem, @xmanmaciej @Kapitan Nocz

  Napiszę to tylko raz :
  NIGDZIE, NAWET JEDNYM ZDANIEM NIE NAPISAŁEM, ŻE W CHINACH JEST LEPIEJ !
  PORÓWNUJĄC TE KRAJE WYKAZYWAŁEM TYLKO RÓŻNICE (BEZ OCENIANIA LEPSZY/GORSZY) !
  Jeśli jest INACZEJ proszę o CYTAT !
  Poproszę też o wyjaśnienie mi moich "błędów logicznych" ...byle w logiczny sposób.

  Moje intencje były i są inne niż Wy piszecie, co napisałem do Kapitana Nocza, a mianowicie :
  PILNUJMY SIEBIE, A PROBLEMY CHIŃCZYKÓW ZOSTAWMY IM SAMYM.

  Co do sytuacji na przyszłość napiszę tylko jedno :
  Administracja USA przyznała ostatnio, że model chiński jest skuteczniejszy od amerykańskiego (i europejskiego) i w przyszłości pokona ten zachodni. Ciąg dalszy nasuwa się sam... (To stwierdzenie faktu, NIE CHWALENIE CHIN)

  PS Sorry za wykrzykniki, ale PROSZĘ, czytajcie ZE ZROZUMIENIEM.

  Pozdrawiam all

  15