Avatar użytkownika

data dołączenia:

Moje komentarze (206)

  • Avatar użytkownika ammarmar
   ammarmar
   Najpierw, to musiałbyś mieć dostęp do terminala podłączonego do banku. A to nie jest takie proste, żeby dostać konto handlowe, trzeba przejść żmudną weryfikację.

   A jak tylko bank zauważy, że na koncie są nadużycia (a zauważa bardzo szybko, bo klienci się skarżą), to takie konto jest szybko zamykane a jego właścicielowi przywala się takie kary za każdą cofniętą transakcję, że się nogami nakrywa.

   Pracowałem kiedyś w firmie, która pośredniczyła w tego typu usługach. Jeden z klientów robił wałki (sprzedawał przez Internet bilety na koncerty, których nie miał). Jak się sprawa wydała, to bank cofnął mu wszystkie transakcje bodajże z ostatnich 3 miesięcy a do każdej przywalił chargebacka (wtedy było to bodajże 45$ od sztuki).
   • Avatar użytkownika ammarmar
    ammarmar
    Bzdura. Najbardziej prymitywny mechanizm upscalingu, czyli wyświetlanie 4 pikseli zamiast jednego sprawiłby, że obraz 1080p wyglądałby dokładnie tak samo na TV 4K jak na FHD. Nie ma fizycznej możliwości, żeby wyglądał gorzej.

    A mamy do dyspozycji dużo lepsze algorytmy upscalingu, które potrafią wyostrzać, stosować antialiasing, usuwać artefakty kompresji itp itd. Zwykle im droższy TV, tym lepszy ma upscaling, bo przetwarzanie obrazu wymaga mocy obliczeniowej.
    Istnieją nawet dedykowane urządzenia do upscalingu, które robią to lepiej niż jakikolwiek TV, np. Lumagen Radiance Pro.

    Poczytaj trochę zanim napiszesz coś bez sensu:

    https://www.cnet.com/news/can-4k-tvs-make-1080p-look-better/
    -1
    • Avatar użytkownika ammarmar
     ammarmar
     No właśnie takie proste to nie jest, bo dzisiejsze TV mają całkiem niezłe algorytmy upscalingu i nawet obraz niższej rozdzielczości będzie na nich wyglądał lepiej niż na FHD.

     To trochę jakby powiedzieć, że nie warto kupować dobrego auta, bo u nas i tak są kiepskie drogi :)
     • Avatar użytkownika ammarmar
      ammarmar
      Jak chcesz kupić po prostu dobry TV, to zbyt dużego wyboru nie ma. FullHD obecnie okupuje niższą i średnią pólkę u każdego producenta.

      Wyższe modele (lepsza jasność/kontrast, procesory przetwarzania obrazu, funkcje multimedialne, wejścia/wyjścia itd) to wszystko modele z matrycami 4K.

      Generalnie jednak, jakbym miał dopłacić do modelu o lepszych parametrach, to wolałbym dopłacić do modelu o większym ekranie. Nic tak nie poprawia komfortu oglądania TV jak duży ekran.
      Każdy, kto odsyła w tym momencie do kalkulatora odległości, po prostu nigdy nie miał TV 75" w domu :)
      • Avatar użytkownika ammarmar
       ammarmar
       Niektóre monitory, np. ten wynalazek: https://www.amazon.com/Apple-MC914LL-27-inch-Thunderbolt-Display/dp/B004YLCKYA
       • Avatar użytkownika ammarmar
        ammarmar
        Daisy chaining nie ma z tym nic wspólnego. W tym rozwiązaniu pierwszy monitor podłączasz do wyjścia DP OUT na płycie głównej/karcie graficznej, drugi monitor podłączasz do pierwszego, trzeci do drugiego itd.

        Wejście DP IN na płycie głównej mogłoby mieć zastosowanie, gdyby płyta główna miała wbudowany video grabber (wątpliwe, do tego są zwykle dedykowane karty rozszerzeń, drogie jak diabli).

        Bardziej prawdopodobne jest to, co pisał ktoś wyżej - że to wejście pełni rolę przejściówki do Thunderbolta (są już na rynku monitory, do których sygnał podpina się właśnie Thunderboltem a nie kablem DP czy HDMI).

        To pomysł Apple: "USB do wszystkiego". Np niektóre ich laptopy mają tylko wyjście Thunderbolt i jest to jedyny sposób podpięcia do nich zewnętrznego monitora. Oczywiście można też skorzystać z jakiejś przejściówki za jedyne $79,99 i podpiąć zwykły monitor :D
        -1
        • Avatar użytkownika ammarmar
         ammarmar
         Tak samo bezużyteczne jak wiele pulpitów.
         -10
         • Avatar użytkownika ammarmar
          ammarmar
          Dokładniej chodziło o Bright Engram.

          Teoretycznie są tam przedmioty czysto kosmetyczne, ale w praktyce można znaleźć np. lepszy pojazd niż zwykłe (pozwala szybciej poruszać się po mapie albo np. jest bardziej zwrotny).

          Albo np. lepszego ghosta, który np. powoduje, że zdobywasz 15% więcej XP w multi albo, który np. wykrywa skrzynki z lootem na mapach. Ja np. znalazłem takiego, który powoduje, że strzelanie z broni automatycznie generuje "telemetry data", które można wymienić na broń u zbrojmistrza.
          • Avatar użytkownika ammarmar
           ammarmar
           Skoro masz podane trwałość dysku w TB zapisu, to co za różnica? Jeśli MLC są takie dobre, to automatycznie powinny mieć dużo wyższe liczby w tej kategorii, czyż nie?
           -9
           • Avatar użytkownika ammarmar
            ammarmar
            Bez przesady. I tak konsole równają wszystko w dół, więc na najbliższe 3-4 lata taki 8700(K) będzie bardzo mocnym CPU. A i starsze 7700(K) też będą dawały radę ze wszystkim, co się im rzuci.
            • Avatar użytkownika ammarmar
             ammarmar
             Innowacyjna to chyba tylko cena.
             • Avatar użytkownika ammarmar
              ammarmar
              To nie tak. Optane zawiera pamięć w zupełnie innej technologii niż dotychczasowe dyski SSD.

              Zwykły SSD osiągnie pełną prędkość odczytu/zapisu tylko jeśli dane będą sekwencyjnie ułożone. W praktyce nie zdarza się to zbyt często (np. kopiowanie dużych plików).

              Natomiast pamięć użyta w Optane ma tę właściwość, że dużo lepiej radzi sobie z dostępem do danych porozrzucanych po dysku. Niewiele jej brakuje, by osiągać pełną prędkość przy całkowicie randomowym odczycie.

              W praktyce ten dysk powinien być dużo, dużo szybszy od Twojego Samsunga.
              • Avatar użytkownika ammarmar
               ammarmar
               Zależy gdzie mieszkasz. Jak nasz kochany rząd będzie dalej seryjnie ogłaszał sukcesy gospodarcze, to niedługo cena pudełka nie będzie się różnić od tej na Steamie, tak jak na zachodzie.

               We wtorek kupiłem Destiny 2 na PC za 229zł. W Empiku chcieli nawet 249zł. Do 60 EUR niewiele już brakuje.