Komentarze

 • Są już recenzje Red Dead Redemption 2 - to gra (niemal) doskonała

  Ocena komentarza: 2
  PS on PC działa ok. Wszystkie te gry tam są.

  52

 • Apple ma zaprezentować tańszego iPada

  Ocena komentarza: 0
  Pewnie dlatego iPad 2017 nie sprzedaje się, a tu nawet wygląda, że nikt o nim nie słyszał.

  7

 • Apple ma zaprezentować tańszego iPada

  Ocena komentarza: 0
  To niby następca iPada 2017 - który kosztował koło 2k zł i był całkiem fajnym urządzeniem, tyle, że nieco grubym. 2018 ma być nawet tańszy - więc przy dodaniu rysika i warstwy digitizera możemy spodziewać się conajwyżej tej samej specyfikacji, co 2017. Albo jeszcze gorzej - dostępności ograniczonej tylko dla studentów/edukatorów.

  7

 • Nowa strategia 4X w uniwersum Warhammer 40,000

  Ocena komentarza: 0
  Ani Civka ani XCOM to nie są strategie 4x - czyli albo autor pojechał bez pojęcia, albo to jednak będize coś w stylu Stellaris, MoO etc

  3

 • ShutUp10: proste wyłączanie niechcianych funkcji w Windows 10

  Ocena komentarza: 0
  LMAO. Sprawdź najpierw co to jest ten MS SpyNet, a potem ględź jakie to złe. Coś takiego funkcjonuje w każdym anty-virusie - system raportuje podejrzane zachowanie aplikacji do chmury, z której o tym zachowaniu pobierają informację inni użytkownicy i są notyfikowani o potencjalnym zagrożeniu. Większość tego hejt na Win10 mam wrażenie opiera się na nieporozumieniach lub niewiedzy. Tutaj kilka komentarzy przekracza granice rozumu. Takie czasy.

  66

 • W 4 miesiące przywrócił gniazdo mini jack w iPhone 7

  Ocena komentarza: -2
  Ale niby jaki tu problem - łądujesz przecież bezprzewodowo. Wciskanie tych debilnych kabelków to gehenna. A tak kłądziesz telefon na ładowarce i nie pamiętasz o jakichś powerbankach czy kabelkach.

  27

 • HTC wylądowało na dnie - Google może to wykorzystać

  Ocena komentarza: 0
  Strategiczny partner byłby najlepszy - i poproszę model ze stockowym andkiem. Stockowy system i najbardziej muzycze smartfony na rynku to jest to - jeszcze, żeby wrócili do standardó wyglądu z czasów m8, kiedy właściwie był to najładniejszy telefon.. meh. Trzymam kciuki.

  11

 • Świat za tysiąc lat - wizja optymistyczna

  Ocena komentarza: 1
  Formalnie rak jest już chorobą uleczalną. Ponad 50% przypadków jest obecnie leczonych, chociaż to wciąz skomplikowane i zależy sporo od dostępnoście do najnowszych metod leczenia.
  Naiwnością jest jednaka twierdzenie, że skoro długość zycia się podwoiła (skąd takie fantazje ... wcale się nie podwoiła - jeśli już to w XIX wieku mieliśmy maksimum umieralności noworodków, a to znacznie wpływa na średnią długość życia - co czyni taką średnią mocno nieadekwatną) to niedługo jeszcze wzrośnie. Niektózy specjaliści sądzą, że jest maksymalna długość życia przy naszym DNA i ta została już prawie osiągnięta - więcej niż jakieś średnie 120 mielibyśmy nie pożyć. Poza tym każde przesunięcie granicy ludzkiego życia przynosi zestaw nowych chorób i problemów. Jeśli zaczniemy używać nanorobotów do leczenia, to powstaną wirusy i bakterie wykorzystujące je do infekcji albo żerujące na nich (nanoroboty pewnie w końcu będą też biologiczne..). itd itp.
  Ciekawe jak mocno będizemy się śmiali z tego filmiku za 50 lat ...

  53

 • Mandat za korzystanie z telefonu na pasach - co o tym myślicie?

  Ocena komentarza: -2
  To można wprowadzić następnego dnia po tym jak zdarzy się wypadek w którymw zderzeniu czołowym z pieszym zginie kierowca i pasażerowie samochodu, a pieszy przeżyje.

  Mandaty dla pieszych to idiotyzm. Jesteśmy chyba jedynym krajem , gdzie takie idiotyzmy się zdarzają. I jednocześnie jesteśmy w czołówce ilości wypadków. Wniosek jest prosty. Mamy najgorszych kierowców na świecie + fatalny kodeks drogowy +fatalna organizacja ruchu. Kierowca narzekający na pieszych = złej baletnicy etc ..

  63

 • Setka nowych planet w Układzie Słonecznym - wyjaśniamy jakim cudem może tak się stać

  Ocena komentarza: 6
  OK tylko jedna uwaga - ideą podstawową nauki jest jej elastyczność. Nie ma żadnego "trzonu wiedzy naukowej". Jest metoda naukowa. Wszystko poza tym może się zmieniać bez ograniczeń o ile tylko doszliśmy do tego metodą naukową. To co opisuje artykuł to tylko nomenklatura - ważna, bo wpływa na zakres badań, klasyfikację i zakres uogólnień, ale nie jest to sama wiedza naukowa, a system etykietowania raczej. Dopasowywujemy go do potrzeb.

  11

 • Czarny i błyszczący Galaxy S8 - wzorem iPhone'a 7 Jet Black

  Ocena komentarza: 1
  IMO matowy wygląda 100 razy lepiej - błyszczące S7 wygląda .. cheap.

  11

 • Czarny i błyszczący Galaxy S8 - wzorem iPhone'a 7 Jet Black

  Ocena komentarza: 0
  Przecież Samsung Galaxy zawsze był taki ... ma S7 i błyszczy się jak psu jajka ..

  11

 • Nie lekceważcie literówek

  Ocena komentarza: 0
  @owatanka Określenie polskie fonty to już z kolei błąd semantyczny. Font to zestaw czcionek zapisanych w pliku. A chodziło ci pewnie o polskie znaki diakrytyczne. I używa się ich po to, żeby zapewnić jednoznaczność rozumienia tekstu - jeśli spotykasz się z tym, że bot źle potraktował twój tekst pozbawiony polskich znaków, to odpowiada to dokładnie sytuacji, gdy mówisz niewyraźnie pod nosem, i przekręcając głoski i potem dziwisz się, że ktoś się obraził, bo cię źle zrozumiał.

  8

 • Zjednoczone Emiraty Arabskie chcą mieć wielkie miasto na Marsie - za 100 lat

  Ocena komentarza: 2
  Kolonizacja innych światów jest konieczna dla ludzkości żeby przetrwać. Wystarczy jedna mała katastrofa kosmiczna jakich bywało wiele, żęby zetrzeć nas z powierzchni naszego świata.

  34

 • Zjednoczone Emiraty Arabskie chcą mieć wielkie miasto na Marsie - za 100 lat

  Ocena komentarza: 4
  Bo nie było potrzeby tam lecieć, poza badaniami podstawowymi ani ekonomicznego uzasadnienia. Tutaj tez mamy wyłącznie cele ambicjonalne. Ale stoi za nimi kasa i to wystarczy. 100 lat w zupełności wystarczy - głównie po to, żeby kolonia stała się samowystarczalna, bo polecieć to już w zasadzie można. Poza tym jak chcesz terraformować inną planetę nie będąc na niej? Śląc z Ziemii sondę za sondą? Terraformowanie możliwe będzie dopiero jak tam wylądujemy. Na Zimeii nie przetestujemy większości rozwiązań.

  34

 • Zjednoczone Emiraty Arabskie chcą mieć wielkie miasto na Marsie - za 100 lat

  Ocena komentarza: -4
  Dubaj to już jest największe centrum turystyczne na świecie. Jeśli utrzymają tempo, to turystyka spokojnie zastąpi im ropę.

  34

 • 7 planet podobnych rozmiarem do Ziemi w jednym układzie - na trzech mogłoby powstać życie

  Ocena komentarza: 0
  Przy maksymalnej prędkości rakiet obecnie osiągalnych dotarlibyśmy tam w 1 milion lat. Czyli gdyby to dinozaury wysłały takie rakiety to dałyby radę obrócić 20 razy do tej pory. Czyli troszkę przesadziłeś z porównaniem.
  Faktycznie jednak liczy się przyspieszenie, a prędkość moglibyśmy na takiej trasie osiągnąc znacznie wyższą. Jest pzreciez projekt wysłania sondy do najbliższych gwiazd - mimo, że nie jest jeszcze technicznie wykonalny, to większośc problemów jest takiej natury, że wydaje się osiągalna w niedługim czasie.

  28

 • Premiera kinowa? Gdzie tam! Nowy film Scorsese zadebiutuje… na Netfliksie

  Ocena komentarza: 3
  Idea "kina"? Co to ma wspólnego? Kino to zupełnie inna rzecz. Czy można sobie wyobrazić oglądanie premiery nowych Gwiezdnych Wojen na netflixie? Neetflix zagraża raczej telewizji rozrywkowej.

  16

 • Geneza internetowego trolla

  Ocena komentarza: 2
  Dla naukowców nie ma prawd oczywistych - za fakt przyjmują tylko to co zostało zbadane wg metodyki. Jest taka ilość bzdur powszechnie przyjętych za oczywiste, ze czasami się nie daje tego naprostować ...

  22

 • Galaxy S8 w pełnej krasie, chociaż wciąż tylko na renderach

  Ocena komentarza: 0
  Teraz moga dać rónież jakieś AKG, JBL czy Harman Kardon. |To ich subsidiaries w końcu.

  29

 • Nintendo Switch - (nieoficjalna) specyfikacja konsoli

  Ocena komentarza: 3
  Ale wydajność układu nie decyduje o jakości.

  20

 • Star Citizen na filmikach z wersji alfa 2.6

  Ocena komentarza: 1
  Crowdfunding to się skończył już dawno - ta gra ma sposoby na zarabianie bez crowdfundingu.
  Tbh tez nie wiem o co ten ból - projekt ma charakter mmo - nigdy nie będzie wersji finalnej - mmo ma wersję finalną kiedy ostatnie serwery wyłączają.

  14

 • Netflix - czym jest dziś - czym się stanie

  Ocena komentarza: 1
  GoG właśnie tak chce omijać problem regionalizacji - sprzedaje wersje gry dostępne wszędzie. Licencja na spolonizowane gry obejmuje tylko teren Polski i nie wolno jej sprzedawać za granicą - aże GoG nie rozpozonaje pochodzenia kupującego, to nie pozwala niestety również nja dostosowanie oferty z punktu widzenia legalnego. Pretensje nie do GoG, ale do chciwych wydawców.

  16

 • Netflix - czym jest dziś - czym się stanie

  Ocena komentarza: 0
  Regionalizacja NetFlixa wynika nie z braku lokalizacji, ale z powodów prawnych. Np ich oferta w UK jest bardzo uboga - dlatego, że wszystkie licencje - nawet na niektóre produkcje samego Netflixa trzyma skybb albo właśnie amazon uk. Do niedawna nie było na netflix uk nawet House of Cards ..

  16

 • Miał być szerokopasmowy Internet dla każdego Polaka. Miał być

  Ocena komentarza: 24
  To tylko pokazuje, że nie można liczyć na państwo w jakichkolwiek sprawach, z którymi związane są pieniądze - mieli kase i wydali ja na niezweryfikowane projekty? Żenujące.

  40

 • Pierwszy gameplay z Nintendo Switch zaprezentowany w TV

  Ocena komentarza: 1
  To "ponoć" jest mocno naciągane - stacja dokująca to kawałek plastiku z wiatraczkiem i portem USB type-c. Mało prawdopodobne, żeby nei było jej w zestawie. A plotdka raczej bierze się z czeogś innego - planowane są inne, dodatkowe stacje dokujące, które będą sprzedawane osobno później - może z jakąś inną funkcjonalnością, a może prawdą jest inna plotka, o tym, że Switch ma być częścia kosoli stacjonarnej Nintendo, która miałaby być wydana rok po Switchu ..

  8

 • PiS chce utrudnić dostęp do porno w sieci

  Ocena komentarza: 13
  Nie wiedziałęm, że niechęć do wszechobecnej kontroli państwa jest lewicowa. Wszystko co robi obecna "narodowa" władza jest tak lewackie, że PZPR wyblakło by z wrażenia.
  I nie ma tu nic do rzeczy normalność - jako rodzic masz piep.. obowiązek nadzorować co robią twoje dzieci, a nie zostawiać je na pastwę internetu. Państwo może ograniczać dostęp do porno w szkołąch czy innych placókach państwowych, które są w jakiś sposób podłączane do Internetu, ale wara im od prywatnych łączy.

  94

 • „Narodowy czip” za 150 mln zł potwierdzony - co to takiego?

  Ocena komentarza: 0
  Ale po co nam te dowody wogóle? Nie jest wcale tak wiele krajów, które sowim ludziom każą nosić identyfikatorów. Może więc zamiast produkować bzdury zrezygnujmy z tego?

  25

 • Czterodniowy tydzień pracy w 700 polskich firmach

  Ocena komentarza: 4
  Wręcz odwrotnie - oni nie moga sobie pozwolić na trzymanie nie efektywnych pracowników 40+ godzin an dobe - "zdrowy chłopski rozum" każe im sądzić, ze trzymając ludzi w pracy dłużej mają z nich większy pożytek - a jest dokłądnie odwrotnie. Marnują swoje pienaiądze i czas ludzi.

  14

 • Direct Billing może rozwiązać problem „porzuconych koszyków”

  Ocena komentarza: 2
  I co nie moge sobie już wtedy używać koszyka do ulożenia sobie zakupów? Bardzo czesto wrzucam rzeczy do koszyka a dopiero potem przeglądam koszyk i decyduje czy chce to rzeczywiście kupić - jeśli tego nei będę mógł zrobić, to nie tylko nei będę koszyka używał - nie kupię w takim sklepie.

  22

 • Spotify kupi SoundCloud? Słychać takie głosy [AKT. - jednak nie]

  Ocena komentarza: -6
  strumieniowanie

  brzmi trochę jak jakaś egzotyczna choroba
  Słownik podaje: streaming - przesyłanie strumieniowe - ostatecznie anglicyzm - streaming. A to nowosłowie powyżej siakieś takie koślawe ;P

  5

 • Hejt w świecie gier - powiedzmy mu „nie”

  Ocena komentarza: -1
  Brawo, zrozumiałeś. W świecie nazywa się to dobrym wychowaniem, kulturą osobistą etc.
  Nawiasem mówiąc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby powiedzieć pani z twojego przykłądu, ze nie podoba ci się jej głos. Niby niewielka różnica, ale psychologicznie jest to dzień do nocy. I wcale nie chodzi tu o wykropkowane słowo. Jak się tego nie rozumie, to lepiej po prostu rzeczywiście zignorować.

  68

 • Polski grafen nie podbije świata - władze nie pomogą

  Ocena komentarza: 0
  Tak w ogóle, to zdaje się, że nasza metoda już jest przestarzała. Czytałem z meisiąc temu, że jest już lepsza albo przynajmniej porónywalna metoda. A wogóle Brytyjczycy już ruszają lada dzien z produkcją grafenu. Moze ci naukowcy by wyemigrowali - pal licho patriotyzm - szkoda, żeby odkrycie się zmarnowało.

  83

 • Polski grafen nie podbije świata - władze nie pomogą

  Ocena komentarza: 2
  Koszt tych 500 zł dla państwa to minimalnie licząc około 900 zł. Bo trzeba zatrudnić do tego urzędników, wyszykować sale do obsługi, przyjąć klientów, obsłużyc wnioski, powłąć owe piony i departamenty etc etc.
  Jezcze gorzej wychodzi z pobraniem piieniędzy na podatek, bo tu nie korzystamy z istniejącej infrastruktury tylko jest specjalnie cała po to budowana - tam koszty są pięciokrotne.
  W przypadku wybrania do władz złodzieji okradających nas - to jest zwykle znacznie niższy koszt niż się wydaje. Cała kradnąca patia generuje mniejsze koszty niż armia urzędników. Do tego złodziej nie pozwoli wymrzeć źródłom swojego dochodu.
  Głupio tak optować za czymś takim, ale niestaty takie są fakty- lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć.

  83

 • Sony robi duży błąd z PS4 Pro

  Ocena komentarza: -2
  MInijacka zaraz nie będzie miał żaden telefon. Samsung się już nad tym zastanawia.

  88

 • Sony robi duży błąd z PS4 Pro

  Ocena komentarza: -2
  MInijacka zaraz nie będzie miał żaden telefon. Samsung się już nad tym zastanawia.

  88

 • Sony robi duży błąd z PS4 Pro

  Ocena komentarza: -2
  MInijacka zaraz nie będzie miał żaden telefon. Samsung się już nad tym zastanawia.

  88

 • Mózg oszukany przez VR - dobre i złe strony

  Ocena komentarza: 0
  Bo metoda dostarczania bodźca jest praktycznie taka sama jak w świecie zewnętrznym. Kolorowe światełka w oczy. To że teraz są to ekraniki pare centymetrów od oczu, to tylko słabość technologiczna, bo nadchodzi light field technology itp.
  Czymś zupełnie oddzielnym jest zdolność odróżniania świata rzeczywistego od świata gry, bo to nie ma związku z technologią vr, a było już obserwowane nawet przy czytaniu książek.
  To o czym możemy tu rozmawiać, to problem niespójności bodźców w różnych zmysłąch - tyle, że tym tez vr się może zająć np. słuchawki są specjalne do samsung gear vr które działają na zmysł równowagi - tutaj to dodatkowe "oszukiwanie" ma efekt pozytywny - dając nam spójność wrażen i ułątwiając nam odróznienie obu światów.

  21

 • Hyperbook GTR87 – nie bierze jeńców

  Ocena komentarza: -1
  Samolotem trochę ciężej taką budę się wozi.

  49

 • Hyperloop po polsku nabiera prędkości - transport przyszłości

  Ocena komentarza: -3
  Przy tak dużych prędkościach przyspieszanie i zatrzymywanie zajmuje najwięcej czasu.

  18

 • Najlepsze seriale na Netflix - te, którymi się delektujemy i te, które pożeramy

  Ocena komentarza: 1
  Nie wiesz co znaczy "uboga". Polecam zobaczyć jak Netflix wygląda w UK - nie ma połowy tych seriali.

  10

 • Netflix taki sam w całej Europie? W pewnym sensie…

  Ocena komentarza: -1
  Ciesz się, że nie będizesz miał dostępu do wersji UK. Miałbyś mniej ..

  15

 • Netflix taki sam w całej Europie? W pewnym sensie…

  Ocena komentarza: -2
  Czyli bierzesz kartę kredytową - wchodzisz na amerykańską stronę netflixa - kupujesz abonament - podajesz adres z US i masz w Polsce amerykańską wersję bez VPN. Faktycznie wzmacnia blokady. Jak da mnei ok.

  15

 • Innowacyjność dla polskich przedsiębiorców nie istnieje. Ważniejsze są jakość i sprzedaż

  Ocena komentarza: 0
  Polscy przedsiębiorcy są generalnie nastawieni na wegetacje. Gdzieś był podawany przykład kombinatorów wyciągających kase na innowacje, ale starający się żeby Uniwerek dał im coś, czego nie będą musieli wdrażać - bo zmiana to zagrożenie.
  Druga sprawa, że są przypadki, gdy inwestor próbował się modernizować i US uznał, że to dobra okazja do dołożenia dodatkowych obciążeń podatkowych, skoro stać go na modernizacje...

  2

 • Skończyło się - Netflix będzie walczył z omijaniem blokad regionalnych

  Ocena komentarza: 0
  Ale skąd to zaskoczenie? I to nadąsanie się? Tak samo jest w innych krajach. Inna lista programów jest dostępna w UK (nawet nie 50% tego co w US), a inna nawet na Guersney czy Wyspie Man, chociaż to teoretycznie część kraju. W UK gros filmów i seriali jest na Sky i Netflix nie ma możliwości ich publikować na tym terenie. W Polsce to HBO m.in. im odbiera licencje. Np. na House of Cards - ich własną produkcje.
  Poza tym lista programów zmienia się co tydzień. Przed weekendem zwykle dodają parę programów, a na koniec miesiąca niektóre znikają ( bo netflix też może stracić czasową licencje). I płaci się nie za wielkość biblioteki a za dostęp do niej - cena do tego jest wszędzie taka sama, a różnica wynika z .. lokalnego podatku. Amerykanie nie znają VAT.

  27

 • HTC Vive w przedsprzedaży - cena wygląda na mało śmieszy żart

  Ocena komentarza: 5
  To jest odsprzedaż, a nie cena sprzedaży. Gość zamierza kupić w przedsprzedaży i opchnąć tym co nie dali rady - szczególnie, że Rift sprzedaje się też bardzo dobrze.

  9

 • Smartfon zaczyna się od 5 cali. Pogódź się z tym.

  Ocena komentarza: 1
  Zapominamy, że przyglądamy się rynkowi, na którym ludzie kupują sprzęt w zastępstwie kilku innych urządzeń z oszczędności. Nie widzę potrzeby posiadania phabletu 5+ skoro mam w domu jeszcze dwa tablety, laptop etc. Smartfon powinien móc robić te wszystkie rzeczy, które robi tylko wtedy, kiedy już naprawdę nie mogę sięgnąć po inne urządzenie. Aplikacje, które muszą działać na nim - bankowa, różne identyfikujące, buschecker, spotify etc to wszystko działa na 4.8 cala bez problemu. Maps są wyjątkiem, ale i tak zwykle trase wyznaczam, przedtem na innym urządzeniu, decyduję jak jechać i na telefonie już tylko śledzę miejsca przesiadek etc.
  W rurkach może i phablet się zmieści (hej nawet przekonują mnie niektórzy, że i 7" tablet się tam mieści), ale spodnie garniturowe już będzie rozpychać, a nie zawsze nosi się marynarkę.

  61

 • Wszechświat powoli umiera

  Ocena komentarza: 0
  I nikt cię nie przekona, że 2 razy 2 to jakieś tam 4?

  79

 • Wszechświat powoli umiera

  Ocena komentarza: 0
  Nie potrzeba. Te analizy sa czysto statystyczne, bo taka jest natura Wszechświata. Nie damy rady policzyć zmian położenia wszystkich cząstek, ale możemy spokojnie liczyć efekty zmian położenia całej masy tych cząstek. Ilość potrzebnej mocy komputerowej jest mierzona względem dostatecznie dobrego przybliżenia.
  Z tymże wciąz nasza wiedza nie obejmuje wszystkich czyników pogodowych, które po analizie moga okazać się bardzo istotnymi. Także to nie jest jeszcze czysta matematyka.

  79

 • Wszechświat powoli umiera

  Ocena komentarza: 0
  Nic takiego nie udowodniono. Fizycy dosyć otwarcie mówią o możliwości cofnięci się w czasie - tyle, że technicznie jest to niezwykle trudne do wykonania.

  79