Mój sprzęt

 • Nazwa zestawu: Quad
 • Typ zestawu: komputer stacjonarny
 • Procesor: Intel Core2 Quad Q9550 2,83 GHz | @3,5Ghz
 • Karta graficzna: nVidia GeForce 200 GTX 280
 • Płyta główna: chipset Intel P45 | ASUS P5Q3 DeLuxe/WiFi
 • Pamięć RAM: DDR-3 1600 4 GB
 • Dysk twardy: Samsung Spinpoint F1 640 GB | 2 szt. spięte w Intel Matrix RAID (0 i 1)
 • Dodatkowe informacje: <div>Gdzie dokonano zakupu: Z&#322;o&#380;ony samodzielnie Inne elementy w&nbsp;moim komputerze: audio: Creative X-Fi Xtreme Gamer, g&#322;o&#347;niki Logitech X-540, monitor Samsung T220, myszka Logitech G5, klawiatura Logitech X-Flat, nap&#281;d DVD-RW Pioneer 215D Co planuj&#281; zmieni&#263;: dokupi&#263; dysk SSD - prawdopodobnie Intel X-25M 80 GB Do czego u&#380;ywam zestawu: gry, Internet, muzyka, filmy </div>

Komentarze

 • Linkowanie do pirackich treści jest OK

  Ocena komentarza: 3
  Mała uwaga co do treści artykułu: Trybunał nie orzekł, bo jeszcze nie przystąpił do orzekania w tej konkretnej sprawie. Została jedynie zaprezentowana opinia rzecznika generalnego Trybunału - najczęściej Trybunał orzeka zgodnie z nią, ale nie nie jest to regułą i orzeczenia odwrotne do jej treści do czasu do czasu się zdarzają. Trzeba poczekać do oficjalnego wyroku, miejmy nadzieję, że zgodnego z wstępną opinią.

  17

 • Windows 10 podmienia domyślne programy na swoje - Microsoft: to błąd

  Ocena komentarza: 0
  Doświadczyłem tego problemu, chociaż tylko w przypadku Irfan Viewera i tylko w odniesieniu do niektórych formatów, typu jpeg albo png. Pomógł prawoklik na problematycznych plikach i zmiana domyślnej aplikacji przy użyciu "Otwieraj za pomocą", więc można uzupełnić przedostatni akapit artykułu o jeszcze jedną metodę :)

  46

 • Jeśli wciąż korzystasz z TrueCrypta, przestań

  Ocena komentarza: 8
  Treść newsa zabójcza, sedno trywialne - błędy w sterowniku TC pozwalające na lokalne podniesienie uprawnień zalogowanego użytkownika. Sądząc po skąpych opisach na necie - potrzeby jest fizyczny dostęp do maszyny i nie ma to nic wspólnego z bezpieczeństwem danych zabezpieczanych przez TC.
  Takie błędy to w każdym sofcie wykrywa się na pęczki i raczej nie słychać nawoływań do zaprzestania używania Windows, Office, Linuksa, Androida itp.
  Ja na razie zaprzestania korzystania z TC nie planuję :)

  9

 • Różnice pomiędzy systemami Windows 8, 8 Pro i 8 RT

  Ocena komentarza: -1
  "Starsze wersje systemów Windows można uaktualnić do wersji 8 za 129 zł poprzez pobranie specjalnego asystenta, który dostępny jest na stronie Microsoft. Po pobraniu asystenta należy go uruchomić i postępować według wskazówek." - informacja niepoprawna, kupując takie uaktualnienie dostaje się Windows 8 Pro - http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows/buy?ocid=GA8_O_WOL_DIS_ShopHP_FPP_Light

  13

 • Intel: dyski SSD z serii 520 godnie zastąpią 510ki

  Ocena komentarza: 0
  Ej, chyba coś wam się myli: seria 310, mająca problem z firmware, posiada właśnie kontroler Intela, bardzo podobny do tego w serii G2. Intele 510 posiadają kontroler Marvella i jak na razie nie słyszałem o problemach z tymi dyskami.

  9

 • Już w marcu nowe dyski SSD Intela

  Ocena komentarza: 0
  Pozwolę sobie zauważyć że TRIM to nie jest kontroler tylko nazwa technologii pozwalającej - przy współdziałaniu z systemem operacyjnym - na automatycznie kasowanie przez kontroler SSD bloków pamięci zawierających dane oznaczone przez system jako skasowane.
  http://en.wikipedia.org/wiki/TRIM

  12

 • Zamiast Gadu-Gadu

  Ocena komentarza: 0
  Używam Mirandy od baardzo długiego czasu i warto dodać, że wtyczka GG jest zawarta w standardowym pakiecie instalacyjnym bodaj od wersji 0.8.
  Dla osób chcących przykroić instalator Mirandy pod swoje potrzeby pomocna może być strona http://gecko.me/?miranda - za jednym zamachem dodajemy animowane emotikonki, dodatkowe skiny, wszystkie niezbędne sieci i o wiele, wiele więcej :)

  130

 • Kingston przyspiesza dyski SSD

  Ocena komentarza: 0
  Mnie raczej interesuje na jakim kontrolerze pracuje ten dysk. Trochę się już pogubiłem w oznaczeniach i nie wiem, które dyski Kingstona pracują na Intelu a które na JMicronie.

  9

 • Pytamy czytelników: komputer stacjonarny czy laptop?

  Ocena komentarza: 0
  Do codziennej pracy i rozrywki tylko i wyłącznie desktop. Duża klawiatura i monitor, dobra karta dźwiękowa no i przede wszystkim MOŻLIWOŚĆ ROZBUDOWY.
  Lapka też posiadam, ale tylko jako rozwiązanie tymczasowe, na urlop lub wyjazd do kumpla któremu klęknął system.
  Był moim podstawowym sprzętem przez blisko dwa lata i powiem jedno, nigdy więcej :)

  101

 • DAEMON Tools dla Windows - emulator CD/DVD

  Ocena komentarza: 0
  Alcohol 52% i 120% w wersji 1.9.8.7612 (wypuszczona 24 kwietnia) również działają pod Windows7.

  4

 • Niebezpieczny Linux? Luka w usłudze udev.

  Ocena komentarza: 0
  I jeszcze jedno, sama Secunia określiła ten problem jako "less critical" i nie pozwalający zwiększyć uprawnień bez fizycznego dostępu do systemu, więc ten news to naprawdę takie typowe bicie piany. Jak już chcesz pisać o bezpieczeństwie, to lepiej walnąć newsa o np. problemie w KPDF http://secunia.com/advisories/34754/ - jest wszystko czego dusza zapragnie, "highly critical", "from remote", "system access" "DoS", brać, wybierać i pisać :)

  11

 • Niebezpieczny Linux? Luka w usłudze udev.

  Ocena komentarza: 0
  "Czyżby mit Linuksa jako systemu wolnego od zagrożeń z sieci miałby upaść?" - z tego zdania uśmiałem się jak norka :)
  Jaki mit, jaki system wolny od zagrożeń?
  Jak będziesz pisał w takim tonie o każdym zgłoszeniu związanym z błędami odkrytym w wolnym oprogramowaniu to spodziewaj się więcej takich komentarzy jak flasha44.
  Zajrzyj np. na Secunia.com, dzisiaj zgłoszono lekko licząc 20 problemów związanych z bezpieczeństwem, a dotyczących oprogramowania działającego pod Linuksem. Proszę bardzo, masz gotowy materiał na 20 newsów, nie musisz umieszczać mojego copyright.
  Zresztą, sam piszesz że udev nie jest składnikiem jądra, więc można mówić o problemie oprogramowania działającego pod kontrolą Linuksa a nie problemie systemu operacyjnego. Czy po wykryciu dziury w sterownikach nVidii pojawi się notka o problemach z bezpieczeństwem Windows czy o problemach sterownika właśnie?
  Mniej lania wody i szukania na siłę sensacji w stylu Faktu lub Chipa każdemu wyjdzie na zdrowie :)

  11

 • AdBlock Plus 1.0

  Ocena komentarza: 0
  Prowadzenie serwisu internetowego to nie jest zajęcie dla filantropów, biznes musi wyjść na swoje. Ja reklamy toleruję, o ile nie są to popupy lub nie rozwalają mi przeglądarki. Jeżeli coś takiego wyskakuje, nie certolę się, odpowiedni wpis w Adblocku ląduje momentalnie.

  7