Ciekawostki

Pogrom rosyjskich czołgów na Ukrainie

przeczytasz w 1 min.

Zwyczaje rosyjskich czołgów mają prawo zastanawiać wielu internatów. W sieci mnóstwo jest obrazków na których płoną, gubią gąsienice lub zrzucają wieżyczki strzelnicze. Okazuje się, że nie jest to typowe zachowanie tego gatunku uzbrojenia. Skąd ta pewność?

Tajemnice nietypowego zachowania rosyjskich czołgów postanowił wyjaśnić jeden z youtuberów. W tym celu przygotował paradokument.

Jakie są przyczyny pogromu rosyjskich czołgów na Ukrainie?

W filmie rosyjskie czołgi potraktowane są niczym słonie, które pod koniec swojego życia odłączają się od stada i oddalają na cmentarzysko. W tym roku upatrzone przez nie tereny zielonej Ukrainy okazały się niezbyt przyjazne. Chociaż można tam pożegnać się ze światem wyrzucając w powietrze wieżyczkę strzelniczą, to zbyt duża i gwałtowna migracja bardzo zmieniła ekosystem ich cmentarzyska.

Na dogodnych dla czołgów obszarach pojawiły się wrogo nastawione ptaki drapieżne z gatunku TB2 oraz watahy operatorów ukraińskich sił specjalnych. Czołgi nie mają dużych szans na znalezienie sobie bezpiecznej kryjówki. Próby gniazdowania na obszarach pól uprawnych spotykają się z żywiołową reakcją ukraińskich farmerów. Traktują oni rosyjskie czołgi jako wyjątkowo oporne szkodniki i brutalnie usuwają przy pomocy ciągników rolniczych oraz linek holowniczych.  

Co jest nie tak z filmem o pogromie rosyjskich czołgów na Ukrainie?

Historia o  trudnej sytuacji rosyjskich czołgów na Ukrainie jest pastiszem zestawiającym doniesienia wojenne z filmem przyrodniczym. Problem nie jest oczywiste zmyślenie opowieści, ale sposób, w jaki autor uzyskał efekt filmu dokumentalnego o zwierzętach. W tym celu wykorzystał audio fejki imitujące głosy Krystyny Czubówny i Davida Attenborough.

Niby zabawne i w samej technice audio fejk nie ma nic złego. Nie można jej jednak stosować bez ograniczeń. Krystyna Czubówna i David Attenborough mogą czytać nam książkę telefoniczną, a i tak będziemy wiedzieć, że to oni. Głos Krystyny Czubówny należy do Krystyny Czubówny, a nie do jakiejś tam lektorki filmów przyrodniczych. Jeśli nie wyraziła ona zgody na wykorzystanie materiału audio imitującego jej głos, to film okrada ją z tożsamości.

Źródło: YouTube

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  alfabit
  5
  Idąc tym tropem, wszyscy imitatorzy na swoich występach powinni okazywać pisemną zgodę naśladowanych osób a tzw. sobowtóry powinni robić sobie operacje plastyczne, żeby broń boże, nie okazać się do kogoś podobnym. LOL Weź się najpierw wyśpij, później siadaj do "wierszówek".
  • avatar
   Konto usunięte
   4
   filmik fajny. niestety ruska armia ogromnym kosztem brnie nadal do przodu. problemem jest niszczenie ukraińskiej ludności, osiedli, przemysłu, infrastruktury. to że ruska armia nadal brnie naprzód dowodzi, że pomoc wojskowa dla ukrainy nadal jest zbyt mała. o wystarczającej pomocy możemy mówić dopiero w momencie, kiedy ruska armia by się całkowicie zatrzymała, a to się niestety nie dzieje.

   będzie źle, dopóki front nie przeniesie się na teren rosji, i to ruskie dobra nie zaczną być niszczone.
   • avatar
    piomiq
    1
    Trochę się rozczarowałem tym filmikiem, po przeczytaniu artykułu autorki miałem nadzieję na coś więcej niż objeżdżanie kamerą jednego rosyjskiego czołgu stojącego w szczerym polu :/.
    Zabawny mógł być tu tylko komentarz.
    • avatar
     katoda
     1
     Posłuchałem, pooglądałem, ani głosu Krystyny Czubównej ani podobieństwa nawet w niewielkim stopniu zbliżonego nie odnalazłem.
     • avatar
      gromzjasnegonieba
      1
      20 lat wojny a dzikusy w klapkach wygraly z najlepsza armia swiata a Afganistanie :). A nawet nie jedna armia bo udzial bralo cale NATO.
      • avatar
       Dragonik
       0
       Filmik cudowny to muszę przyznać.
       • avatar
        Blejd
        0
        10/10 :D
        Przy próbie kopulacji zbierają się w większe stada i lubią się obracać gąsienicami do góry.
        https://twitter.com/RALee85/status/1546186410398547968
        • avatar
         SerwusX
         0
         Podoba mi się ankieta, która pyta o opinie na temat faktów.
         • avatar
          bbenn
          -1
          Krystyna nazywa się Czub a nie Czubówna :D to może też Tuskówna albo Kaczyńskówna :D