SSD

Już w marcu nowe dyski SSD Intela

przeczytasz w 1 min.

Wraz z początkiem marca do sprzedaży ma trafić nowa generacja dysków SSD Intela należącym do serii 510. Tak przynajmniej twierdzi redakcja serwisu Vr-Zone.

Warto przeczytać:
Intel Emcrest: dyski SSD o szybkości 0,5 GB/s
 CES: nowa generacja superszybkich SSD z OCZ

Według najnowszych informacji sprzedaż długo zapowiadanych dysków SSD firmy Intel z serii 510 ma się rozpocząć dokładnie 1 marca. Wchodzące w skład nowej generacji konstrukcje mają być wykonane w formacie 2.5-cala i będą się idealnie nadawały do montażu w urządzeniach przenośnych t.j notebooki oraz komputery stacjonarne. Dyski SSD Intela zostały wykonane z kostek pamięci NAND flash typu MLC (Multi-Level Cell) wytwarzanych w 34 nanometrowym procesie technologicznym. Dyski zostały wyposażone w zupełnie nowy kontroler, TRIM i technologię pozwalającą na sprzętowe szyfrowanie danych.

Nowość jest w pełni zgodna z interfejsem SATA 6.0 Gbps. Według producenta dyski będą się charakteryzowały maksymalnymi prędkościami odczytu i zapisu na poziomie odpowiednio 470 i 315 MB/s. Maksymalna prędkość IOPS przy odczycie ma wynosić około 20 000 IOPS, natomiast w przypadku zapisu odpowiednio 5 000 IOPS. Na samym początku do sprzedaży mają trafić wyłącznie dwa modele, różniące się od siebie jedynie pojemnością, a będą to dyski: 120 i 250 GB kosztujące kolejno 366 i 767 dolarów.

Źródło: Vr-Zone

Polecamy artykuły:  
Dell Alienware M17x - marzenie gracza z CrossFireX
Razer Spectre, Marauder i Banshee - mysz, klawiatura i słuchawki z serii StarCraft II
VoD Onet, Ipla, tvscreen i spółka - przegląd 7 serwisów 

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gasek
  0
  Oby pojawiły się wersje 30-80GB, ale i tak dobrze, że się coś dzieje w tym segmencie.
  • avatar
   katoda
   0
   Pozwolę sobie zauważyć że TRIM to nie jest kontroler tylko nazwa technologii pozwalającej - przy współdziałaniu z systemem operacyjnym - na automatycznie kasowanie przez kontroler SSD bloków pamięci zawierających dane oznaczone przez system jako skasowane.
   http://en.wikipedia.org/wiki/TRIM
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Jak widać intel nie śpieszy się z 25nm jak to zrobił OCZ i bardzo dobrze. Dziwi jednak trochę fakt że mają relatywnie "mało" IOPS'ów w porównaniu do G2.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     IOPSy IOPSami, zobaczymy ich realną wydajność :)