Avatar użytkownika Michał

mat9v

data dołączenia:

Moje komentarze (210)

  • Avatar użytkownika mat9v
   mat9v
   Na wiosnę ma być Zen+ a nie ZEN2 - ten dopiero pod koniec 2018 roku albo w początku 2019 się pojawi. Z tego co donoszą różne ploteczki to ZEN+ nie przyniesie większych zmian poza nieco wyższym zegarem (może 200-300Mhz) i poprawioną kompatybilnością pamięci (może wreszcie da się w sposób powtarzalny uzyskać powyżej 3333 dla pamięci).
   Ostatnimi czasy zresztą nowe sztuki Ryzena 1700 i temu podobnych kręcą się sporo lepiej, nie ma większych problemów z uzyskaniem 4.1Ghz przy napięciu w okolicach 1.35V, trafiają się egzemplarze jadące na 4.2Ghz. Widać że AMD pracuje nad tematem.
   • Avatar użytkownika mat9v
    mat9v
    Najciekawsze chyba że do laptopów (seria HK) trafią procesory i9 - ciekawe co się pod tą nazwą będzie kryło....
    -1
    • Avatar użytkownika mat9v
     mat9v
     60 Euro tutaj a 49$ w USA, ciekawe ile w Polsce za nie zaśpiewają. Pewnie 300zł, bo czemu nie....
     I tak najlepszym wyjściem są dobre słuchawki i dodatkowy mikrofon doczepiany, przynajmniej można sparować najlepsze z obu "obozów".
     • Avatar użytkownika mat9v
      mat9v
      Nom, dokładnie, mogliby Handbrake wybrać z jakimś gęstym profilem, wygrana byłaby dużo wyższa.
      Ale może test miał przemawiać do określonej grupy odbiorców i nie mieli większego pola manewru.
      -1
      • Avatar użytkownika mat9v
       mat9v
       Tylko po co kupować 1800X skoro tą samą wydajność się z 1700 uzyska przez zwykłą zmianę ustawień w biosie? ;)
       Chyba że komp do firmy - tam z reguły nie wolno OC stosować.
       -2
       • Avatar użytkownika mat9v
        mat9v
        Oj ta płyta jest bardzo ekonomiczna. Zasilanie 6+2+2 to będzie tyle co mają lepsze płyty pod Ryzena. A przecież to ma 2x więcej rdzeni. Toto ledwo podoła procesorom na podstawowym zegarze, o jakimkolwiek podkręcaniu można na tej płycie zapomnieć. Nawet jeśli dadzą VRMy 60A.
        Ryzen 1800X zjada w standardzie 105A, Threadripper 16 core zje pewnie 200A minimum. Hej, przy 6 fazach zasilania CPU po prostu muszą dać VRMy 60A bo jeśli dadzą 40A to się zwyczajnie zagotują pod pełnym obciążeniem (40A x 6 faz to 240A, jeśli procek poprosi o 200A to sekcja zasilania wytworzy koło 35-40W ciepła - koszmar), przy 60A byłoby lepiej, ciepła powinna wytworzyć w okolicach 25W. To i tak, dużo ale już nie katastrofa.
        • Avatar użytkownika mat9v
         mat9v
         A jaki to wszystko będzie miało wpływ na przyrost naturalny. Coraz mniej ludzi w krajach rozwiniętych, ciągle zbyt dużo w krajach rozwijających się (albo tych stojących w miejscu, cofających się) - będzie jeszcze większa dysproporcja bogactwa i zużycia surowców naturalnych. Strach pomyśleć w jakim świecie będą żyły moje wnuki.
         • Avatar użytkownika mat9v
          mat9v
          Warto by dodać że Intel 32 rdzeniowy jest jeszcze sporo większy bo musi dodać gdzieś te 4 rdzenie.
          Mesh Interconnect jest w teorii szybszy, ale tylko dla blisko znajdujących się rdzeni. W Ring Bus komunikacja rdzenia z pamięcią to były często 3 kroki, tutaj może być ich 5 i więcej w zależności od ilości rdzeni w procesorze. Dodatkowo cache L3 jako victim cache jest mniej przyjazna dla komunikacji między rdzeniami, jeśli znajdujący się w niej filtr snoop ma efektywnie śledzić stan obliczeń i dbać o dostępność najbardziej aktualnych danych to generuje w magistrali duży ruch, do tego ze względu na małą pojemność L3 często będzie zdarzać się że trzeba sięgnąć do L2 innego rdzenia po aktualne dane i tutaj znowu trzeba skakać jak króliczek między hubami technologii Mesh - aby dostaś się do L2 odległego procesora w 10-rdzeniowcu trzeba wykonać aż 7 kroków, znacznie więcej niż było to w starym Ring Bus. Pierwsze jaskółki efektów tej przesiadki już widać, procesory zachowują się znacznie bardziej podobnie do Ryzenów - świetnie idzie im wielowątkowość gdzie istnieje mała interakcja między wątkami, a gorzej radzą sobie w grach gdzie jest dokładnie odwrotnie. Dodatkowo Mesh zdaje się powodować wzrost zużycia energii w porównaniu do Broadwella-E przy tych samych zegarach.
          • Avatar użytkownika mat9v
           mat9v
           Czyli po prostu chcą na supporcie zaoszczędzić, jeśli będzie dostępny przez 18 miesięcy to mogą o 90% obciąć odpowiedzialny za to dział. Albo przynajmniej pracowników przenieść gdzie indziej...
           -1
           • Avatar użytkownika mat9v
            mat9v
            To ja chętnie odkupię, bo właśnie sprzedaję lapka z 4710 i gtx970m żeby się na stacjonarkę na 8 rdzeniach przenieść.
            • Avatar użytkownika mat9v
             mat9v
             Czy ktoś z czytających orientuje się czy są telewizory wysokiej jakości/klasy nie zawierające Androida albo temu podobnych wynalazków? Chciałbym czysty ekran bez aplikacji, jeśli takich potrzebuję to mogę pudełko na androidzie podłączyć które nie przeszkodzi w działaniu telewizji a będzie dużo wydajniejsze.
             No i nie ma problemu z dziurami w zabezpieczeniach systemu.