Technologie i Firma

Windows Server z nową wersją co 6 miesięcy

przeczytasz w 1 min.

Podobnie jak Windows 10 i Microsoft Office, tak i Windows Server każdego roku będzie otrzymywał dwie duże aktualizacje. Dla wygody i bezpieczeństwa.

W kwietniu Microsoft zapowiedział, że system Windows 10 oraz pakiet Microsoft Office będą otrzymywały dwie duże aktualizacje każdego roku. Teraz dodaje, że w takim samym trybie wprowadzane będą aktualizacje systemu Windows Sever (a także System Center i Server Core).

Nowa wersja Windows Server będzie udostępniana użytkownikom co sześć miesięcy, a następnie wspierana przez Microsoft przez 18 miesięcy. Oznacza to, że co najmniej co półtora roku trzeba będzie dokonać aktualizacji. Cel jest taki, by nowe, praktyczne funkcje, jak i zabezpieczenia mogły regularnie trafiać do użytkowników (i by Microsoft mógł koncentrować się na teraźniejszości, a nie przeszłości).

Podobnie jak w przypadku „Dziesiątki”, użytkownicy mogą otrzymywać dostęp do próbek nowych funkcji regularnie, dzięki udziałowi w programie Insider, a konkretnie w tym przypadku jest to Niejawny program testów systemu Windows dla firm. Można się już rejestrować.

Z nowej polityki aktualizacyjnej będzie można, ale nie będzie trzeba skorzystać. Kanał długotrwałego wsparcia (LTSC) wciąż będzie dostępny. Nowe wersje systemu będą w nim pojawiać się co 2-3 lata i będą wspierane co najmniej przez 5 lat (lub nawet 16, w przypadku wykupienia pakietu Premium Assurance).

Windows Server wydania

Źródło: Ars Technica, Microsoft

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mutissj
  4
  a potem płatne aktualizacje :)!
  • avatar
   mat9v
   -1
   Czyli po prostu chcą na supporcie zaoszczędzić, jeśli będzie dostępny przez 18 miesięcy to mogą o 90% obciąć odpowiedzialny za to dział. Albo przynajmniej pracowników przenieść gdzie indziej...