Avatar użytkownika Piotr

piterr3

data dołączenia:

Moje komentarze (8)

  • Avatar użytkownika piterr3
   piterr3
   Tzn. jak się podkręca? Z tego artykułu dowiedziałem się tylko o progach automatycznego OC. Zmienił się autor, ale widzę że braki co do treści nadal pozostały.

   Zresztą to bardziej rzut okiem na płytę niż jej test.
   -1
   • Avatar użytkownika piterr3
    piterr3
    Radiator przy teście w Prime95 potrafił nagrzewać się do 60 stopni. Pamiętajcie, że to tylko radiator. Na tranzystorach temperatura potrafi być o kilkanaście stopni wyższa (sprawdzone przy teście Asus Sabertooth). Nie jest, to może groźne zjawisko, ale na pewno będzie miało wpływ przy jeszcze wyższym overclockingu. W porównaniu z innymi produktam w tej cenie,i MSI wypadało bardzo słabo.
    • Avatar użytkownika piterr3
     piterr3
     No to lecimy ;)

     Brak OC? Hello Panie Marcinie! Testuje Pan płytę za 700 złotych i nadal nic o podkręcaniu? Chyba nie liczy Pan, że użytkownik kupi taką płytę tylko dla przycisku OC Genie? Zresztą w przypadku tej płyty, dwustopniowe automatyczne OC jest wręcz żałośnie niskie (zachowawcze).

     Brak minusów?! No chyba Pan żartuje? Gorąca sekcja zasilania, niedziałający Command Center (centrala mówi, że wszystko powinno być okej...), brak modułu Wi-Fi i Bluetooth? Skromne oprogramowanie? Choinkowy wygląd (układ audio podświetlany na różowo (SICK!), brak Virtu MVP. Przepraszam, ale takie podsumowanie mogę napisać nie trzymając płyty w rękach. Po raz kolejny umieszczam pod Pańskim testem słowa krytyki. Żal po prostu czasu Pana i użytkowników, którzy z ciekawości wchodzą tu po cenną lekturą a wychodzą z marketingowym bełkotem.

     Pozdrawiam ;)
     • Avatar użytkownika piterr3
      piterr3
      "Gigabyte GA-F2A75-D3H jak najbardziej nadaje się do OC, jednak nie zalecalibyśmy zbyt wielkiego obciążania tej konstrukcji." Równie dobrze wydajmy takie polecenia użytkownikom innych chipsetów. Czy, to nie jest wymówka braku opisu możliwości OC?
      • Avatar użytkownika piterr3
       piterr3
       Panie Marcinie skoro trzyma się Pan w tekście nazwy UEFI, to i w tytule podstrony powinna ona się znaleźć. Bądźmy konsekwentni. 6 portów SATA III, to zaleta? Raczej standard. Nadal brakuje sprawdzenia możliwości OC, a jak wiemy podzespoły na FM2 są bardzo podatne na zmianę taktowań (CPU i iGPU). Przyznam szczerze, że raz do roku czytam Pana teksty, ale w tym zakresie nadal brakuje zmian. Szkoda.
       • Avatar użytkownika piterr3
        piterr3
        Na tej liście brakuje produktów opartych o chipsety 870 i 880G.
        • Avatar użytkownika piterr3
         piterr3
         Nie ma co porównywać X3@X4 do OC Phenoma II 955, które przekracza 150 TDP.
         • Avatar użytkownika piterr3
          piterr3
          "no to masz zonk bo to co pisali tam dotyczy tylko płyt MSI na innych firmach nie ma takiego przypadku, a jak się zdarzy to rzadko ;) 2 dowód że msi nie produkuje dobrych płyt głównych ^^"

          Pozwoliłem sobie zacytować. To nie jest dowód, że MSI produkuje złe płyty główne. Po prostu wyszła wadliwa seria płyt, gdzie sekcja zasilania po prostu się paliła. Również tego doświadczyłem przy testach MSI 880GMA-E45, tyle że był to sampel testowy, który został okrojony z Icy Choke'ów, a miejsce zajęły zwykłe ekranówki. Płyty MSI to typowy średniak płyt AM3, co zachęca do kupna tych płyt? Przede wszystkim cena produktów low-endu, czyli MSI 770-G45 i w ostatnim czasie 870-C45, którego miałem okazje testować. W porównaniu do poprzednika wprowadzono kilka istotnych zmian, m.in OC Genie, napięcie SB nie jest połączone z napięciem HT i NB. Pokusiłbym się o stwierdzenie, że MSI jest na równi z ASRockiem, który bardzo się poprawił przez te dwa ostatnie lata. Wydaje mi się, że nieco na siłę zostaliśmy zasypani systemem Millitary Class, a przynajmniej tym okrojonym bez Hi-Capów, które powinny pomóc w utrzymaniu stabilności sekcji przy sporym OC. Podsumowując: MSI tak do 300 zł, ale pod procesory do 90 TDP. Artykuł w sam sobie zwykły, ale czym można zaskoczyć pisząc trzeci raz o tym samym? Pozdrawiam wszystkich ;)