Płyty główne

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

Gigabyte GA-F2A75-D3H jest przyzwoicie wyposażoną płytą ze średniego segmentu. Z jednej strony nie zachwyca mnóstwem dodatków, z drugiej jest rozsądnie wyceniona i  wyposażona we wszystkie niezbędne technologie.

Trudno tu wskazać cokolwiek, czego brak byłby istotny. Płyta zadowoli większość użytkowników, którzy szukają solidnej podstawy komputera w atrakcyjnej cenie. Do naszej dyspozycji pozostawiono 2 x PCIe x16, 3 x PCIe x1 oraz 2 x PCI. Drugi PCIe x16 działa elektrycznie z prędkością x4, więc płyta niespecjalnie nadaje się do konfiguracji CrossFire. Płyta oddaje nam do dyspozycji 6 portów SATA III oraz 4 USB 3.0 (z czego dwa na tylnym panelu). Dodatkowym atutem są trzy porty wyjścia obrazu oraz wsparcie technologii Eyefinity (Triple Monitor Support).

Gigabyte GA-F2A75-D3H to naprawdę fajna płyta. Jest niedroga i dobrze wyposażona. A właśnie takie modele cieszą się u nas największą popularnością. Na jej podstawie można złożyć tani i wydajny komputer. Podstawka FM2 pozwoli nam wykorzystać zarówno APU AMD Trinity, jak i kolejną generację o kodowej nazwie Richland, której premiera w wersji desktop ma nastąpić prawdopodobnie na początku czerwca.

 Gigabyte GA-F2A75-D3H
 plusy:
bardzo dobry stosunek ceny do możliwości
podstawka FM2 ma umożliwiać wykorzystanie APU kolejnej generacji
6 portów SATA III i 4 porty USB 3.0 (2 na tylnym panelu)
wsparcie AMD CrossFireX i AMD Dual Graphics
3 wyjścia obrazu i wsparcie AMD Eyefinity
 minusy:
drugi slot PCIe x16 działa elektrycznie z prędkością x4
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok. 300 zł

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    COD418
    3
    Bardzo podoba mi się ta płyta bo tania i ma dużo portów na RAM. Brawo gigabyte! Jak będę coś składał to może na nią się skuszę. Przemawia do mnie ten dual uefi bios.
    • avatar
      Konto usunięte
      2
      Mam ja od prawie pol roku, do kompletu A10 5800k.
      Nie mam karty graficznej bo procek wystarcza do wiekszosci gierek (med, 720p). Jedyny mankament to problem z pomiarem temperatury. Z plyta dostalem program easy tune 6 on pokazuje temp CPU w okolicach 15-20 stopni. Bios pokazuje ponad 50 stopni, inne programy bardzo roznie a to 30-35 a to ponad 50. Gralem w FC3 dosyc intensywnie, chlodzenie mam boxowe wiec tragedia, ale ani razu nie mialem problemu. far cry chodzil plynnie w 720p na med detalach. Generalnie polecam.
      • avatar
        ADR15
        1
        Błąd na 5 stronie w nagłówku powinno być UEFI, a nie "EFI"
        • avatar
          slawi7
          1
          No płytka bardzo fajna..
          • avatar
            Konto usunięte
            0
            W biosie zawsze będzie ci pokazywać maksymalną wartość ponieważ wtedy procesor pracuje na maxa a w systemie załącza się C&Q. Niech mnie ktoś poprawi jeśli jest inaczej
            • avatar
              Konto usunięte
              0
              myślałem że będzie taniej. Przynajmniej ma radiatory na sekcji zasilania.
              • avatar
                piterr3
                0
                Panie Marcinie skoro trzyma się Pan w tekście nazwy UEFI, to i w tytule podstrony powinna ona się znaleźć. Bądźmy konsekwentni. 6 portów SATA III, to zaleta? Raczej standard. Nadal brakuje sprawdzenia możliwości OC, a jak wiemy podzespoły na FM2 są bardzo podatne na zmianę taktowań (CPU i iGPU). Przyznam szczerze, że raz do roku czytam Pana teksty, ale w tym zakresie nadal brakuje zmian. Szkoda.
                • avatar
                  piterr3
                  0
                  "Gigabyte GA-F2A75-D3H jak najbardziej nadaje się do OC, jednak nie zalecalibyśmy zbyt wielkiego obciążania tej konstrukcji." Równie dobrze wydajmy takie polecenia użytkownikom innych chipsetów. Czy, to nie jest wymówka braku opisu możliwości OC?
                  • avatar
                    Konto usunięte
                    0
                    Słabe chłodzenie PWM to także mniejsze możliwości OC. Trzeba by dołożyć lepsze chłodzenie.