Komentarze

 • Call of Duty: WWII daje radę - najlepsze noty od lat

  Ocena komentarza: 0
  Ciekawe jak ta gra wyjdzie.

  30

 • Xbox One X - świetny wstęp do świata 4K

  Ocena komentarza: 0
  Nie wiem czym tu się podniecać.
  Tworzenie sztucznie jakiejś puli gier na wyłączność tylko zmusza potencjalnego klienta do kupna sprzętu, co jest z punktu widzenia tego klienta po prostu do dupy.
  To tak jakbyś kupił rower górski i mógł jeździć nim tylko po górach. I żeby móc się przemieszczać rowerem wszędzie byś musiał mieć co najmniej 3 różne rowery. Ba i jeszcze je mieć wszystkie przy sobie.

  Moim zdaniem koncept gier na wyłączność, aby sprzedać sprzęt jest z punktu widzenia mnie jako klienta, nabijaniem kasy praktycznie równoznacznym z mikropłatnościami, season passami i innym dzisiejszym gównem pakowanym do gier.

  Po prostu chciałbym móc sam zdecydować na czym będę grał w daną grę, a nie żeby gra wymuszała na mnie konkretny sprzęt.

  Ale spoko, jakby w jakiejś zatęchłej mordowni piwo nie było o złotówkę tańsze niż w normalnym pubie to też by klientów nie mieli.

  Ja ogólnie podziękuję, za konsole. Mam PC do pracy i do grania w jednym sprzęcie, nie zamierzam dać się zmanipulować do kupna kolejnego sprzętu dla dwóch czy trzech tytułów rocznie, gdzie z PC korzystam codziennie, zarówno do pracy jak i rozrywki. Oczywiście rozumiem, że jak kogoś stać to co za problem, ale mnie stać a mimo wszystko ten koncept mi nie odpowiada. Podobnie jak to, że każdy wydawca na PC ma swój luncher. Ale to już jakoś przeboleję, bo przynajmniej luncher nie wymaga dedykowanego sprzętu.

  Dziękuję za uwagę.

  137

 • Foxit Reader 9.0 - w pełni funkcjonalny czytnik PDF

  Ocena komentarza: 0
  Szaremu kowalskiemu to ewentualnie może się przydać do wypełniania elektronicznych formularzy w pdf, bo przeglądarki chyba jeszcze tego nie mogą, aczkolwiek np do składania pitu chyba wymagany jest adobe.

  A tak to ma parę dodatkowych funkcji, których przeglądarka nie daje, jak np możliwość podpisania i zabezpieczenia dokumentu.

  Może też lepiej sobie radzić z konwersją innych typów plików na PDF.

  6

 • Foxit Reader 9.0 - w pełni funkcjonalny czytnik PDF

  Ocena komentarza: 0
  Ale jaki ignorant? Co napisałem nieprawdziwego?

  Zapytał czy READER służy do edycji - odpisałem, że nie.

  Firma Foxit ma inny, płatny, produkt z taką funkcjonalnością. Nie napisałem wcale, że aby edytować PDFy musi płacić za cokolwiek, bo jest wiele innych, lepszych bądź gorszych, darmowych, narzędzi.

  Czy ktoś tu nie umie czytać?

  6

 • Elex – premiera spóźniona o 10 lat

  Ocena komentarza: 0
  Ale tu nie chodzi o umienie czy nieumienie. Model walki jest tragicznie drewniany i nieresponsywny. Czy da się do niego przyzwyczaić? Tak, ale przyzwyczajenie nie czyni go dobrym.

  32

 • Foxit Reader 9.0 - w pełni funkcjonalny czytnik PDF

  Ocena komentarza: -4
  Foxit READER! To się domyśl.

  Żeby mieć taką funkcjonalność co Adobe Acrobat potrzebujesz Foxit Phantom PDF, który tak samo jak Acrobat darmowy nie jest.

  6

 • Wysyp wieści o PUBG, w tym data premiery wersji na Xbox One

  Ocena komentarza: 0
  "Troche tez nie podoba mi sie tempo gry - cos jak z seksem, 2 tygodnie podchodzenia i 2 minutki 'akcji' - tutaj podobnie 10 minut zbieractwa i ukrywania sie, potem 3 sekundy akcji i po wszsytkim..."

  Po opisie stwierdzam, że jesteś kiepski w te klocki. Poza tym PUBG zostawia Ci wybór i od Ciebie zależy jaką strategię wybierzesz. Ktoś Ci każe wyskakiwać z samolotu nad bezludziem, zbierać i czekać w krzaku przez 10 minut, żeby potem dostać jedną kulkę i wrócić do lobby? Równie dobrze możesz skakać na najbardziej zaludnione miejsca i mieć akcję od pierwszej sekundy. Poza tym gra bardzo się zmienia jak grasz duo, a jeszcze bardziej jak squad.

  Poza tym PUBG wcale jakoś bardzo nie faworyzuje graczy, którzy lądują na odludziu i zbierają przez 10 minut. Nie raz łapałem takich kolesi samemu mając jedynie karabin i magazynek nabojów i w 30 sekund przejmowałem to co oni zbierali przez długie minuty. Kwestia taktyki, znajomości mapy i umiejętności dostosowania się do warunków. PUBG daje mnóstwo możliwości na grę i dlatego daje dużo frajdy. A czynniki losowe dodatkowo urozmaicają grę i nie za każdym razem dana taktyka czy podejście będzie skuteczne.

  Niestety każdy noobek widzi tylko, że jak schowa się w krzaku to ma szanse kogoś zaskoczyć i zabić, i twierdzi, że na tym ta gra polega.

  PS. Współczuję, że masz tak też z seksem.

  17

 • Gogle HoloLens zmierzają do Polski

  Ocena komentarza: 0
  HoloLens jest jeszcze w formie deweloperskiej a nie konsumenckiej. Są drogie, bo dostajesz razem z nimi dostęp do różnych narzędzi i SDK do tworzenia rozwiązań, do których można wykorzystać gogle, oraz wsparcie. W wersji konsumenckiej za jakiś czas będą sporo tańsze, ale wtedy dostaniesz tylko gogle do użytku.

  Jakbyś teraz je kupił to poza jakimiś demami technologicznymi nie miałbyś co z nimi robić. Oferta póki co jest skierowana do deweloperów oraz firm, które są na tyle duże, że same sobie soft wytworzą albo ktoś to zrobi dla nich.

  3

 • Przygotuj się na premierę Xbox One X - kup gry za 99 złotych

  Ocena komentarza: -2
  Te, PeeSDebilRejs, weź ty się chociaż polskiego naucz. Odmiana czasowników przez osoby leży i kwiczy. Do książek, a nie Internet zaśmiecasz.

  41

 • Chmura nie jest pozbawiona wad, a te mogą ujawnić się w najmniej odpowiednim momencie

  Ocena komentarza: 0
  A to widzę, że podejście z misją... syzyfowa praca...

  6

 • Mocny zwiastun The Last of Us: Part II

  Ocena komentarza: 0
  Nigdy nie jest tak, ze jedna metoda załatwia wszystko. I sorry nie chce mi się tu teraz wykładać technik tworzenia gier, modelowania 3D (i nie mówię tu o ciąganiu myszką za punkty w 3DS, a o faktycznym kodzie gry, który generuje grafikę), różnych algorytmach w różnych silnikach. Bo tych algorytmów to masz dziesiątki jak nie setki... No ogólnie nie streszczę Ci studiów w 2500 znaków komentarza.

  Mówię Ci, poczytaj, najlepiej zamiast grzebać w wiki po hasłach, czy innych opracowaniach, zajrzyj do dokumentacji choćby takiego openGL, a już prędzej do materiałów, które uczą pracy w danym silniku. Wtedy też się np dowiesz, że "strefy ataku" a raczej bardziej interakcji z obiektem są całkowicie niezależne od modelu i praktycznie nigdy nie są równoważne modelowi. A i tu są różne podejścia jak to jest realizowane w zależności od silnika fizyki.

  100

 • Mocny zwiastun The Last of Us: Part II

  Ocena komentarza: 0
  To, że sam model ma milion poligonów to nie znaczy, że w scenie wszystkie biorą udział. Już do dawna gry optymalizuje się pod kątem, czego nie widać to po co to obliczać? (Ale generalnie tak, im więcej wierzchołków masz w scenie tym więcej zasobów potrzebujesz). Tylko trzeba to zrobić umiejętnie. Masz generowane kilkadziesiąt klatek na sekundę, nawet nie zauważysz... Wszystko się rozbija o dobry silnik, wtedy można optymalizować do bólu. Jak masz gry na popularnych silnikach jak UE czy CryEngine to gry się między sobą jakoś szczególnie optymalizacją nie różnią i prezentują zbliżony poziom grafiki.

  A poza tym, przede wszystkim, ja nic nie powiedziałem, że gry takie czy inne są brzydkie czy siakie, ani też na jaką one są platformę. Po prostu widzę jakie głupoty wypisujesz odnośnie tworzenia gier. Tak jesteś zapatrzony w te PlayStation, że dorabiasz jakieś farmazony na poparcie swoich tez. Drażni mnie to, że skoro już się wykłócasz o swoją rację, mógłbyś chociaż nie zmyślać sobie argumentów i nie upiększać rzeczywistości.

  W każdym razie, najważniejsze, najpierw poczytaj trochę o grafice 3D a potem podejmuj dyskusję. Robisz strasznie rażące błędy merytoryczne, a jeszcze ich używasz jako argumentów. Z jednej strony mam z Ciebie polew, bo uważasz się za jakiegoś guru z patentem na prawdę, a pieprzysz głupoty. A z drugiej strony, aż żal nie spróbować przemówić do rozsądku i zachęcić do zagłębienia się w temat.

  100

 • Chmura nie jest pozbawiona wad, a te mogą ujawnić się w najmniej odpowiednim momencie

  Ocena komentarza: -6
  "koncepcja „wszystko w chmurze”"

  A kto powiedział, że to musi być "tylko w chmurze"?

  Tendencyjny artykuł opierający się na truizmach typu nie ma rozwiązań doskonałych... no co ty nie powiesz... eh... po co w ogóle to pisać?

  6

 • Wysyp wieści o PUBG, w tym data premiery wersji na Xbox One

  Ocena komentarza: 0
  Aimbot dla wszystkich! I z 17 milinów graczy zrobi się 2.

  17

 • Wysyp wieści o PUBG, w tym data premiery wersji na Xbox One

  Ocena komentarza: 1
  Jest możliwe, tylko w tym tytule mija się totalnie z celem. No chyba, że chcesz po każdej konfrontacji lądować w lobby.

  17

 • Mocny zwiastun The Last of Us: Part II

  Ocena komentarza: 0
  ""W swoim wystąpieniu na UBS Global Technology Conference stwierdził on, że wszystkie gry przygotowywane przez studia należące do EA najpierw tworzone są z myślą o mocnych komputerach. Dopiero po ich przygotowaniu twórcy zajmują się ich przycięciem i dostosowaniem do możliwości dostępnych na rynku konsol.""

  Ale to jest bardzo powszechna praktyka, jak chcesz uzyskać najlepszy efekt. Bo łatwiej jest coś przyciąć i uprościć jak brakuje mocy, niż potem dorabiać jak okazuje się, że jest jej zapas. Oczywiście jak produkcja jest na jedną konkretną specyfikację konsoli i deweloperzy mają doświadczenie to wiedzą co przejdzie a co nie i oszczędzają sobie nadmiarowej pracy.

  100

 • Mocny zwiastun The Last of Us: Part II

  Ocena komentarza: 0
  "Sprzęt głównie obciąża oświetlenie, oświetlenie postaci, animacje, logika gry, praca kamery i ogólnie przekształcenia geometrii 3D itd itd."

  A dlaczego oświetlenie i animacje zżerają najwięcej mocy? Bo im dokładniejszy model tym więcej wierzchołków trzeba przeliczyć.

  Dlatego w oddali w tle daje się obiekty maksymalnie uproszczone ze statyczną szczegółową teksturą. W ruchu tego nie widać, ale jak się przyglądasz to widać brak głębi. I to np jest w GTS widoczne. Modele samochodów mają bardzo dużo wierzchołków i zaawansowana fizyka jazdy samochodem i z czegoś trzeba zrezygnować dlatego nie masz bujnych 3D lasów za trybunami, a ludziki mają szczegółowość modeli sprzed 20 lat. Wiadomo, że w tej grze nie mają one znaczenia i poświęca się je.

  Dlaczego w Horizon trawa się renderuje tylko blisko postaci...? Bo trzeba ograniczyć ilość wierzchołków wyświetlanych w danej scenie. Potrzeba mocy, aby policzyć interakcje z graczem, oświetlenie, cienie itp.

  Sorry, ale nie przeskoczysz wydajności sprzętu, możesz tylko wymyślać sprytniejsze metody wycinania elementów tak, żeby na pierwszy rzut oka nie było widać czego brakuje. A dla większości bez porównania nawet nie będą sobie z tego sprawy zdawać, że czegokolwiek brakuje.

  Dlatego tutaj się nie nastawiaj jeden z drugim, że TLOU2 będzie jakieś niesamowite o ile platforma się nie zmieni. Ale zakładając, że gra nie pojawi się w 2018 jest duża szansa, że jest projektowana z myślą o kolejnej wersji konsoli.

  O tworzeniu gier praktycznie nie wiesz nic, poza jakimiś strzępkami i nawet nie zauważasz tego jakie sztuczki zastosowano, żeby Ci się wydawało, że patrzysz na najpiękniejszą grę. Porównałbym to do umawiania się z laską, którą widzisz tylko w makijażu. Ale spoko, wierz dalej, że bez niego też jest taka śliczna.

  100

 • Wysyp wieści o PUBG, w tym data premiery wersji na Xbox One

  Ocena komentarza: -4
  Wspólne serwery!? HAHAHA! Konsolowy plebs z padem na mysz+klawiatura. Czekam, żeby zobaczyć ten płacz konsolowców.

  17

 • Mocny zwiastun The Last of Us: Part II

  Ocena komentarza: 0
  Na wstępnym etapie produkcji... tak... Potem to co graficy designerzy wymyślili i zaprojektowali trzeba uprościć aby zmieścić się w sprzętowych wymaganiach i to już robią algorytmy, które upraszczają modele starając się zachować jak największe podobieństwo do pierwowzoru. A decyzja o tym czy coś wyleci z gry lub zostanie uproszczone zapadają na późniejszym etapie.

  Więc to jak dużo masz szczegółów faktycznie zależy od grafika, ale potem to co grafik wymodził i tak jest dostosowywane do mocy sprzętu, który ma to wyświetlić. Bo inaczej nic by nie stało na przeszkodzie, aby robić gry z taką grafiką jaką masz np w filmowych animacjach Pixara.

  100

 • Assassin’s Creed: Origins – pierwsze wrażenia + testy wydajności

  Ocena komentarza: 4
  No mają jeszcze 2 miesiące :P

  40

 • Mocny zwiastun The Last of Us: Part II

  Ocena komentarza: -1
  Widać, że na gamedevie znasz się tak jak Najman na MMA.

  100

 • Windows 10 za darmo - ostatnia szansa na aktualizację

  Ocena komentarza: 0
  "co kilka miesięcy dostawać przymusowe aktualizacje, które mi kompa wywracają do góry nogami"

  Co za slogan. Powinieneś pracować dla jakiejś partii, idealnie się nadajesz, bo bez skrupułów głosisz hasła bez sprawdzania ich wiarygodności, byle tłuszczy się podobało.

  Domniemam, że 10tki nie masz, a piszesz co Ci z kompem zrobiła, lol!

  42

 • Microsoft wyłącza Outlooka Premium i odświeża Skype'a

  Ocena komentarza: 0
  Edit:

  Viber lepszy od Whatsappa i porównywalny ze Skype.

  Viber:
  - jakość dźwięku i video porównywalna ze Skype
  - mniejsza od Skypa tolerancja na słaby zasięg internetu
  - stabilniejsza aplikacja
  - funkcjonalnie kopia Skypa (płatne połączenia na numery komórkowe itd.)
  - stawki połączeń trochę wyższe - ale to też zależy skąd i gdzie dzwonisz (lepiej sprawdzić przed, bo różnice bywają duże)

  Whatsapp:
  - jakość dźwięku i video najgorsza spośród omawianych
  - nie ma żadnej tolerancji na słabe połączenie internetowe, po prostu zrywa i trzeba dzwonić jeszcze raz
  - ograniczona funkcjonalność; w porównaniu do omawianych można powiedzieć, że jest bardzo biedna; najgłupsza rzecz: nie można ot tak sobie włączyć i wyłączyć kamerki w trakcie rozmowy, jak np chcesz coś tylko na chwilę pokazać. Trzeba przed połączeniem wybrać czy chcesz rozmowę głosową czy z video i potem poza rozłączeniem się i połączeniem ponownym nie da się zmienić.
  - stabilna aplikacja - ale co by miało się zepsuć skoro tam nic nie ma :P

  Ogółem do videorozmów polecałbym Vibera albo Skypa mimo wszystko. Do głosowych Discord i Whatsapp.

  Oczywiście piszę, ze swojego doświadczenia, jak ktoś ma inne to nie zabraniam mieć, ani nie zamierzam się kłócić.

  9

 • Microsoft wyłącza Outlooka Premium i odświeża Skype'a

  Ocena komentarza: 0
  Viber wydaje mi się lepszy.

  9

 • Microsoft wyłącza Outlooka Premium i odświeża Skype'a

  Ocena komentarza: 0
  Zależy do czego potrzebujesz. Jeżeli tylko głos to jak najbardziej discord - szczególnie, że bez problemu działa nawet w przeglądarce oraz jest na urządzeniach mobilnych.

  Jeżeli potrzebujesz video rozmowy to Viber albo ewentualnie Whatsapp.

  Viber jest praktycznie funkcjonalną kopią Skypa więc obsługuje również połączenia na numery komórkowe i stacjonarne - aczkolwiek wiadomo, że za to trzeba zapłacić jak na Skypie.

  9

 • Windows 10 za darmo - ostatnia szansa na aktualizację

  Ocena komentarza: 1
  Póki co są za darmo i po prostu z tego korzystam. Czy będzie tak wieczność? Nie ma znaczenia.

  A osobiście uważam, że dla domowego użytkownika system Windows pozostanie darmowy z jakimiś ograniczeniami. Płatne będą dodatkowe usługi i praktycznie pewne, że płatność będzie w formie abonamentowej. Prawdopodobnie będą różne wersje abonamentu w zależności od potrzeb użytkownika, tak jak są różne wersje Windowsa. I ponownie nie mam z tym żadnego problemu. Jak będzie trzeba zapłacić to zapłacę, jeżeli będzie mi się to kalkulowało tak samo jak płacę za całą masę innych rzeczy w życiu, począwszy od jedzenia na rozrywce kończąc. Wielkie mi tu rzeczy, że ktoś chce za swój produkt pieniądze.

  42

 • Windows 10 za darmo - ostatnia szansa na aktualizację

  Ocena komentarza: 7
  No to potem zapłacisz jak wsparcie dla 7 wygaśnie.

  42

 • mObywatel - wszystkie dokumenty w jednej aplikacji

  Ocena komentarza: 2
  Prawo jazdy musisz mieć przy sobie jak prowadzisz pojazd. W przypadku kontroli drogowej policjant prosi o prawo jazdy, dowód rejestracyjny i ubezpieczenie. Nie masz obowiązku mieć ze sobą dowodu osobistego.

  Po co mam na co dzień nosić ze sobą dowód osobisty? Jak jeżdżę samochodem to wystarczy prawo jazdy jako dokument ze zdjęciem umożliwiający jednoznaczną identyfikację. Resztę sobie w komputerze znajdą. Dowód osobisty lub paszport jest wymagany jedynie w urzędach i bankach. No i jak ledwo co skończyłeś 18 albo wyglądasz jak szczyl to może Ci wódki nie sprzedadzą.

  @Himoto
  Częściej korzystam z telefonu niż z dowodu i zdecydowanie szybciej zauważę jego (telefonu) brak. Więc nawet jakbym nosił i zgubił (dowód osobisty), to pewnie by minęło trochę czasu zanim bym się zorientował.

  18

 • Final Fantasy XV na PC - znamy wymagania

  Ocena komentarza: -1
  1) Pewnie, że ban, bo achivementy nawet w singlu są widoczne dla wszystkich na steamie, oszukujesz, że wymaksowałeś grę. Czasem za achivementy coś można dostać, więc tym bardziej. Poza tym to najgłupsze co można zrobić. Jak nie chcesz grać w grę to nie graj. Po co mieć grę, żeby ją przechodzić na cheatach, czyli w sumie, żeby sama się przeszła. To samo z achivementami. Jak nie chcesz grać, żeby odblokować osiągnięcie to po co w ogóle chcesz je mieć? A wchodząc już w technikalia, jak niby miałby program antycheaterski rozpoznać czy ty odblokowujesz tylko jakieś nic nie znaczące osiągnięcia czy może psujesz grę? Moim zdaniem każdy cheater powinien być karany. Najczęściej ten co używa haxów w singlu sięga po nie też w multi.

  2) Możesz komuś oddać swoje konto, ale nie sprzedać proste. Potem się rodzą chore aukcje na allegro i innych podobnych portalach aukcyjnych, że ktoś sprzedaje passy do swojego konta dziesiątkom osób, a potem oszukani klienci mają pretensję do Valve, że nie mają dostępu. To jest tylko i wyłącznie wynik takich działań. Bo jak nawet sprzedasz i faktycznie przekażesz komuś wszystkie hasła i pozwolisz na zmianę danych osobowych, maila itd, to nikt bana nie dostanie. Bo to czy otrzymałeś za to pieniądze nikt nie sprawdzi, a zmienić wszystkie te dane w koncie możesz własnoręcznie.

  3) Nie mam z tym problemu, od dawna cieszę się z dystrybucji cyfrowej i tylko tak kupuje gry. A najlepiej jakby jeszcze wszystkie gry były na jednej platformie.

  20

 • Ostateczne wymagania sprzętowe Call of Duty: WWII

  Ocena komentarza: 1
  Tekstury. Żaden żart, większość gier które teraz wychodzi waży kilkadziesiąt GB.

  7

 • mObywatel - wszystkie dokumenty w jednej aplikacji

  Ocena komentarza: 1
  Szczerze? Łatwiej jest naładować telefon na mieście niż wracać do domu po dowód jeżeli go nie wziąłeś. Wchodzisz do salonu dowolnego operatora i prosisz o ładowarkę do telefonu. Nigdy z tym nie miałem problemu, żeby podładowali telefon przez 10 czy 20 minut.
  A sam osobiście noszę ze sobą kabel. Więc każde gniazdo usb jest w stanie mi naładować telefon. A o to nie problem.

  18

 • Final Fantasy XV na PC - znamy wymagania

  Ocena komentarza: -1
  "Co do zachowań producentów i wydawców to także denerwuję mnie fakt że kupujesz produkt i nie stajesz się jego właścicielem [w sensie kupiłem sobie grę i mogę sobie w nią grać, modyfikować, odsprzedać zakupiony egzemplarz dalej itd.], lecz jesteś tylko "lokajem u drzwi". Producent praktycznie pod każdym dowolnym pretekstem może ci zablokować dostęp do produktu, bo tak naprawdę nie jesteś jego właścicielem lecz w teorii tylko wypożyczasz produkt (...)"

  Powiedz mi, proszę, znasz jakiś przypadek, że ktoś utracił legalnie nabyty dostęp do gry czy programu? Obawiasz się jakiegoś zapisu, który istnieje tylko i wyłącznie z powodów prawnych.

  20

 • Razer Cynosa Chroma - nieco tańsza klawiatura z podświetleniem RGB

  Ocena komentarza: 0
  Wymieniłeś dwie skrajności, ale do drugiej dodałeś jeszcze, że są brudne i bakterii kupa. Nie wiem jak tak mu Ciebie, ale ja swoja klawiaturę czyszczę i raz na kwartał wyjmuje wszystkie klawisze i czyszczę całość dokładniej. Poza tym nie, żre przy kompie i nie paćkam brudnymi paluchami po klawiaturze.

  30

 • Razer Cynosa Chroma - nieco tańsza klawiatura z podświetleniem RGB

  Ocena komentarza: 0
  Nie za bardzo rozumiem problem i przyzwyczajenie. Na co dzień piszę na różnych klawiaturach. W pracy mam jakiegoś bliżej nieopisanego noname'a, zdarza się, że pracuję na lapku i korzystam z jego klawiatury i touchpada. W domu mam jeszcze inny układ. I jakoś nie mam problemu z trafianiem w klawisze, gdzie bym nie pisał. Zresztą nie jestem zawodowym protokolantem, aby takie małe odmienności robiły mi różnicę, ale już na pewno nie miałem problemów z trafianiem w enter. Co najwyżej odstępy pomiędzy klawiszami są inne (szczególnie na lapku) to jakieś 10 minut na przyzwyczajenie.

  30

 • Final Fantasy XV na PC - znamy wymagania

  Ocena komentarza: 3
  I uważasz, że jest się czym chwalić?

  20

 • Kinect umarł - koniec produkcji

  Ocena komentarza: 0
  No to teraz przeczytaj swój komentarz jeszcze raz. Odpowiadasz mi teraz w stonowany sposób, jakie to fajne i poukładane życie masz i ten xbox to tam sobie leży i w sumie jakby go nie było, to by nie było... A Twój pierwszy komentarz brzmi tak jakby wycofanie kinekta zniszczyło Ci całkowicie życie towarzyskie.

  Nikogo nie oceniam, tylko odpowiadam na to, co zostało napisane.

  27

 • W polskiej wersji Star Wars: Battlefront II usłyszymy też Piotra Adamczyka

  Ocena komentarza: 1
  On na konsoli nie ma wyboru.

  9

 • „Mark Zuckerberg to największy dyktator świata”

  Ocena komentarza: 8
  Jestem Web Developerem z zawodu. Nie muszę sprawdzać co wniósł HTML5 i jakie daje możliwości, bo na co dzień z nich korzystam. A HTML to tylko zestaw znaczników z predefiniowanymi stylami. A wersja piąta tylko rozszerza to co było o większą ilość gotowców i wspiera nowe webowe standardy. Jak jesteś taki mądry i wiesz coś więcej to powiedz do czego niby aktualnie się wykorzystuje ten HTML5 wg Ciebie? Bo takie czcze gadanie "sprawdź to zrozumiesz" na kimś kto zajmuje się tematem profesjonalnie, nie robi wrażenia. Co najwyżej wywołuje grymas politowania na twarzy.

  20

 • „Mark Zuckerberg to największy dyktator świata”

  Ocena komentarza: 8
  No z HTML 5.0 to przesadziłeś ziom... nie widzę związku.

  Po tym co przeczytałem od Ciebie to chyba nie za bardzo wiesz o czym piszesz. I chyba nie rozumiesz na czym polega "Logowanie przez FB".

  Najgorsze, że dostanę zaraz minusy od innych osób, których interesuje tylko to, że powiedziałeś, że FB jest zły. Ale już argumenty jakie przytoczyłeś nie trzymają się kupy i są wyssane z palca. Nie twierdzę, że FB jest dobry, ale Twoja argumentacja i domniemane działanie różnych mechanizmów odbiega bardzo od rzeczywistości.

  20

 • Pierwsze oceny Wolfenstein II: The New Colossus wypadają bardzo obiecująco

  Ocena komentarza: 3
  60 Euro? Ja kupiłem Destiny 2 za 45 GBP na Humble Bundle dzień przed premierą (żeby sobie zrobić preload). To w przeliczeniu jeszcze taniej niż w Polsce.
  (A jak zarabiasz w funtach, to już w ogóle bez porównania)

  16

 • Dziś premiera Assassin’s Creed: Origins - pierwsze recenzje są bardzo optymistyczne

  Ocena komentarza: -2
  Może...

  PS. Śmiesznie też brzmi "chociaż w 90%".

  32

 • Dziś premiera Assassin’s Creed: Origins - pierwsze recenzje są bardzo optymistyczne

  Ocena komentarza: -4
  Olejcie tego typa, proszę...

  32

 • Dziś premiera Assassin’s Creed: Origins - pierwsze recenzje są bardzo optymistyczne

  Ocena komentarza: 2
  A co ma starożytny Egipt do piratów? Jak ma być klimat taki sam?

  32

 • Pierwsze oceny Wolfenstein II: The New Colossus wypadają bardzo obiecująco

  Ocena komentarza: 0
  Recenzja już jest - nawet pojawiła się wcześniej niż ten news z ocenami:

  http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/wolfenstein-ii-the-new-colossus-recenzja.html

  16

 • Rusza Wyprzedaż Halloweenowa na GOG-u

  Ocena komentarza: 1
  Po co takie półśrodki - ja bym od razu ruszył z inkwizycją :)

  8

 • Kinect umarł - koniec produkcji

  Ocena komentarza: 3
  Świetnie. Wysiliłeś się niesamowicie. Zarzuciłem wyrywanie wypowiedzi z kontekstu, to zaserwowałeś kolejne "argumenty". No cóż, ciężko dyskutować z kimś kto nie rozumie w ogóle o czym pisze. Wg Ciebie każdy krótki jednozdaniowy komentarz to trolling?

  PS. Napisałem: "merytorycznie w WIĘKSZOŚCI wypadków". Ale spoko szukaj dalej tych one-linerów i zignoruj całą resztę wypowiedzi i kontekst. Nadawałbyś się do wiadomości.

  27

 • Jak powinien brzmieć samochód elektryczny?

  Ocena komentarza: 0
  Jak ktoś jest niewidomy to czeka na sygnał dźwiękowy sygnalizacji świetlnej. I często ma psa przewodnika lub osobą towarzyszącą, a dodatkowo powinien być odpowiednio ubrany (odblaski) i mieć białą laskę. Wtedy kierowca też wie, że ktoś nie widzi. Poza tym niewidomi są bardziej wyczuleni na dźwięki, więc wcale nie potrzeba im ryku silnika.

  26

 • Kinect umarł - koniec produkcji

  Ocena komentarza: -1
  Napisałem wszystko w odniesieniu do tego co napisał Damian_jo.

  "(...) dopiero to Xbox 360 z Kinectem zaciekawiły mnie tak że każda impreza, każdy sylwester czy urodziny musiały odbywać się w gronie znajomych którzy skakali przed tv - od czasu jak posiadam Xa360 każdy kolejny Sylwester nie jest już "z jedynką" a z Just Dance, Dance Central, Zumba Fitness czy Kinect Sports."

  Mnogość słowa "każdy" w tym zdaniu powala, co by wskazywało, że chyba faktycznie tylko to się u niego robi, niezależnie czy jest jakaś okazja, czy tylko sąsiadką przyszła po szklankę cukru.

  Dance, Dance, Zumba (czyli 3 razy tańczenie)... i kinect sports, które ze sportem mają tyle wspólnego, co będąc spóźnionym, biegnięcie na autobus.

  27

 • Kinect umarł - koniec produkcji

  Ocena komentarza: 0
  Kinect wymiera już od dawna i tak samo PSMove. Nie ma co się dziwić, szał na kontrolery ruchowe minął. Teraz jest boom na VR i MR i w tym kierunku idzie teraz MS i Sony. Sony pierwszy wystartował z PSVR ale mam wrażenie, że MS wyprzedzi go o kilka długości przez najbliższy rok. Mając możliwość obsługi Windowsa w VR, jak i bazę gier ze Steama.

  PS. Czy naprawdę do tańczenia na imprezie potrzeba coś więcej niż kawałek w miarę równej podłogi i muzyki? Niezbędny jest do tego XBox, czy jakaś gra? Przeraża, że ludzie nie umieją sobie wymyślić gier i zabaw z dala od elektroniki, a najlepszą zabawą towarzyską jest gapienie się w telewizor. Pamiętasz w ogóle jak Twoi kumple wyglądają, czy może znasz tylko ich awatary z xklocka?

  27

 • Kinect umarł - koniec produkcji

  Ocena komentarza: 4
  Jeszcze jedno Panie Bilu87.
  Zajrzałem w Twoją komentarzową twórczość. Dużo tego nie ma - dwa komentarze - ten i jeszcze jeden sprzed miesięcy. Ale to wystarczy. Nie będę cytować, każdy może wejść i sprawdzić. Krytykujesz w nim pracę redaktorów Benchmarka, że się nie przykładają do swojej pracy, może i używasz lżejszych i krąglejszych słów niż ja. Ale jeżeli byś zadał sobie choć trochę trudu i zobaczył do czego odnosi się mój komentarz:

  "Kolejny news spod palców pani Martyny i znów gniot z masą błędów. Naucz się dziewczyno polskiego najpierw".

  Przeczytaj ten news o IEM 2018 i powiedz mi czym się różni Twoja krytyka od mojej? Czy może nie mam racji w tym co napisałem? Jak Ci brakuje konkretów to jest mój drugi komentarz, a nawet trzeci. Szkoda, że wyciągnąłeś jedno zdanie z kontekstu. A tym bardziej, że pod innym dennym newsem p. Martyny również wypisałem jak tragiczny on był. Jak chcesz kogoś porównywać albo nadawać "imiona" to najpierw się dokładnie zastanów.

  27