Komentarze

 • Włączyliśmy nową stronę benchmark.pl

  Ocena komentarza: 0
  @Mateusz Sołtysiak No popatrz, a mnie starą na telefonie przeglądało się świetnie. Nowej nawet nie sprawdzę. Miłego czytania swoich artykułów redakcjo :*

  203

 • Włączyliśmy nową stronę benchmark.pl

  Ocena komentarza: 0
  Dooobrze. Co dopisać do paska adresu, żeby wrócić do starej wersji? Pożegnałem się z wieloma stronami po przejściu na taki modny "design", pożegnam się i z Wami. I tak na marginesie - Wasza strona na telefonach działała świetnie, ale jakiś debil zapatrzył się na modę, a inny to klepnął. Smutne.

  203

 • GeForce RTX 20 SUPER - premiera ulepszonych kart graficznych

  Ocena komentarza: 1
  @awesome1337

  Studia deweloperskie mają na ten temat trochę inne spojrzenie. Także możesz sobie krzyczeć i tupać, ale średnią półkę mamy teraz za >1500 zł. I wierz mi, wcale nie jest to pocieszające. A będzie to dobrze widać dopiero po premierze nowej generacji konsol, bo teraz current geny hamują zapędy deweloperów.

  45

 • Vivo iQOO 5G to smartfon z baterią wspierającą ładowanie 120W

  Ocena komentarza: 0
  Do tego warto dodać, że ładowanie większym prądem nie zaszkodzi ogniwu, jeśli panują optymalne warunki, czyli nie jest zużyte i jego temperatura nie przekracza określonej wartości. Jeśli więc w trakcie ładowania będzie się na takim telefonie grało albo nawet prowadziło rozmowę, to te warunki nie będą spełnione. W takim przypadku ładowanie musiałoby zwolnić lub ogniwo by się mocno degradowało. A producentowi raczej nie zależy na dbaniu o jego żywotność, więc opcja jest w sumie jedna.

  13

 • Radeony RX 5700 to dopiero początek - w planach kolejne karty AMD Navi

  Ocena komentarza: -2
  Ale w czym masz problem, bo nie rozumiem?

  47

 • Radeony RX 5700 to dopiero początek - w planach kolejne karty AMD Navi

  Ocena komentarza: 1
  Miałem sobie kupić 2070, ale poszperałem i za mniejsze pieniądze (1900 zł, gdy 2070 chodziły po 2200 zł) kupiłem 1080ti z 2.5 roku gwarancji Gainwarda. Pomyśl o tym, to jednak pólka wydajności wyżej, a i pamięci ma bez liku.

  47

 • Czy warto kupić laptop z wyświetlaczem OLED?

  Ocena komentarza: 1
  Mam wypalone cyfry z aplikacji S Health w Samsungu S8, miałem też powidok tapety na telewizorze OLED, gdy wyświetlał pulpit przez kilkanaście minut (ale to panel starszej generacji, a sam obraz wrócił do normy po pewnym czasie). Do tego w necie jest trochę filmików, gdzie ludzie mają wypalenia na nowych TV. Oczywiście, jak dbasz, to problemu raczej nie będzie. Ale też czy kupując sprzęt za takie pieniądze chcesz się wiecznie martwić o wyświetlacz? Ja tak, bo uwielbiam te panele, ale nie są bez wad.

  Z drugiej strony, w Galaxy Note 4 nigdy nie miałem wypaleń, a ekran był dosłownie katowany, bo testowano na nim gry.

  13

 • Nowe procesory AMD Ryzen ze sprzętowymi zabezpieczeniami Spectre V4

  Ocena komentarza: 0
  Łola boga. Dane z morele wyciekły. Te miliony ludzi, którzy stracili dobytek... Oh wait, to nie ta bajka. Straszne rzeczy. A na przetargi rządowe nie masz wpływu, więc czego panikę siejesz? W urzędach będą procki Intela, bo ma więcej pieniędzy na dogadywanie się.

  Zależy Ci na bezpieczeństwie? Łataj procek kosztem wydajności. Ja tam zostanę przy lukach i tych kilku operacjach zmiennoprzecinkowych więcej. Każdy ma wybór.

  29

 • Trzy myszki Logitech G zaktualizowane o sensor HERO 16K

  Ocena komentarza: 0
  Korzystam od lat z G600 i też uwielbiam ten sprzęt. W pracy mieliśmy właśnie je i Nagi - Razer wydawał się rozklekotany. Niestety, Logitech nie aktualizuje tej serii, a mam świadomość, że przełączniki wieczne nie są i kiedyś będzie trzeba ją wymienić :(-

  3

 • Apple iOS 13 zapowiedziany - oto najważniejsze nowości

  Ocena komentarza: 0
  U Apple niektóre standardowe rozwiązania okazują się objawieniem wiele lat po tym, jak na rynku nie są już niczym szczególnym. Więc możesz się zdziwić :-P

  13

 • Pasywne chłodzenie Noctua vs Core i9 9900K - prototypowy cooler w akcji

  Ocena komentarza: 3
  Ale na radiatorze do WC nadal masz wentylatory. Do tego sama pompa też nie jest idealnie bezgłośna. Jeśli komuś zależy na kompletnie bezgłośny zestawie, to WC też nie będzie idealne. Czy taki zestaw ma sens, to już zupełnie inna kwestia.

  18

 • Mechaniczna klawiatura SteelSeries Apex Pro - koniec dylematów

  Ocena komentarza: 0
  Ciekawy pomysł, chociaż mnie zastanawia co innego. Co z klawiaturami magnetycznymi? Gdzie zamiast sprężynki albo gumki są magnesy o tym samym biegunie? Elektromagnes dawałby nieograniczone możliwości personalizacji skoku. Niestety, nie znalazłem takich produktów, a jedynie stare prototypy. Co jest z tym rozwiązaniem nie tak?

  12

 • Windows 10 1903: majowa aktualizacja do pobrania - oto co nowego

  Ocena komentarza: 1
  Ty wolisz bezpieczniejszy procesor. Ja wolę szybszy. Które podejście jest lepsze? Dając użytkownikowi wybór nie ma problemu. Z Windows 10 tego wyboru nie ma.

  Ale ja nie chcę dedykowanego wsparcia! Ba, ja nie chcę go wcale. System ma mi działać tak, jak zrobił to przy instalacji na tej konkretnej konfiguracji. Później niech jego producent najlepiej zapomni o wsparciu. I w moim domu każde urządzenie tak działa, jeśli mam na to ochotę. Musze jednak poświęcać na to więcej czasu i energii, niż w przypadku Windows 7 czy XP. Dlaczego? Ponieważ tacy jak Ty nie widzą problemu, że ktoś za nich decyduje jak mają użytkować swój sprzęt.

  Zasłaniasz się licencją, która jest widzimisię firmy. Tak jest, bo tacy jak Ty na to pozwolili i uważają to za normalne. Właśnie dlatego granie na PC bez Steam jest obecnie niemal niemożliwe, chyba że chcesz zrezygnować z 90% tytułów. Chcesz przykład? Przy zmianie umowy korzystania ze Steam byłeś zmuszony do jej zaakceptowania albo utraty całej swojej biblioteki. Rozumiem, że nie jest to dla Ciebie zabranie zakupionych gier? Już pomijając fakt, że ich pudełka mam na półce nad głową, a i tak stałyby się bezużyteczne.

  Oczywiście, że wprowadzając nową funkcję mają obowiązek mnie o tym poinformować i dać opcję jej pominięcia. Argument z kradzieżą jest bardzo dobry - mogę nie chcieć funkcji zdalnego sterowania auta właśnie ze względów bezpieczeństwa. Nie chcę jej i już. Skoro nie było jej w momencie zakupu auta, to wara. A Apple spowalniający starsze telefony dla dobra użytkowników? To rozumiem, że też bajka. Teraz nawet nie trzeba kombinować, jak sprytnie postarzyć produkt - wystarczy aktualizacja oprogramowania. Ale dla Kitamo to normalne.

  Ostatniego akapitu nawet nie chcę mi się komentować. Jak Cię robią w wała to jeszcze im dziękujesz. idealny sługa systemu, tylko ustroje Ci się poknociły.

  63

 • Windows 10 1903: majowa aktualizacja do pobrania - oto co nowego

  Ocena komentarza: 1
  Czekałem na argument, że mogę sobie postawić Linuxa. Nie, nie mogę, ponieważ nie ma na niego oprogramowania, z którego korzystam, a nie mam wiedzy, żeby takowe stworzyć od podstaw.

  Jakie życzeniowe podejście? Płacę za produkt, który będzie robił sobie co chce na moim sprzęcie. To jest problem o którym mówię. Właśnie filmy i muzyka to doskonały przykład, jak bardzo nie działa wasza teoria o znajomości cech produktu, za który płacę. Film czy płytę z muzyką kupuję i nie zmieniają się w trakcie ich użytkowania. Zostają takimi jakimi były w momencie zakupu. Wtedy faktycznie możesz powiedzieć, że godzisz się na to, jakie są. W przypadku Windows nie wiem co zostanie zmienione po 3 latach użytkowania go i nie mam na to wpływu. Oczywiście, wy nie widzicie w tym żadnego problemu. Wasza sprawa. Pewnie też nie przeszkadzało Wam, jak wszystkie Wasze produkty na Steam stały się umową na wieczyste użytkowanie. Nie będziecie mieli też problemu, jak Tesla w aktualizacji oprogramowania wam urżnie połowę pojemności akumulatora, bo przecież zgodziliście się na aktualizacje kupując samochód. Czemu mieliby to zrobić? Ich sprawa, zgodnie z Waszą mentalnością, nie mielibyście prawa powiedzieć nawet słowa sprzeciwu. Bo w sumie to jest samochód tego producenta, który łaskawie pozwolił wam nim jeździć za opłatą. Widzicie problem w swojej logice czy nadal będziecie odwracać kota ogonem?

  Kitamo, każda aktualizacja łatająca luki w prockach Intela miała i ma większy lub mniejszy wpływ na wydajność CPU. Dobrze o tym wiesz. Czy znaczny? Nie, ale jeśli coś staje się niezgodne z umową (ostatecznie mam słabsze urządzenie, niż w momencie zakupu), to mam mieć wybór czy się godzę na zainstalowanie takiej łatki.

  Ja wiem, że przy waszej logice jest to coś absolutnie nie do pomyślenia.

  63

 • Który antywirus najmniej obciąża system?

  Ocena komentarza: -1
  Nie, nie zapinam pasów i jest to mój świadomy wybór. W moim samochodzie są niewygodne i nie będę się z ich powodu rozpraszał. Moje życie - moja sprawa. Szansa na zrobienie komuś innemu krzywdy przez niezapięcie pasów jest minimalna i dotyczy tylko czołowego zderzenia przy dużej prędkości.

  Używam pen-drive i wiesz co? Kompletnie nic, komputer działa bez zarzutu, konta w bankach w jednym kawałku, tak samo jak profile i inne bzdety.

  Widać mam niesamowite szczęście, że przez 7 lat posiadania tego samego dysku twardego bez formatowania musiałem powalczyć z jakimś syfem ręcznie ze dwa razy i to po szukaniu jakiś dziwnych rzeczy. Jeśli jestem częścią botnetu - ogłaszam wszystkim hakerom wszem i wobec, że póki nie wpływa to na wydajność mojego komputera w trakcie pracy na nim, to niech se korzystają ile chcą. Smacznego :)

  32

 • Windows 10 1903: majowa aktualizacja do pobrania - oto co nowego

  Ocena komentarza: 1
  Gdzie napisałem, że nie widzę winy w Creative? Oczywiście, że firma dała ciała. Nie w tym jednak rzecz.

  Wiesz dobrze, że kupując nowy procek nie masz wyboru - musisz postawić na Win10, szczególnie w przypadku Intela. Czy się godzisz na politykę aktualizacyjną, czy nie.

  Jak to po swojemu? Mój komputer i ja będę decydował, co ma się aktualizować, a co nie. Szczególnie w przypadku oprogramowania, za które zapłaciłem. Z resztą, na moim najważniejszym komputerze w domu tak jest, Windows update, defender i reszta śmieci jest tak zablokowana, że przy próbie aktualizacji prawdopodobnie system by się rozsypał. Jeśli brak aktualizacji ma oznaczać brak nowych funkcji i wsparcia programów (jak w przytoczonym przez Ciebie przykładzie), to nie ma sprawy. Ale niech system da mi możliwość świadomego wyboru - aktualizujesz i masz nowości albo nie i... Twoja sprawa. Jeśli nie chcę łatek bezpieczeństwa obniżających wydajność, to jest to moja decyzja. Jeśli nie zależy mi na dźwięku przestrzennym w słuchawkach czy dostępu do sklepu MS, to również powianiem mieć wybór.

  Na Androidzie też jest to głupie. Chcę aktualizować, moja sprawa. Moja żona do tej pory narzeka mi na S8+ po przejściu na OneUI, że jest idiotyczne, aplikacja SMS jest gorsza (potrzebuje jej do pracy), dialer był wygodniejszy i musiała zmieniać motywy, bo poprzednie się rozsypały. Do tego system ustawiania głośności w Androidzie 8.0 to jakaż porażka.

  63

 • Który antywirus najmniej obciąża system?

  Ocena komentarza: -6
  W fajne miejsca w Internecie się zapuszczasz, skoro uważasz antywirus za must have. Chyba że masz go tak dla zasady, bo ci osiedlowy informatyk powiedział, że tak trzeba.

  32

 • Windows 10 1903: majowa aktualizacja do pobrania - oto co nowego

  Ocena komentarza: 0
  Cholera, jestem skończonym idiotą :-(

  63

 • Windows 10 1903: majowa aktualizacja do pobrania - oto co nowego

  Ocena komentarza: 1
  Ale przecież problemu by nie było, gdyby po prostu można by było nie aktualizować systemu. Wtedy osoby, które mają te karty miałyby wybór. Obecnie użytkownicy tych kart nie mają ani świętego spokoju (aktualizacja będzie regularnie próbować się instalować), ani świeżych sterowników. Wsadzenie karty do szafy nie jest rozwiązaniem, bo to ja musiałbym się wtedy dostosować do systemu operacyjnego, a nie system do moich potrzeb. Naprawdę nie widzicie tego, czy nie chcecie widzieć?

  63

 • Windows 10 1903: majowa aktualizacja do pobrania - oto co nowego

  Ocena komentarza: 0
  Oraz na hybrydach z 32 GB wbudowanej pamięci, na których, pomimo regularnych problemów, nie da się wyłączyć aktualizacji. Mało tego, próbowałem, i na stacjonarce mam aktualizacje nie działają od 3 lat, a hybryda pomimo tych samych przeróbek nadal się aktualizuje.

  63

 • Windows 10 1903: majowa aktualizacja do pobrania - oto co nowego

  Ocena komentarza: -1
  To nie jest wina użytkowników Creative, że Microsoft wpycha im do gardła aktualizację, która nie może się zainstalować.

  63

 • ZombieLoad, Fallout i RIDL - odkryto kolejne luki bezpieczeństwa w procesorach Intela [AKT. 3]

  Ocena komentarza: -2
  Odkąd nie aktualizuję windows i biosu, ja również, a mam Intela

  69

 • Lenovo prezentuje pierwszego laptopa ze składanym ekranem

  Ocena komentarza: 0
  Do tego byle okruch wewnątrz po złożeniu dosłownie zmasakruje chroniący go plastik

  10

 • Gamingowa klawiatura Cooler Master SK621 - supermała, ale z prawdziwego zdarzenia

  Ocena komentarza: 0
  Miałem Razera, mam Bloody. Jakość wykonania nie jest na tym samym poziomie, ale różnica nie jest adekwatna do trzykrotnie wyższej ceny Razera.

  21

 • Toster dla graczy - Razer naprawdę go stworzy

  Ocena komentarza: -1
  Mnie Black Widow zaczął padać zaraz po gwarancji, klawisze zaczęły wbijać podwójne litery. Naprawa? Nie da rady, jest po gwarancji, części zamiennych też oficjalnie brak. Lubiłem ten sprzęt, ale kumplowi dokładnie z tej samej serii padły 2, a trzecia zaczyna mieć ten sam problem (w trakcie gwarancji wymieniają bez słowa). Przełączniki green.

  Ostatecznie zalałem ją kawą i padła kompletnie. Kupiłem za 200 zł Bloody z optycznymi przełącznikami i jestem zadowolony. Jakość wykonania niższa, ale za te same pieniądze kupię takie 3.

  A problem z działaniem myszki może być spowodowany sterownikami. Oprogramowanie logitech gryzie się z Synapse i mi myszka Logitecha przestawała działać jak oba programy były obok siebie.

  21

 • Ślepy test jakości zdjęć - 4 smartfony flagowe

  Ocena komentarza: 0
  Masz rację, ale też obiekty są najostrzejsze i aparat sobie najlepiej radzi w słabym świetle. Dlatego uważam, że robi najlepsze zdjęcia - podbite kolory to akurat wada, chociaż nadal nie są to pastele z iPhone. Huawei wypada poprawnie, ale nie jest to żadne objawienie,a w gorszym świetle jest marnie.

  53

 • Ślepy test jakości zdjęć - 4 smartfony flagowe

  Ocena komentarza: 1
  Obstawiam, że jedynka to Galaxy S10 albo Note 9, dwójka Huawei P30, trójka LG G8 (lub odwrotnie z Huawei), a czwórka to iPhone XS ;-)

  53

 • Assassin's Creed Unity za darmo - Ubisoft wspomoże odbudowę katedry Notre-Dame [AKT.]

  Ocena komentarza: -1
  Głupich nie sieją, sami się rodzą. Tym pozytywnym akcentem zakończmy dyskusję naiwniaku.

  19

 • Podświetlany „mechanik” o minimalistycznej konstrukcji - Cooler Master CK552

  Ocena komentarza: -2
  Skoro tak, to po co przepłacać? :-P

  7

 • Co to jest Rapid Charge

  Ocena komentarza: 2
  https://batteryuniversity.com/learn/article/ultra_fast_chargers

  Jeśli akumulator jest w dobrym stanie i w odpowiedniej temperaturze, to nie powinno mieć znaczenia. Jeśli jednak nie jest, to skracasz mu żywotność (dla zobrazowania - grając nagrzewasz baterię do ok. 40 stopni), czyli znacznie powyżej zalecanej temperatury pokojowej.

  Osobiście wyłączam fast charge w każdym swoim urządzeniu właśnie z powyższego powodu. Poza tym producentom zależy na postarzaniu urządzeń, więc dbanie o żywotność akumulatorów nie jest im na rękę (przynajmniej ja to tak widzę).

  6

 • Assassin's Creed Unity za darmo - Ubisoft wspomoże odbudowę katedry Notre-Dame [AKT.]

  Ocena komentarza: -1
  Musieli się tym pochwalić, bo to dla nich REKLAMA i nic ponadto, do tego śmiesznie tania. Ale takie naiwniaki jak Ty myślą, że to gest z dobrego serca i w ogóle to powinniśmy ich całować po nogach. Do tego dali Ci kilkuletnią grę za darmo, no po prostu niesamowite.

  Bawią mnie ludzie, którzy doszukują się w korporacjach jakiś ludzkich odruchów. Dla mnie to po prostu frajerzy, a Ty należysz do tego zacnego grona.

  19

 • Assassin's Creed Unity za darmo - Ubisoft wspomoże odbudowę katedry Notre-Dame [AKT.]

  Ocena komentarza: -1
  Tak, tak, bo decyzję o daniu gry za darmo i dorzuceniu się do odbudowy podjęli Ci sami ludzie, którzy biegali z aparatami i skanowali budynek poznając jego historię.

  Może być nawet mongolską firmą - jest na giełdzie, a inwestorów nie obchodzi dziedzictwo kulturowe Francji. Co najwyżej wykazanie, że ta działanośća to dobra reklama i pozytywnie odbije się na wartości akcji.

  19

 • Nvidia atakuje na rynku niedrogich laptopów do gier - premiera GeForce GTX 1650 i 1660 Ti

  Ocena komentarza: 1
  "W porównaniu do GeForce GTX 1060 wzrost wydajności ma być 1,5-krotny."

  9

 • Oto jak wygląda Huawei P30 Pro gdy widać mu części - zaglądamy do środka

  Ocena komentarza: -1
  A gdzie jest heat pipe? No tak, tego nie widać w specyfikacji, to po co dorzucać. Recenzenci też nie zauważą, bo musieliby pograć w coś wymagającego 30 minut bez przerwy, żeby zauważyć.

  5

 • Assassin's Creed Unity za darmo - Ubisoft wspomoże odbudowę katedry Notre-Dame [AKT.]

  Ocena komentarza: -1
  Nie mówię, że źle. Ale nazywanie tego miłym gestem jest czystą naiwnością. Gdyby im się to nie opłacało, to by tego nie zrobili. Tyle. Miły gest to może mieć pani w warzywniaku na rogu jak Ci dorzuci pomidora za darmo, albo gość w monopolowym dając Ci browca na kreskę.

  19

 • Assassin's Creed Unity za darmo - Ubisoft wspomoże odbudowę katedry Notre-Dame [AKT.]

  Ocena komentarza: -5
  W przypadku korporacji nie ma czegoś takiego jak miły gest. Jest tylko wyrachowana, bezduszna kalkulacja zysków i strat.

  19

 • Microsoft Surface Hub 2 to interaktywna tablica do poprawy efektywności w pracy [AKT.]

  Ocena komentarza: 0
  Eee. Sprzęt za ponad 10000 dolarów, a siedzi tam raptem i5 i integra Intela? Czyli prezentacja jakiegoś modelu 3D albo (o zgrozo!) interaktywnego projektu wnętrza w 3D odpada. Kupujesz więc do firmy interaktywny telewizorek o funkcjonalności niewiele większej od smart TV z dotykiem, na którym możesz zrobić mapę myśli i powrzucać sticky notes.

  4

 • Młodzi Polacy uzależnieni od smartfonów i Internetu

  Ocena komentarza: 7
  Jeśli chodzi o oglądanie filmów czy sluchanie muzyki, to jest to kompletna bzdura. Czym różni się odtwarzanie w Spotify od słuchania listy utworów zapisanych w pamięci urządzenia? To samo z wideo.

  16

 • DLSS - jak zwiększyć szybkość działania gier

  Ocena komentarza: 13
  Daliście się ostrzyc Nvidii jak owce kupując przeciętne karty w zawyżonych cenach, a teraz szukacie poklasku. Współczuję smutnego życia ;)

  41

 • Fortnite w wersji K-pop dla użytkowników smartfonów Galaxy S10

  Ocena komentarza: 2
  Ale wiecie, że Fortnite jest na Unreal Engine, więc trochę od czapy to nawiązanie. A Unity nie jest zoptymalizowane samo w sobie, więc to taki marketingowy bełkot. I że niby w jaki sposób jest zoptymalizowany? Bo na pewno nie pod względem GPU które jest słabsze od tego z rocznego Snapdragona. Jak chcesz grać to exynosy polecam omijać.

  8

 • Gamingowe peryferia Bloody z technologią Light Strike

  Ocena komentarza: 1
  Dzięki wielkie! W takim razie jestem skłonny zamówić ją z neta w ciemno ;)

  5

 • Jabra Evolve 65e to bezprzewodowe słuchawki dla mobilnych profesjonalistów

  Ocena komentarza: 2
  Kto to jest mobilny profesjonalista?! Litości, jak już dajecie przedruki notki prasowej, to weźcie to przeczytajcie chociaż.

  4

 • Gamingowe peryferia Bloody z technologią Light Strike

  Ocena komentarza: 1
  Czyli te są liniowe bez kilku? :( Bo nie znalazłem testów tych konkretnych przełączników, a po zalaniu Black Widow kawą szukam nowego mechanika. Najlepiej jakby te przełączniki przypominały optyki z Huntsmana, ewentualnie zielone Razer albo niebieskie MX.

  5

 • Gamingowe peryferia Bloody z technologią Light Strike

  Ocena komentarza: 1
  Miał ktoś do czynienia z ich porzełącznikami w klawiaturach? Zbliżone to to jest do optomechanicznych switchy Razera?

  5

 • „Elektryki” wygrywają ze „spalinowcami” w Norwegii

  Ocena komentarza: 0
  @gormar

  http://www.electronicstakeback.com/2013/01/16/new-research-shows-cfls-and-led-lightbulbs-have-higher-toxicity-and-resource-depletion-than-incandescent/

  To teraz się trochę poprzerzucamy badaniami.

  62

 • „Elektryki” wygrywają ze „spalinowcami” w Norwegii

  Ocena komentarza: -1
  Zegnij sobie ogniwo litowo jonowe nawet z telefonu albo laptopa i zobacz co się stanie. Ewentualnie popatrz co się działo z Galaxy Note'em 7. Chcesz zdjęcia co się dzieje z Teslą przy mocniejszym uderzeniu?

  62

 • „Elektryki” wygrywają ze „spalinowcami” w Norwegii

  Ocena komentarza: 1
  Nie, nie widzę różnicy. Jeśli produkt jest dobry, to broni się sam, a ludzie sami go wybiorą prędzej czy później.

  Problem z LED-ami polega na ich utylizacji oraz metalach ciężkich, które się w nich znajdują. Klasyczne żarówki nie generują takich problemów, a bez sztucznego postarzania mogą działać przez dziesiątki lat. Jeśli przeszlibyśmy na czystą energię elektryczną (nie z emisji CO2), to byłyby one lepsze dla środowiska niż LED-y (np. w takiej Norwegii).

  62

 • „Elektryki” wygrywają ze „spalinowcami” w Norwegii

  Ocena komentarza: 0
  Spalanie węgla ma 90% efekywności przy przetwarzaniu w prąd elektryczny? Po czym ładowanie li-ion to 90% efektywności (takie znalazłem informacje, w razie czego prosze o poprawkę). A nastepnie same akumulatory też energię oddają stratnie (inaczej by się nie nagrzewały pod obciążeniem). W ostatecznym rozrachunku nawet nie zbliżą się do tych 90%, przynajmniej biorąc pod uwagę sposób uzyskiwania prądu i ułomność ogniw Li-ion.

  Mam szczerą nadzieję, że nie dożyję czasów, w których będą tylko samochody elektryczne, a ruszając spod domu będe się zastanawiał czy samochód nie zacznie się aktualizować.

  62

 • „Elektryki” wygrywają ze „spalinowcami” w Norwegii

  Ocena komentarza: 1
  Cholera, a jakoś smartfony wyparły klasyczne telefony bez wsparcia rządu. Może dlatego, że były lepsze i oferowały więcej od swoich poprzedników? LCD wyparły kineskopy - tutaj też zdecydowanie rząd musiał interweniować. Ale już żarówki LED musieli wciskać ludziom do gardła.

  Niech elektryki faktycznie oferują coś nieporównywalnie lepszego od spalinowców, to będziemy rozmawiali.

  62

 • „Elektryki” wygrywają ze „spalinowcami” w Norwegii

  Ocena komentarza: 0
  Czyli to nie ma nic wspólnego z uczciwą konkurencją, a ludzie sami sobie zaciskają pętlę na szyjach. Mnie to nie przekonuje.

  62