Avatar użytkownika Tomasz

Tomek Stiller

Moje komentarze (2179)

  • Avatar użytkownika Tomek Stiller
   Tomek Stiller
   @Mateusz Sołtysiak Mateusz, jak się lubi to co się robi, to potem tak jest. Czas leci z przyjemnością. Pozdrowionka dla całej ekipy, pomimo że tak na żywo to może ze cztery twarze kojarze ;)
   0
   • Avatar użytkownika Tomek Stiller
    Tomek Stiller
    To już 25 lat, jak ten czas leci... Aż nie mogę uwierzyć.... Tyle lat benchmarka i Mateo nadal na pokładzie ;) Coś czuję, że z wyłączeniem Wojtka będzie to najdłużej związana z portalem osoba. Czy może Maciej Piotrowski był nieco wcześniej? Nie pamiętam. Dobre to czasy były. Jak by mi ktoś 20 lat temu powiedział, że komputery cały ten majdan będzie dla mnie tylko marginalnym narzędziem to bym się w głowę popukał. A jednak... Teraz zaglądam tylko z sentymentu.
    7
    • Avatar użytkownika Tomek Stiller
     Tomek Stiller
     A ja mu akurat wierzę. Używam Linuksa od lat 25? (sam już nie pamiętam), telefony z androidem miałem od pierwszego galaxy s(1). Teraz do pracy kuplem sobie (starą) makówkę. No i po przyjściu do domu jak siadam przed debianem z mate jest jednak dysonans. Niby wszystko działa tak samo, ale jest inaczej. Ipada Pro kupiłem w zasadzie do prezentacji swoich produktów klientom i do tego od tych 5? lat sprawdza się świetnie. Aktualizacje? Proszę bardzo, jestem na bierząco. Płynność działania? Proszę bardzo - żaden tablet z robotem takiej nie zapewnia. No niewiem czego chcieć więcej. Dokupienie do zestawu Iphone będzie dla mnie naturalnym krokiem. Chociaż generalnie do androida raczej nie mam większych zastrzeżeń. Zawsze używałem telefonów z górnej półki i zabijałem je głównie mechanicznie. Niewiem, może po prostu wyrosłem z tych wszystkich pierdół i zależy mi na tym, żeby sprzęt po prostu działał? Wierzcie mi, że cena pa pewnym etapie ma pomniejsze znaczenie. Człowiek zarabia i oczekuje jakiejś dozy spokoju. Apple akurat to zapewnia :)
     1
     • Avatar użytkownika Tomek Stiller
      Tomek Stiller
      Tomek, no nie obraź się, ale takiego babola dawno nie czytałem.

      Jak chcesz komuś coś wyjaśniać, to zacznij od podstaw. Jednostki podstawowe, jednostki pochodne, przedrostki. Tutaj nic z tych rzeczy nie wyjaśniasz. Nawet odpowiedzi na pytanie postawione w tytule artykułu nie ma za bardzo odpowiedzi. Nie wiadomo co jest ta nieszczęsna miliamperogodzina i co z tego wynika. Od biedy wiem jak przeliczyć ją na watogodzinę, ale nadal nie wiem co to oznacza.

      Całkowicie pomijasz fakt, że jest cała masa akumulatorów o różnych napięciach ogniw. Może warto o tej chemii wspomnieć? Ktoś przeczyta Twój artykuł i jak za jego pomocą będzie chciał policzyć pojemność aku w samochodzie to wyjdą mu jakieś totalne bzdury. Nie dość, że pomnoży pojemność przez ilość ogniw, to jeszcze podstawi nieprawidłowe napięcie. Nie uważasz, że taka wiedza powinna być przedstwiona w sposób uniwersalny?

      Dobrze jest też trzymać się profesjonalnego słownictwa. Pamiętaj, uczysz innych. Bateria to _nie_ jest akumulator, a taki równoważnik masz już w pierwszym zdaniu. Akumulator niczego nie wytwarza, oddaje energię zgromadzoną w nim podczas procesu ładowania. Akumulator nie ma komór, ma ogniwa i warto o tym pamiętać.

      Coś tam napisałeś o akumulatorach w laptopach czy tabletach, ale to jest przecież pomieszanie z poplątaniem. Na koniec te 2x3000mAh = 6000mAh - przecież to jest czystej wody bzdura. Jesteś absolutnie pewien, że producent nie podał by od razu 6000mAh? Przecież w tym świecie więcej = lepiej. Zawsze, nawet jeśli to nie prawda.

      Ehh...
      0
      • Avatar użytkownika Tomek Stiller
       Tomek Stiller
       To kiedy te testy na 10GbE? 3k za 110MB/s to trochę słabe wyjście ;)
       0
       • Avatar użytkownika Tomek Stiller
        Tomek Stiller
        No pokaż ten zarządzalny soho za 500 z obsługą LAG :) Do tego trzeba jeszcze mieć oczywiście stację ze wsparciem LAG po stronie kart sieciowych albo przynajmniej dwie stacje robocze piszące jednocześnie na NASa - no nie w soho ;)
        0
        • Avatar użytkownika Tomek Stiller
         Tomek Stiller
         SoHo to jeden, czasem dwa komputery do pracy. Pokaż mi proszę, kto w takim układzie używa LAG. Nie wspierają tego ani tanie przełączniki, ani tanie stacje robocze - te przeznaczone do SoHo. 99% użytkowników tego małego NASa będzie go używała na zwykłym pojedynczym linku.

         Innymi słowy: Dla przeciętnego odbiorcy tego produktu nie będzie miało znaczenia, że przy czterech strumieniach danych daje się na niego upchać 180MB/s. On nigdy nie będzie w stanie skorzystać z tej możliwości. Będzie miało dla niego znaczenie, że backup jaki będzie chciał robić po sieci poleci mu sporo wolniej niż na pendraka za stówkę.

         Ten NAS ma ewidentnie problem z wydajnością I/O, którego przyczyną jest beznadziejnie słaby procesor jakiego producent użył w tej konstrukcji. Ten arm może mieć fefnaście rdzeni ale to niczego nie zmieni. Prosty, tani Atom byłby sporo wydajniejszy.
         0
         • Avatar użytkownika Tomek Stiller
          Tomek Stiller
          Piotrek no proszę Cię. Poniżej 1MB/s dla małych i okolice 40MB/s dla średnich plików to jest bardzo dobra wydajność jak na serwer do użytku domowego i małego biura w 2017r?

          To jest raczej cecha wykluczające to urządzenie z tych zastosowań bo spowolni pracę :) Lepiej już chyba kopiować pliki na starym pendrive z usb 2.0 w tej sytuacji.
          0
          • Avatar użytkownika Tomek Stiller
           Tomek Stiller
           Musze, to są skrzydełka. Kup telefon, który ma wystarczającą ilość pamięci i będzie gitara :)
           0
           • Avatar użytkownika Tomek Stiller
            Tomek Stiller
            Jak na apple to jednak sporo tych nowości było. Jakoś tam przemilczane przez większość QI wireless charging w iphone w zasadzie spowoduje dramatyczną popularyzację bezprzewodowych ładowarek gdzie się da - oczywiście na początek w stanach. Te telefony w usa to przecież defacto standard. FaceID zasługuje na odrębny artykuł, ponieważ moim zdaniem na prawdę przyłożyli się do tematu. Nie ma co robić drętwych porównań do tego co oferuje w tej kwestii konkurencja - bo to jest śmiech na sali. Większość tutaj zapomina także, że kupując apple dostajesz cząstkę większego systemu i tak na prawdę fajnie zaczyna być jak już masz jakąś formę komputera, ipada i do tego telefon. Wszystko jest genialnie zintegrowane, tego nie ma niestety nikt na podobnym poziomie. A, że ludzie tutaj sączą hejt, normalna sprawa. Jak ktoś siedzi na pokoju u matki, jeździ 18 letnim oplem i pracuje w biedzie na kasie to jedyne co może to sobie trochę pohejtować.
            1
            • Avatar użytkownika Tomek Stiller
             Tomek Stiller
             Jakiej minimalnej krajowej? Pryszcz w maku na frytach zarabia $14/h, bo taka jest średnia minimalna międzystanowa. Nie robiąc nadgodzin, sobót ani niedziel - ma ten telefon po mniej więcej po 2 tygodniach. Jak pracuje jak normalny pryszcz w maku, z nadgodzinami, sobotami i niedzielami ma po tygodniu. Wiec jaka minimalna krajowa?
             2
             • Avatar użytkownika Tomek Stiller
              Tomek Stiller
              Kamera za półtorej koła i tablice w nocy nadal są nieczytelne. Serio to ma być jeden z najlepszych rejestratorów na rynku?
              2
              • Avatar użytkownika Tomek Stiller
               Tomek Stiller
               SSD? Może to jednak dyski?
               0
               • Avatar użytkownika Tomek Stiller
                Tomek Stiller
                Faktycznie trochę dziwne te wyniki wydajności zapisu z użyciem link-aggregation. Chociaż z drugiej strony dla z.u. to i tak wartości raczej nie osiągalne. 2TB kopia zapasowa dysku poleci przynajmniej 5h i nie bardzo jest co z tym zrobić :\

                Ja bym spróbował sprawdzić jeszcze coś innego, utworzył dwa wolumeny na różnych dyskach i z dwóch stacji próbował pisać niezależnie na tak utworzonych różnych wolumenach. W ten sposób raczej nie załapiemy się na wąskie gardło w postaci wydajności mechanicznych twardzieli.

                Z trzeciej strony, sprawdzałeś obciążenie procesora przy zapisie? Może tam coś jest nie tak?
                0
                • Avatar użytkownika Tomek Stiller
                 Tomek Stiller
                 Maciej, myślę że kolega przedmówca trafił w sedno. Nie chodzi o to, ze się nie zgadza - ale raczej o to, że autor nie przedstawił nam żadnych argumentów na poparcie swojej tezy. A przynajmniej, jak mi się wydaje - za mało tych argumentów.

                 Mi się zawsze wydawało, że recenzja powinna być obiektywna, a nie subiektywna. Tutaj od początku czyta się to jako jęczenie kogoś, komu się nie podoba - ok, rozumiem. Nie każdemu musi się podobać, ale na miłość boską niech powie dlaczego :)
                 2