Na topie

Amazon (wreszcie) z aplikacją po polsku

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Amazon chwali się wprowadzeniem języka polskiego do swojej aplikacji mobilnej. Oby tak dalej! Zakupy właśnie stały się prostsze.

  • Amazon (wreszcie) z aplikacją po polsku
A A

Do tej pory polski język był jedną z opcji wyłącznie na stronie internetowej sklepu Amazon. Teraz bardziej zrozumiała staje się także jego aplikacja mobilna

Mobilny Amazon po polsku

Nie istnieje coś takiego jak polski Amazon, ale od kilku miesięcy ten niemiecki jest dostępny po polsku. To zdecydowanie zwiększa komfort, a wygoda kupowania jest teraz tym większa, że polski język pojawił się również w aplikacji na systemy Android (Amazon Shopping) oraz iOS (Amazon). 

Jeśli do tej pory nie korzystaliście z aplikacji giganta e-commerce, to kilka słów wprowadzenia: aplikacja automatycznie przypisuje użytkownika z Polski do niemieckiej wersji Amazon. To oznacza dostęp do milionów produktów i możliwość skorzystania z darmowej dostawy (o ile wartość zakupów przekroczy 39 euro). 

Spolszczona została cała aplikacja: nawigacja, pomoc, informacje oraz (o ile są również przetłumaczone w wersji przeglądarkowej) nazwy i opisy produktów. Aby aktywować polską wersję należy wykonać te trzy kroki:

Amazon polski 

Co dalej z Amazonem w Polsce?

„Od 2014 roku, kiedy to Amazon rozpoczął działania w Polsce, nasza obecność w kraju wzrasta z każdym miesiącem – i to zarówno w obszarze rozwoju infrastruktury logistycznej, jak i usług dla klientów” – mówi Marzena Więckowska, rzecznik prasowy Amazon. Zapowiada ona, że tak ma być nadal:

„Chcemy, aby produkty oferowane na naszych stronach były dostępne dla Polaków, którzy coraz chętniej nie tylko kupują, ale także sprzedają poprzez Amazon. Obecnie współpracuje z nami już 7200 tutejszych przedsiębiorców. Dzięki tej kooperacji docierają oni do setek milionów klientów na całym świecie!”.

Warto przy okazji dodać, że pomimo braku jako takiego sklepu w Polsce, Amazon zainwestował w naszym kraju w ciągu ostatnich trzech lat już ponad 3 miliardy złotych: pieniądze poszły na pięć centrów logistycznych (z czego dwa dopiero zaczną działać), gdańskie Centrum Rozwoju Technologii oraz warszawskie biuro Amazon Web Services.

Źródło: Amazon

Odsłon: 2784 Skomentuj newsa
Komentarze

10

Udostępnij
  1. xchaotic
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-18 15:02

    Pewnie sie boja PL fiskusa. I slusznie

    Skomentuj

    1. Finear
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-09-18 15:05

      słusznie?

      mnostwo frim nie placi w polsce podatkow, rownie dużuch co amazon

      Skomentuj

      1. vegasnight9
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-09-18 19:05

        Nie tylko w Polsce. Uwierz.

        Skomentuj

  2. Orlyy
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-18 16:11

    Amazon zainwestował już 3 miliardy złotych w centra niewolników do których spędza się teraz Ukraińców żeby było jeszcze taniej

    Skomentuj

    1. Coperfield
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2017-09-18 17:49

      Nikogo nie ciągają tam na siłę, to po pierwsze. Po drugie, gdyby czy to Ukraińcy, czy Polacy czy ludzie jakiejkolwiek innej narodowości nie byli świadomi swoich zarobków to by tak nie pracowali. A prawda jest taka, że lepsze takie miejsca pracy niż żadne.

      Skomentuj

      1. januszb
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-09-19 00:58

        Wybacz ale zabrzmiałeś jak manager HR Amazona.
        Nikt do pracy nie ciągnie nikogo na siłę. Ale jeść trzeba i rodzinę utrzymać. To raz. Dwa - ludzie w Polsce pracują jak pracują nie dlatego, że są "świadomi" za ile pracują - tylko patrz pkt.1.
        A co do trzeciego, to oczywiście nie wypada się nie zgodzić - niemniej należałoby to ująć może w sposób nieco bardziej przyziemny i egzystencjonalny: lepiej być niewolnikiem - niż umrzeć z głodu. Kapitalizm jest odzwierciedleniem ustroju feudalnego. Są władający - bogacze i są niewolnicy - chłopi, którzy mają dostać tylko tyle aby wystarczyło im na minimalną egzystencje. Swoją drogą polecam Naomi Klein.

        Skomentuj

        1. germo
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-09-19 11:28

          Głupoty wypisujesz. W Amazonie wykonuje się pracę, która nie wymaga absolutnie żadnych kwalifikacji. Ludzie po podstawówce się nadają. Do tego z tego co słyszałem to w odróżnieniu od małych lokalnych firemek Amazon płaci zawsze na czas i za wypracowanie określonej liczby godzin.
          No ale jak firma daje Ci umowę, nie płaci połowy pod stołem i nie wymaga darmowych nadgodzin to od razu robi z Ciebie niewolnika.

          Powiem tyle - przedsiębiorcy w okolicach nowej hali Amazonu pod Szczecinem są nieźle wystraszeni, że stracą pracowników. Taka niewola.

          Skomentuj

          1. januszb
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-09-19 22:57

            germo,
            Może trochę się źle wyraziłem.
            Ja nie oceniam Amazona źle! To nie tak. Jestem przekonany, ze pensje są na czas, warunki są jasne itd itd.
            Ale to nie zmienia postaci rzeczy, że chociaż - jak piszesz - robota jest dla ludzi po podstawówce, to tam akurat będą pracować ludzie po podstawówce. Nie. Nie będą. Będą tam pracowali ludzie, którzy potrzebują pieniędzy na życie - i na tym polega kapitalizm. Żeby bogaty stał sie bogatszy a biedny pozostał tam gdzie jest i miał tylko na przeżycie. Taką koncepcję realizuje każda korporacja - i pomimo tego, ze Amazon może trzymać się w ryzach przepisów, to właśnie taka idea im przyświecała żeby przenieść swoje usługi na tańszy, polski rynek. Naprawdę nie ma co z tym dyskutować.
            A inny temat, który poruszyłeś czyli polscy przedsiębiorcy, to już zupełnie inna bajka i ja w ogóle o tym nie mówiłem. To już jest temat całkowicie inny. Też śmierdzi kapitalizmem - ale dodatkowo takim, któremu słoma z butów wychodzi.
            Poza tym ja też zatrudniam ludzi. I każdy mierzy swoją miarką. Pisząc nt. Amazon, nawet mi na myśl nie przyszło porównanie do polskich firm, bo nie mam tego problemu i uczciwie podchodzę do pracowników. Oni są zadowoleni. Ja - średnio. Ale dam radę. Tylko przy takim moim podejściu, jak słyszę jak ktoś coś gada nt. polskich przedsiębiorców, to zaczyna mi sie naprawdę krew gotować bo mam już serdecznie dość tego polskiego "wizerunku" przedsiębiorcy, co to niewoli pracowników. Może z 1/2 faktycznie takich jest. Ale są też tacy, którzy potrafią znaleźć złoty środek między polską biedą a uczciwym traktowaniem ludzi. Więc albo przyjmij do wiadomości, że są polskie firmy, które uczciwie traktują pracowników - albo uznaj, że wszyscy polscy przedsiębiorcy to wyzyskiwacze, zepnij się, wrzuć odwagę do plecaka, zbierz ile masz pieniędzy i voila! Rynek otwarty. Startuj do boju! Naprawdę nikt Ci nie przeszkadza abyś i Ty mógł pozostać tym, komu tak zazdrościsz i nienawidzisz jednocześnie. A co Cię potem czeka... tego się dowiesz, już za kilka najbliższych lat. Gwarantuję Ci 2 rzeczy. Poszerzenie horyzontów oraz świadomości w sferze prowadzenia firmy w Polsce. Powodzenia! No chyba, ze strach i niewiedza d*** ściskają - no to Amazon właśnie na takich czeka :)))) . Pozdrawiam!

            Skomentuj

  3. mutissj
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-09-18 18:28

    przydała by się konkurencja dla allegro

    Skomentuj

  4. Xivos
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-18 19:24

    Szkoda że jeszcze strona dość marnie przetłumaczona o ofertach tylko w języku niemieckim nie wspominając, ale ważne że nad tym pracują.