Na topie

Androidowy antywirus od AVG

Autor:
Paweł Mnichowski

więcej artykułów ze strefy:
Telefony

Kategoria: Telefony Bezpieczeństwo Producenci: AVG Google

Firma AVG poinformowała o przejęciu DroidSecurity, pioniera w dziedzinie chmurowego bezpieczeństwa mobilnego. Firma koncentruje swą działalność na ochronie smartfonów i innych urządzeń działających pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android.

AA

Dzięki przejęciu firmy DroidSecurity AVG Technologies wchodzi na szybko rozwijający się rynek bezpieczeństwa mobilnego. W październiku 2010 r., opracowana przez DroidSecurity aplikacja do zabezpieczania urządzeń mobilnych Antivirus free, przekroczyła próg 4,5 miliona pobrań. Stała się ona tym samym jednym z najpopularniejszych programów zabezpieczających pracujących na platformie Android.

  Warto przeczytać:
 

Rekordowa liczba pobrań odzwierciedla bieżące trendy w dziedzinie bezpieczeństwa mobilnego, w tym zwiększającą się świadomość zagrożeń, szybki wzrost rynku urządzeń wykorzystujących system Android oraz duży popyt użytkowników na ochronę urządzeń mobilnych.

Smartfony i aplikacje bazujące na systemie operacyjnym Android mnożą się w zdumiewającym tempie, sprawiając, że jest to obecnie jedna z najszybciej rosnących platform mobilnych.

Rosnąca popularność systemu Android znajduje swoje odzwierciedlenie w statystykach użytkowników aplikacji DroidSecurity. Na rynku rozwiązań działających w oparciu o system Android dostępnych jest obecnie ponad 100 000 aplikacji. Program DroidSecurity Antivirus free znajduje się wśród 50 najpopularniejszych z nich. DroidSecurity jest jednym z największych i najszybciej rozwijających się dostawców aplikacji antywirusowych dla rozwiązań funkcjonujących w oparciu o system Android.

Po zakończeniu transakcji DroidSecurity stanie się spółką zależną, w całości należącą do AVG. DroidSecurity nadal będzie prowadzić swoją działalność w Tel Awiwie w Izraelu. Jej współzałożyciel i dyrektor generalny, Eran Pfeffer, zostanie dyrektorem generalnym działu Mobile Solutions Team (MST) firmy AVG.

Finalizacja transakcji jest uzależniona od zwyczajowych warunków końcowych i pozwoleń organów regulacyjnych.

Źródło: AVG

Polecamy artykuły:    
Test: jeszcze szybsze Core i3 i Core i5
Testy monitorów LCD: 9 modeli Full HD
Niedrogie a wydajne: 5 x GTS450

Odsłon: 4359 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij
 1. zuber84cool
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2010-11-18 13:03

  Mogliby tak zrobić F-Secure dla Androida, AVG jest bardzo dobry, ale o niebo lepszy jest F-Secure ;).

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)