Najlepszy darmowy antywirus na Androida
Aplikacje mobilne

Najlepszy darmowy antywirus na Androida

przeczytasz w 4 min.

Darmowy antywirus na Androida może okazać się zbawienny i uchronić użytkownika przed często pojawiającym się szkodliwym oprogramowaniem. Polecamy 5 najlepszych propozycji.

Czy na swoim smartfonie posiadasz program antywirusowy? Antywirus na Androida jest nie tylko przydatny, możesz go też mieć zupełnie bezpłatnie. Darmowy antywirus na Androida może okazać się zbawienny i uchronić użytkownika przed często pojawiającym się szkodliwym oprogramowaniem. Polecamy 5 najlepszych propozycji.

Antywirus na telefon Android za darmo może zaoferować całkiem sporo

Coraz częściej da się słyszeć o złośliwym oprogramowaniu i atakach cyberprzestępców na urządzenia mobilne. Przede wszystkim z systemem Google Android, głównie z tego powodu, iż to właśnie on cieszy się największą popularnością, liczbą użytkowników, a tym samym potencjalnych ofiar. Nawet jeżeli w dużej mierze ostrzeżenia są przesadzone, warto dmuchać na zimne i zawczasu zabezpieczyć smartfon czy tablet. Podobnie jak antywirusami zabezpiecza się komputery. Darmowy antywirus na telefon po polsku pozwoli w prosty i sprawny sposób zabezpieczyć Twoje dane. A tych jest w końcu w pamięci telefonu sporo - wystarczy wspomnieć o zdjęciach w galerii, dostępach do kont w social mediach, czy danych do logowania do bankowości online.

Współczesny smartfon to miejsce przechowywania mnóstwa danych, którymi raczej nie chcemy się dzielić.

Cyberprzestępcy mogą dostać się do danych na niemal każdym urządzeniu. Ważne jest więc to, by im to jak najbardziej utrudnić.Twórcy systemu operacyjnego Google robią wszystko, aby uchronić nasze smartfony przed atakami i włamaniami. Stąd często pojawiające się aktualizacje oprogramowania, czy tak zwane “łatki bezpieczeństwa”. Każdy może jednak w sporym stopniu podnieść stopień zabezpieczenia urządzenia mobilnego. Program antywirusowy na telefon, nawet ten bezpłatny, jest więc doskonałym wyborem. W dzisiejszym artykule podpowiemy, który dobry antywirus na telefon za darmo warto wybrać.

Jaki darmowy antywirus na telefon z Androidem?

Podpowiadamy, które z nich sprawdzą się najlepiej. Oto godne polecenia antywirusy na urządzenia mobilne, które cechują się wysoką skutecznością, nie stanowią dużego obciążenia, a przede wszystkim, dostępne są za darmo. Znajdziecie tu propozycje od znanych i cenionych producentów, zarówno mniej skomplikowane, jak i bardziej rozbudowane.

Avira Antivirus & VPN

Avira Antivirus & VPN to najnowsza odsłona jednego z lepszych mobilnych programów antywirusowych. Nie brakuje nawet głosów, że jest to najlepszy antywirus na Androida. Przede wszystkim z racji faktu, że zastosowany tu skaner antywirusowy ma niemal 100-procentową skuteczność potwierdzoną testami AV-TEST. Skanuje pliki z urządzenia i pamięć zewnętrzną smartfona. Poza sprawdzaniem plików pod kątem niebezpiecznego oprogramowania, Avira Antivirus & VPN sprawdzi też, czy pliki nie są uszkodzone.

avira - blokowanie połączeńavira - skanowanie telefonu

Dodatkowe opcje oferowane przez ten antywirus Android to VPN, Applock (blokowanie dostępu reklam do aplikacji), narzędzie ochrony tożsamości (monitorowanie poczty e-mail), ochrona przed kradzieżą oraz tzw. doradca prywatności. Avira klasyfikuje zainstalowane programy według tego, jak bardzo naruszają prywatność użytkownika (wysokie ryzyko, niskie ryzyko, zaufane aplikacje). Darmowy antywirus na Androida N ma też dobrze przemyślany interfejs. Obsługa jest prosta i przyjemna, a nawet mniej wprawieni użytkownicy bez trudu znajdą niezbędne opcje.

Pamiętajmy jednak, że antywirus na telefon za darmo Avira Antivirus & VPN nie jest przeznaczony do użytku komercyjnego. W tym celu należy wykupić płatną wersję. Warto też to zrobić, jeśli potrzebujesz dodatkowych funkcjonalności, podnoszących ochronę smartfona.

pobierz na Androida

Avast Antivirus & Ochronę

Avast jest jednym z najpopularniejszych programów antywirusowych na świecie. Dostępna jest jego wersja na komputer, a także na urządzenia mobilne. Ten antywirus na Androida występuje także w bezpłatnej wersji. Jeżeli natomiast wraz z biegiem czasu docenisz zalety Avasta, możesz zmienić plan i wybrać płatną wersję. Daje nieco więcej możliwości - dodatkowe funkcje. Warto jednak podkreślić, że Avast Antivirus & Ochronę jest uznawany za najlepszy darmowy antywirus.'

avast skanowanieavast funkcje

Program gwarantuje bardzo wysoki poziom ochrony naszego urządzenia. Jest to jednak zabezpieczenie na podstawowym poziomie. Automatyczne skanowanie urządzenia pod kątem złośliwego oprogramowania jest tu inteligentne. Darmowy antywirus Avast stale nadzoruje też Twój smartfon z Androidem - odbywa się to w czasie rzeczywistym. Jeśli program wykryje zagrożenie, od razu otrzymasz stosowne powiadomienie. Dodatkowe funkcje chronią przed próbami ataków hakerskich typu ramsomware. Cennymi dodatkami są także ochrona podczas przeglądania stron internetowych i korzystania z sieci Wi-Fi. Ten program antywirusowy na telefon oferuje też funkcję firewall. Trzeba natomiast pamiętać, że darmowy antywirus na Androida przeznaczony jest wyłącznie do użytku prywatnego.

pobierz na Androida

Antywirus i VPN Panda Dance

Antywirus i VPN Panda Dance nie jest aż tak popularnym programem antywirusowym na telefon z Androidem, jak wspomniana już dwójka. Nie ona jest jednak w tym zestawieniu decydująca, a pod względem działania i funkcjonalności również Panda Dance wydaje się programem godnym polecenia. To szybko działający antywirus Android, który dla wielu osób będzie w pełni wystarczający.

pana - skanowaniepanda - funkcje

Jeśli zamiast najpopularniejszych programów, lubisz alternatywne rozwiązania - Panda Dance to antywirus dla Ciebie. Zapewnia bowiem nie tylko podstawową ochronę, ale też wykrywanie potencjalnie niechcianych aplikacji czy skanowanie aplikacji z nieznanych źródeł. Poza tym, w darmowej wersji można liczyć także na funkcję VPN. Co ciekawe, ten program antywirusowy na telefon działa w chmurze. Darmowy antywirus Android nie pozwala na użytek komercyjny, co jest cechą większości programów tego typu.

pobierz na Androida

Bitdefender Antivirus (wersja darmowa)

Bitdefender to marka, której nikomu nie trzeba chyba przedstawiać, a jej mobilny antywirus to kawał dobrego oprogramowania. I w tym przypadku sendo okazuje się tkwić w prostocie. Oprócz sprawdzonej, bardzo skutecznej technologii skanowania w chmurze ten program antywirusowy na telefon charakteryzuje się także bardzo prostym w obsłudze interfejsem, w którym odnajdzie się także zupełny laik. To wyjątkowo prosty antywirus na telefon ograniczający się do podstawowej funkcjonalności i na szczęście wywiązujący się dobrze ze swojej roli.

bitdefender - skanowaniebitdefender - znaleziono zagrożenia

Jego darmowa wersja daje dostęp wyłącznie do funkcji skanowania aplikacji i ich aktualizacji w poszukiwaniu szkodliwych programów. Dzięki temu jednak praktycznie w ogóle nie obciąża systemu i nie wpływa negatywnie na czas pracy smartfona czy tabletu. W dodatku antywirus nie ma potrzeby pobierania sygnatur wirusów do pamięci (bo ma od tego chmurę) i nie wymaga żadnej konfiguracji: po instalacji jest od razu gotowy do działania.

Jeśli funkcjonalności, jakie ma ten antywirus na telefon za darmo, nie są wystarczające, możesz wybrać płatną wersję. Biodefender posiada też inne rodzaje programów zwiększających bezpieczeństwo smartfona, jak na przykład VPN.

pobierz na Androida

COMODO Securite mobile: Antivirus

Ostatnią przedstawioną dziś propozycją jest Securite mobile: Antivirus stworzony przez COMODO. Amerykańska firma stworzyła produkt, który wyróżnia możliwość użytku komercyjnego także w darmowej wersji. Dodatkowa opcja VPN jest natomiast dostępna tylko w wersji płatnej - inne dobre antywirusy na telefon za darmo mają na wyposażeniu tę opcję. Secirite mobile: Antivirus jest jednak gwarantem wysokiego stopnia zabezpieczenia Twoich danych i treści na telefonie.

comodo funkcjecomodo ochrona id

COMODO zajmuje się tworzeniem oprogramowania antywirusowego już wiele lat - od 2015 roku. Program potrafi skanować pamięć smartfona, a także w czasie rzeczywistym sprawdzać przeglądane strony i pobierane pliki. Antywirus Android pozwala też blokować niebezpieczne aplikacje.

pobierz na Androida

Czy używacie antywirusa na telefonie?

Podsumowując, darmowy antywirus na telefon po polsku to obowiązkowy element wyposażenia Twojego urządzenia. Dzięki niemu unikniesz problemów związanych z bezprawnym przejęciem Twoich danych, czy pobieraniem niebezpiecznych aplikacji.

Korzystacie z dodatkowej ochrony swoich urządzeń mobilnych? Jeśli tak, dajcie znać na jakie oprogramowanie postawiliście.

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  .Alx.
  0
  Nie dajcie się robić w ...konia !

  Zabezpieczenie antywirusowe powinno być OBOWIĄZKIEM dostawcy oprogramowania, a nie żeby to użytkownik troszczył się o swoje bezpieczeństwo.
  Zbyt wiele osób nie zna się na tym i zbyt wiele zbagatelizuje zagrożenie i właśnie dlatego twórcy wirusów zawsze będą je tworzyć, bo będzie spory odsetek niezabezpieczonych urządzeń do zainfekowania.
  Zupełnie inaczej sprawy się mają jak każdy smartfon na starcie ma ochronę, wtedy tworzenie wirusów jest zdecydowanie mniej sensowne.

  W tym konkretnym przypadku mamy do czynienia ze zwykłym SKOKIEM NA KASĘ ...niby darmowy, a może ten płatny jest lepszy...
  • avatar
   QuadraFX
   -1
   Zupełnie pominięty doskonały program jakim jest Spohos InterceptX.
   • avatar
    digitmaster
    0
    bullshit. Budowa systemu android oraz system uprawnień sprawia, że nie ma na rynku skutecznych antywirusów które poradziłyby sobie ze złośliwym oprogramowaniem infekującym telefony. Każdy antywirus instaluje się z maksymalnymi uprawnieniami użytkownika, podczas gdy złośliwe oprogramowanie eskaluje sobie uprawnienia do poziomu niedostępnego dla żadnej aplikacji zewnętrznej czy użytkownika. Musielibyśmy mieć zrootowany telefon żeby taki antywirus mógł działać z uprawnieniami roota.
    Antywirus będzie dobry, żeby np. aplikacjami pocztowymi nie rozsyłać śmieci dalej.
    • avatar
     Dragonik
     0
     Antywirus na androida? wystarczy nie instalować wszystkiego tak jak leci z google play albo z zewnętrznych stron z apkami.