Na topie

Apple Pay może lada dzień trafić do Polski

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Mobile

Kategoria: Mobile Producenci: Apple

Prawdopodobne, że usługa Apple Pay już w przyszłym tygodniu udostępniona zostanie mieszkańcom Szwecji, Finlandii, Danii i właśnie Polski.

 • Apple Pay może lada dzień trafić do Polski
A A

Nie da się ukryć, że Polacy bardzo polubili płatności zbliżeniowe. Rożnego rodzaju statystyki poświęcone temu rozwiązaniu sugerują, iż w Europie mało kto może się z nami równać. Być może wkrótce przybędzie zadowolonych użytkowników.

Pojawiły się bowiem informacje, iż do naszego kraju zawita usługa Apple Pay. Ze źródeł portalu 9to5mac wynika, że Apple Pay już w przyszłym tygodniu trafi do Szwecji, Finlandii, Danii i właśnie Polski. Najpewniej zbiegłoby się to z aktualizacją systemu iOS.

Doniesienia można by traktować ze sporym dystansem, ale dochodzą do tego jeszcze informacje z polskich banków. W PKO BP trwać mają testy omawianej usługi. Gotowość do wdrożenia Apple Pay sygnalizuje również ING Bank Śląski.

ING Bank Śląski

Oczywiście wszystko uzależnione jest tu od Apple. W przeciwieństwie do innych wyżej wymienionych państw, produkty Apple nie są nas bardzo popularne. Być może producent zdecyduje się jednak miło zaskoczyć tych, którzy w iPhone'a „zainwestowali”.

Źródło: 9to5mac, ActualApple

Odsłon: 2924 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij

Mobile w marketplace

 1. Nalovp
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2017-10-19 11:26

  „Produkty apple nie są nas bardzo popularne”
  Może i sprzedaż nie idzie najlepiej,ale iphone chciałby mieć prawie każdy.Około 99% dziewczyn wybrałoby iphone.

  Skomentuj

  1. Kenjiro
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-10-19 11:45

   Po części masz rację, aczkolwiek znam sporo osób (głównie kobiet), dla których im większa patelnia tym lepiej i które z 6-calowcami czują się doskonale, a iPhony nie królują pod tym względem.

   Skomentuj

   1. czarnobrody
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-19 13:25

    Bo rozmiar wbrew obiegowym opiniom ma znaczenie, na więcej cali zawsze przyjemniej się patrzy, o zabawie nie wspominając.

    Skomentuj

  1. Wasek
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-10-20 09:54

   Bank nie wie. Logując się za pomocą odcisku palca dajesz sygnał telefonowi o odcisku. Telefon informuje aplikację, że odcisk palca należy do właściciela telefonu a ten daje Ci dostęp do aplikacji banku. Myślę, że działa to w ten sposób.

   Skomentuj

  2. Vivelee
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2017-10-20 09:58

   Bo dokładnie tak jest (programuję na tą platformę). Jak do tej pory z banków używałam co najmniej mBank - ma w tej chwili takie logowanie. Całość polega na tym, że przy pierwszym włączeniu logujesz się swoimi pełnymi credentialami (login+hasło) na swoje konto. Następnie aplikacja pyta się Ciebie, czy chcesz używać odcisku palca. Jeżeli użytkownik się zgodzi, to w czasie logowania aplikacja wysyła do systemu iOS prośbę o wystawienie popupu z logowaniem. Tą częścią w 100% zarządza iOS i po zakończeniu procesu rozpoznawania palca odsyła do aplikacji informację czy logowanie palcem zakończyło się sukcem czy też nie. Jeżeli zakończyło się sukcesem, to aplikacja loguje się do backendu (czyli łączy się z bankiem) za pomocą credentiali, które użytkownik zapisał sobie przy tym pierwszym logowaniu (w keychain, takiej bezpiecznej bazie danych). W związku z tym, żaden bank czy nic innego nie ma dostępu do danych o odcisku palca (czy też twarzy w przypadku iPhone X). Oczywiście osobnym przypadkiem są użytkownikcy po jailbreaku, ale tymi programiści aplikacji specjalnie się nie przejmują (poza reverse engineering) - oni sami wystawiają się na ryzyko.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!