Na topie

Apple chce nas zaskoczyć - w planach 16-calowy MacBook Pro i 31-calowy ekran 6K

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Laptopy

Kategoria: Komputery Laptopy Peryferia Monitory Tematyka: Apple MacBook Producenci: Apple

Według nieoficjalnych przecieków, w tym roku producent ma wydać większego MacBooka i pokaźny monitor dla profesjonalistów. Jest więc na co czekać.

  • Apple chce nas zaskoczyć - w planach 16-calowy MacBook Pro i 31-calowy ekran 6K
A A

Ubiegły rok przyniósł odświeżone wersje laptopów Apple MacBook Pro, w których zastosowano nowe procesory Intela oraz karty graficzne AMD. W tym roku producent również podobno szykuje kilka ciekawych nowości, zwłaszcza dla klientów, którzy czekają na coś większego.

Według analityka Ming-Chi Kuo, który słynie z dobrych dojść do planów Apple’a, w planach producenta ma być nowy, całkowicie przeprojektowany laptop MacBook Pro. Urządzenie zostanie wyposażone w ekran o przekątnej 16 - 16,5 cala, ale jego szczegóły techniczne póki co są owiane mgłą tajemnicy.

Nowy, większy laptop może być ciekawą propozycją dla projektantów i grafików, którym nie wystarcza 13- lub 15-calowy model i tęsknią za starą „17-nastką” (kilka lat temu producent porzucił projekt i od tego momentu skupia się na mniejszych konstrukcjach).

Apple Mac Pro

To jednak nie koniec nowości, bo Kuo zapowiada również 31,6-calowy monitor o rozdzielczości 6K (6144 x 3160 px). Urządzenie ma cechować się świetną jakością wyświetlanego obrazu (zostanie wyposażone w podświetlenie mini-LED) i będzie adresowane głównie do profesjonalistów. Ekran powinien pojawić się wraz z nową stacją Mac Pro.

Jeżeli wierzyć w przecieki, Apple nie zamierza spoczywać na laurach i planuje zaskoczyć profesjonalistów czymś nowym. Już nie możemy się doczekać!

Źródło: Tom’s Hardware, Fortune (foto)

Odsłon: 5942 Skomentuj newsa
Komentarze

13

Udostępnij
  1. Warmonger
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-18 19:58

    Oho, 6K to coś nowego. Nie jestem fanem Apple, ale mam nadzieję, że inni producenci podążą tym tropem :)

    Skomentuj

  2. kitamo
    Oceń komentarz:

    12    

    Opublikowano: 2019-02-18 20:03

    Jak zrobią porządnego macbooka za 6k to będzie zaskoczenie.

    Skomentuj

    1. lkozierowski
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-02-19 17:21

      chyba coś pomyliłeś, monitor 6k, anie za 6k :)

      Skomentuj

  3. musslik
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2019-02-18 21:06

    Nie zapomnijcie o nowych portach i przejściówkach :D

    Skomentuj

    1. Sander Cohen
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-02-19 10:09

      Pewnie tak. Wtyczka zasilajaca bedzie miala pewnie 4 bolce od strony gniazdka sieci elektrycznej zeby uzasadnic istnienie przejsciowki.

      Skomentuj

  4. Dragonik
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2019-02-18 21:10

    I nowej lepszej wyższej cenie.

    Skomentuj

  5. Aquagen
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-18 21:21

    Ten pomysł z nieco większym MacBookiem Pro jest, przynajmniej dla mnie, strzałem w 10.

    Nie znam się jakoś szczególnie na monitorach, ale ta liczba pionowych pikseli w monitorze 6k jest dla mnie podejrzana.

    O ile 6k horyzontalnie ma 6144 piksele, to podana w przecieku wartość 3160 wertykalnych pikseli jest, przynajmniej dla mnie, nieco dziwna.

    Dla najpopularniejszego formatu 16:9 dostaniemy rozdzielczość 6144 x 3456 px (akurat łatwo zapamiętać, bo kolejne cyfry).

    Dla formatu 16:10, który swoją drogą jest charakterystyczny m.in. dla MacBooka Pro, dostaniemy rozdzielczość 6144 x 3840 px.

    Nawet podejrzałem format anamorficzny 6k 2.4:1 w jakim nagrywają kamery Red i znalazłem wartość 6144 × 2592 px, czyli też niezbyt pasuje.

    Jestem bardzo ciekawy skąd taka dziwna rozdzielczość i jakiemu formatowi odpowiada. Jakieś koncepcje?

    Skomentuj

    1. Lyyar
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-02-18 23:28

      Tym wlasnie chce zaskoczyc Apple :) nowym formatem ekranu , jak w iphonach ... ni przypial ni przylatal te rozdzielczosci. Ale co tam, jestem purysta i wierze w potege dwójki. Fajny ekran to 34-38" 4096x2560 ... gdyby taki byl ... ale nikt nie robi.

      Skomentuj

    2. gostek2012
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-02-19 09:00

      co też to apple nie wymyśli, standardem wśród laptopów już od dawna jest 15,6 cala lub ew. 17,3.

      Skomentuj

  6. derekpl
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-02-19 07:13

    O tak, zapewne uda im się wszystkich zaskoczyć cena ;) jak zawsze.

    Skomentuj

  7. Yamaraj6
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2019-02-19 09:25

    Mnie by najbardziej zaskoczyli jakby wprowadzili normalne ceny, a nie 16k za laptopa z średnią kartą graficzną i 5500 zł za telefon.

    Skomentuj

  8. Kapitan Nocz
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2019-02-19 12:04

    Apple wróciło do wcześniejszych wizjonerskich pomysłów i dodało ten jeden brakujący profesjonalistom cal do matryc laptopów oraz do tego okrągłego Maca Pro kranik i aparaturę destylującą, czyniąc pracę przyjemniejszą i nadając jej sens :)

    Skomentuj

    1. baca130
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-02-19 13:03

      "do tego okrągłego Maca Pro kranik i aparaturę destylującą" Przynajmniej byłby jakiś powód, żeby go w ogóle kupić.