Laptopy

ASUS i Dell też przygotowują laptopy z procesorami AMD Ryzen Mobile

opublikowano przez Paweł Maziarz w dniu 2017-11-02

Kolejni producenci zainteresowani nowymi, mobilnymi procesorami AMD. Niestety, na dostępność laptopów będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

W ofercie AMD pojawiły się procesory Ryzen Mobile, które trafią do ultracienkich laptopów – już podczas premiery zapowiadaliśmy, że takie konstrukcje na pewno pojawią się w ofercie firm Acer, HP i Lenovo. To jednak nie koniec zapowiedzi, bo nowymi procesorami są zainteresowani kolejni producenci. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że swoje propozycje szykują też firmy ASUS i Dell.

Firma ASUS nie zdradziła zbyt wielu szczegółów w temacie nowych laptopów - wiadomo jedynie, że tajwański producent przygotowuje takie konstrukcje, ale nic nie wiadomo o ich specyfikacji czy ewentualnych założeniach.

Więcej informacji ujawnił Dell. Zapowiedział on bowiem, że procesory Ryzen pojawią się w wybranych laptopach z serii Inspiron, dzięki czemu "zwiększy możliwość wyboru przy systemach przeznaczonych do filmowych doznań i pracy w podróży".

Pierwsze laptopy z mobilnymi procesorami Ryzen (tutaj znajdziecie więcej informacji o jednostkach) powinny w nadchodzących tygodniach pojawić się w ofertach najważniejszych producentów OEM, w tym firm Acer, HP i Lenovo. Na urządzenia kolejnych producentów takich jak Dell czy Asus będziemy musieli poczekać trochę dłużej – ich premiera spodziewana jest dopiero na początku 2018 roku.

Źródło: AMD

marketplace

Komentarze

4
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Trochę późno ale lepiej bo większy wybór szkoda tylko ,że dużo wyborów sprzętu tego typu zostanie podjętych jeszcze w tym roku z okazji "Gwiazdki" i zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
 • avatar
  Co?
 • avatar
  A kiedy laptopy coffee lake ?
 • avatar
  Miły było by gdyby wyrobili się na okres świąteczny, a przecież zrozumiałe że im też zależy na okresie żniw.