Na topie

ASUS też ma kartę GeForce GTX 1060 5GB

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

Kategoria: Komputery Podzespoły Karty graficzne Tematyka: GeForce GTX Nvidia GeForce Nvidia Pascal Producenci: ASUS

Nowa karta ASUS została zaprojektowana z myślą o chińskim rynku, więc póki co nie powinniśmy spodziewać się jej u nas. Mimo wszystko warto zerknąć na nową konstrukcję tajwańskiego producenta.

  • ASUS też ma kartę GeForce GTX 1060 5GB
A A

Karta GeForce GTX 1060 w wersji 5GB wywołał spore poruszenie w sieci, ale póki co jest to konstrukcja przeznaczona wyłącznie na rynek chiński. Nie oznacza to, że sprzętem nie interesują się producenci – niedawno pisaliśmy o modelu firmy Gigabyte, natomiast teraz mamy wersję firmy ASUS.

GeForce GTX 1060 5G wykorzystuje procesor graficzny Pascal GP106 z 1280 rdzeniami CUDA oraz wspomniane 5 GB pamięci GDDR5 160-bit. Taktowania akceleratora są standardowe – rdzeń pracuje z częstotliwością 1506/1708 MHz, a pamięci mają 8008 MHz.

ASUS GeForce GTX 1060 5GB

Do chłodzenia karty wykorzystano autorski cooler DirectCU II. Producent zastosował tutaj masywny radiator, dwa ciepłowody oraz dwa wentylatory, a całość schowano pod czarno-czerwoną obudową. Jeżeli chodzi o złącza, też nie powinniśmy czuć się zaskoczeni. Do dyspozycji oddano DVI-D, 2x HDMI i 2x DisplayPort. Dodatkowe zasilanie doprowadza 6-pinowe złącze.

Specyfikacja karty graficznej ASUS GeForce GTX 1060 5G

  • układ graficzny: Nvidia Pascal GP106
  • procesory strumieniowe: 1280
  • taktowanie rdzeni: 1506/1708 MHz
  • pamięć wideo: 5 GB GDDR5 160-bit
  • taktowanie pamięci: 8008 MHz
  • złącze zasilające: 6-pin
  • wyjścia wideo: DVI-D, 2x HDMI 2.0b, 2x DisplayPort 1.4
  • chłodzenie: autorskie

Jak już wspominaliśmy, karta ASUS GeForce GTX 1060 5G przeznaczona jest na rynek chiński. Cena jeszcze nie została ujawniona.

Źródło: ASUS

Odsłon: 3970 Skomentuj newsa
Komentarze

16

Udostępnij
  1. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-01-16 16:33

    Tak się zastanawiam, te 1060 5GB to próba zalania rynku i walką z AMD w średniej półce gdzie jest najwięcej konkurencji, czy starają się pozbyć wszystkich śmieci z magazynów (szyna 160 vs 192 więc to chipy z walniętym kontrolerem pamieć) przed premiera serii 2xxx?

    A może jedno i drugie na raz?

    Skomentuj

    1. Finear
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-01-16 17:10

      >karta ASUS GeForce GTX 1060 5G przeznaczona jest na rynek chiński

      raczej produkt dostosowany do rynku

      Skomentuj

      1. randallandhopkirk
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-01-16 19:47

        No tak .................. tam nie wolno trzaskać renderów zajmujących więcej niż 5GB pamięci ;-) :-D

        Skomentuj

        1. Finear
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-01-16 21:33

          Nie ale to jest karta specjalnie dla kawiarenek internetowych najprawdopodobniej sprzedawana wyłącznie w gotowych zestawach z taką specyfikacja żeby nikt tych tańszych kart nie sprzedawał potem na zachodnim rynku

          Skomentuj

        2. Finear
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-01-16 21:34

          Nie ale to jest karta specjalnie dla kawiarenek internetowych najprawdopodobniej sprzedawana wyłącznie w gotowych zestawach z taką specyfikacja żeby nikt tych tańszych kart nie sprzedawał potem na zachodnim rynku

          Skomentuj

        3. Finear
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-01-16 21:34

          Nie ale to jest karta specjalnie dla kawiarenek internetowych najprawdopodobniej sprzedawana wyłącznie w gotowych zestawach z taką specyfikacja żeby nikt tych tańszych kart nie sprzedawał potem na zachodnim rynku

          Skomentuj

  2. zeniu
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-01-16 21:17

    Teraz? Gdy 1060 3 GB jest w cenie, w jakiej do niedawna była wersja 6 GB?

    Skomentuj

    1. korki45
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-01-16 21:27

      Dzięki AMD, Nvidia "tworzy" nowe segment by z Nas zdzierać pieniądze. Ja rok temu sam dołożyłem cegiełkę do ich nowej polityki cenowej, kupując 1080 za +3,2k :/

      Skomentuj

      1. Finear
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-01-16 21:35

        Jesteś właścicielem jakiegoś pc bang w Chinach? Pozazdrościć

        W innym wypadku nie widzę dlaczego masz się martwić o swój portfel

        Skomentuj

  3. korki45
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-01-16 21:24

    Ja je...ie niech w końcu AMD wyda jakiś produkt który zdetronizuje produkty Nvidii, bo walą w chu... jak Zorro. Pierw dwie karty 1060 z inną liczbą pamięci i rdzeni, a teraz z inną szyną pamięci... szukanie jeleni trwa.

    Skomentuj

    1. Finear
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-01-16 21:30

      To jest karta przeznaczona tylko na rynek chiński nigdzie jej u nas nie kupisz

      Przestańcie tak płakać

      Skomentuj

    2. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-01-16 23:34

      to jest karta za smieszne pieniadze dla chinczykow specjalnie tak wydana by nie mozna bylo jej legalnie sprzedac poza chinami dlatego sie rozni i tyle. Zamiast modelu 6gb zrobili 5gb.

      Skomentuj

  4. decrypterie
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-01-17 08:45

    jako posiadacz nie wielkiej koparki powiem wam tyle że ta karta wychodzi z 5GB pamięci. a pokładzie tylko dlatego że wersja z 3GB pamięci nie będzie się nadawała już do kopania Ethereum poprzez rosnący plik DAG który prawie osiągnął 3GB. Tyle w temacie.

    Skomentuj

    1. Finear
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-01-17 08:52

      no nie masz racji

      Skomentuj

  5. 7pgpiotr
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-01-17 16:48

    Słuchajcie ......jakie to ma znaczenie skoro karta kosztuje prawie tyle co cały komputer. W zeszłym roku RX 470 nowy kosztował 800-900zł a dzisiaj używany 1200 a RX 570 nowy 1600zł. Trochę to przypomina czasy PRL gdzie sprzedałeś używane auto drożej niż nowe z salonu kupiłeś. Jak tu poskładać stacjonarkę chrześniakowi jak tak ceny wywindowały !!!

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-01-18 18:44

      A pamieci juz kupiles ?
      jak nie to porównaj ceny z przed 2 lat tych samych pamieci teraz i otwórz paczkę chusteczek bo czeka Cię płacz.