Na topie

Audi AI:me to (koncepcyjne) auto miejskie przyszłości

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

AI:me – tak według firmy Audi może wyglądać miejskie auto przyszłości, atrakcyjne dla szerszego grona odbiorców.

 • Audi AI:me to (koncepcyjne) auto miejskie przyszłości
A A

Elektryczny, autonomiczny, ekologiczny oraz pozostający w stałej łączności z innymi, jak i samą infrastrukturą. Oto miejski samochód (niedalekiej) przyszłości według Audi. Projekt nosi nazwę AI:me.

Audi AI:me przód

Audi AI:me to około 4-metrowy maluch o opływowej konstrukcji z przodu i ostrej z tyłu, osadzonej na dużych kołach, które są od siebie dość mocno oddalone, szczególnie jak na „kompakt”. W efekcie auto ma być komfortowe dla pasażerów. A dla kierowcy? Cóż, kierowcy właściwie nie ma, bo to samochód autonomiczny. „Właściwie”, bo jeśli będzie chciał lub musiał, użytkownik będzie mógł przejąć kontrolę nad pojazdem, po wcześniejszym wysunięciu kierownicy.

Audi AI:me drzwi

Oprócz kierownicy w środku znalazło się miejsce dla wielu ekranów dotykowych, które zastępują klasyczne przyciski. Rolę głównego panelu pełni zaś sporych rozmiarów wyświetlacz OLED, ale z samochodem będzie można też komunikować się za pośrednictwem systemu głosowego. 

Audi AI:me wnętrze

Choć już to wszystko sprawia, że trudno będzie się nudzić podczas jazdy, Audi dorzuca jeszcze do środka gogle VR, by można było zająć się czymś – szczególnie podczas przedłużającego się stania w korku. 

Elektryczny silnik to jeszcze nie wszystko, co sprawiać ma, że Audi AI:me zasłuzy na miano eko-samochodu. Wspomnieć wypada również o zastosowaniu materiałów pochodzenia naturalnego (na przykład: drewna orzechowego) oraz możliwości zorganizowania w środku małego ogródka. Ot, ciekawostka.

Audi AI:me eko

Ale skoro wspomnieliśmy już o silniku… Sercem tej maszyny będzie zamontowany z tyłu elektryczny motor o mocy 170 koni mechanicznych. Potrzebną energię pobierze z 65-kilowatogodzinowego akumulatora litowo-jonowego zainstalowanego na spodzie. 

Audi AI:me tył

Producent nie podał przy tym osiągów, na jakie będzie można liczyć, ale wspomniał, że jest to samochód przeznaczony przede wszystkim do jazdy z prędkością, która nie przekracza 70 km/h, co może oznaczać, że wspomniane możliwości nie należą do największych.

Źródło: CNET, Digital Trends. Foto/ilustracje: Audi

Odsłon: 5030 Skomentuj newsa
Komentarze

7

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

 1. mesjan
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2019-04-15 18:19

  Wygląda świetnie tylko ta niska prędkość i nie potrzebne roślinki.

  Skomentuj

  1. Tomekkb
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2019-04-15 19:05

   110km/h
   oraz brak roslinek :)

   Skomentuj

 2. Wenezo
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-04-15 20:52

  170 kucy i 70? lekko nie halo

  Skomentuj

 3. Nalovp
  Oceń komentarz:

  -5    

  Opublikowano: 2019-04-15 21:42

  Polak to by się wstydził auto od nazistów kupować...za grosz rozumu nie mają.Państwo z dykty.

  Skomentuj

 4. Much_
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-04-16 07:35

  kolejny rok kolejny koncept... kolejny rok kolejny render... ostatnimi czasy producenci karmią ludzi produktami, które ujżą światło dzienne za 50 lat albo wcale. Coś w stylu byle by zwrócić na siebie uwagę.... Ostatni samochód hondy był genialny myślałem że już trafia do produkcji a po oglądnięciu filmu okazuje się że to koncept...

  Skomentuj

 5. Radical
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-04-16 09:44

  Te 20 calowe koła w niskoprofilowymi oponami na pewno się przydadzą przy prędkościąch do 70 na godzinę i do tego będą komfortowe....

  Skomentuj

  1. dziks
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2019-04-16 13:51

   Duza srednica i niski profil pewnie obniza opory toczenia, ale na brukowej ulicy z pierwszej polowy XX wieku (kocich łbów nie brak we Wroclawiu!), to komfort jazdy bedzie jak na wozie drabiniastym.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!