Oficjalne wymagania sprzętowe gry Battlefield 4 - sześciordzeniowy procesor i 8 GB RAM

| 2013-09-09

Kategoria: Gry Gry komputerowe Tematyka: Wymagania sprzętowe gier Producenci: EA

Battlefield 4 wymagania sprzętowe gry

Małymi kroczkami zbliżamy się do premiery gry Battlefield 4. O produkcji tej wiemy już całkiem sporo, ale producent dopiero dziś podzielił się jedną z kwestii najbardziej nurtujących graczy korzystających z PC - wymaganiami sprzętowymi gry.

Pisaliśmy o nich już nie raz, ale zawsze były to albo informacje nieoficjalne, albo też pochodzące wprawdzie od producenta, ale zdradzające naprawdę niewiele. Najpierw David Silverman stwierdził, że wymagania sprzętowe Battlefield 4 będą podobne do tych z gry Battlefield 3. Nieco później pojawiły się nawet nieoficjalne konfiguracje komputerów mających zapewnić bezproblemową zabawę, aż wreszcie ujawniono, że Battlefield 4 skorzysta z dobrodziejstw DirectX 11.1 i do pokazania pełni swoich możliwości graficznych potrzebował będzie naprawdę dobrego sprzętu.

Wygląda na to, że większość wcześniejszych doniesień miała w sobie sporo prawdy. Zabawa będzie bowiem możliwa na zupełnie przeciętnym komputerze, ale jeśli ktoś ma ochotę na grę w najwyższych ustawieniach to musi przygotować się na to, że do tego trzeba dysponować już bardzo porządnym sprzętem.

Minimalne wymagania sprzętowe Battlefield 4:

  • System operacyjny: Windows Vista (Service Pack 2 z aktualizacją KB971512) 32-bit
  • Procesor: Intel Core 2 Duo 2,4 GHz lub Althon X2 2,8 GHz
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Karta graficzna: 512 MB pamięci, Nvidia Geforce 8800 GT / AMD Radeon 3870
  • Wolne miejsce na dysku twardym: 30 GB

Zalecane wymagania sprzętowe Battlefield 4:

  • System operacyjny: Windows 8 64-bit
  • Procesor: czterordzeniowy Intel lub sześciordzeniowy AMD
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: 3 GB pamięci Nvidia Geforce GTX 660 / AMD Radeon 7870
  • Wolne miejsce na dysku twardym: 30 GB

Jeśli Wasze komputery nie dadzą rady, to na ewentualne wzmocnienia jest jeszcze troszkę czasu. Battlefield 4 zadebiutuje na naszym rynku 31 października, a prócz wersji PC tego dnia pojawią się też te na konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Źródło: mp1st, twitter

Battlefield 4 (PC)

Cena od 78 do 89.90

Zobacz wszystkie oferty

Nie przegap

Komentarze (98)

  1. desmon
    Oceń komentarz:

    17    

    Opublikowano: 2013-09-09 21:53

    lekko przekraczam minimalne:D

    Skomentuj

    1. ivanos
      Oceń komentarz:

      29    

      Opublikowano: 2013-09-09 22:13

      Fajne te zalecane : Grafa GTX 660 i HD 7870 z 3Gb ramu :D Sciemka piękna

      Skomentuj

  2. Doktorek
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-09-09 21:56

    w zalecanych chyba powinno być GTX 660 a nie GT 660, poza tym nic szczególnego zalecane pewnie wyssane z palca albo z uber hiper AA :)
    Przypominają mi sie wymagania Max Payne 3 ;)

    Skomentuj

    1. Doktorek
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2013-09-09 22:00

      I o ile mi wiadomo nie ma Radka 78870 z 3GB ramu i to samo z GTX 660 chyba że ten ostatni w wersjo OEM ale reki sobie nie dam uciąć

      Skomentuj

      1. luk9400
        Oceń komentarz:

        8    

        Opublikowano: 2013-09-09 22:32

        http://eu.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=03G-P4-2665-KR&family=GeForce%20600%20Series%20Family&uc=EUR

        Jest GTX660 w wersji 3GB, ale Radka już nie znalazłem (bo prawdopodobnie takiego nie ma).

        Skomentuj

        1. Daroo7777
          Oceń komentarz:

          5    

          Opublikowano: 2013-09-09 22:40

          hahaha dobre.....:D

          Skomentuj

          1. pawelos377
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2013-09-11 21:32

            No to fajne wymagania.
            Pewnie i tak na słabszych zadziała.

            Hit GTA 5 : http://4co.pl/4MbbTz

            Skomentuj

  3. rlistek
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2013-09-09 21:56

    Trafiam dokładnie w zalecane :P

    Skomentuj

    1. git444
      Oceń komentarz:

      19    

      Opublikowano: 2013-09-09 22:33

      Trafiam dokładnie w dział "Obraz i grafika" na allegro :)

      Skomentuj

    2. hujoleks
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-09-10 10:19

      Oj, te zalecane (przynajmniej w kwestii GPU) moim zdaniem nie są do końca wiarygodne.

      Na moim gtx 660 bf3 chodził praktycznie bez żadnych przycięć, ale na mapach CQ w ultra czasami czułem lekkie spadki:/

      Skomentuj

  4. SoltysGamingPL
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2013-09-09 21:57

    No to trzeba zmienic kompa...

    Skomentuj

    1. Zwierzak
      Oceń komentarz:

      10    

      Opublikowano: 2013-09-09 23:01

      Albo grę :)

      Skomentuj

  5. bullseye
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2013-09-09 21:58

    Nie kupie BFa 4 po tym jak olali bez żadnych patchy praktycznie BFa 3.
    Nie mam zamiaru płacić za niedopracowany produkt, którym po 3miesiącach przestaną się interesować i zaczną robić BFa 5 (więc po pół roku możemy zapomnieć o wszelkich patczach a dostaniemy jedynie płatne DLC które pewnie już mają gotowe).

    Powinien być bojkot na EA by gry zaczęli robić porządnie !

    Skomentuj

    1. vorthess
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2013-09-09 22:01

      akurat ostatnio zaplusowali humble bundle i zwrotami w origin

      ja to bym chcial by origin zaczal dzialac - zeby pograc w dead space 3 musze grac w windowed mode bo origin in game nie wykrywa przy full screenie. podobno problem pojawil sie z nowym patchem. wtf? do tego wiecznie niedzialajace startery BF3 przez przegladarke...

      Skomentuj

    2. wdowa94
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2013-09-09 22:02

      Bez patchy?
      Wiesz jaką świetną grą był Battlefield 3?
      A później Grudniowy patch, Majowy patch, czerwcowy, wrześniowy i mamy totalnego CODa...
      Na szczęście jeszcze w Listopadzie był patch cofający ostatni patch (dosłownie)

      Skomentuj

    3. carbo888
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-09-09 22:04

      daj spokój, może i robią z ludzi idiotów i już mają gotowe dodatki ale nic straconego można kupić o 10 zł droższą wersje i mieć z wyprzedzeniem wszystkie dodatki o 2 tygodnie

      Skomentuj

      1. Polish.Power
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2013-09-09 22:29

        Skoro uważasz, że wydajie grubo ponad 300zł na grę z dodatkami w dniu premiery jest ok...

        Skomentuj

        1. Polish.Power
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2013-09-09 22:30

          *wydanie

          PS. Dodajcie w końcu opcję edycji komentarzy

          Skomentuj

          1. carbo888
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2013-09-10 08:45

            domyślam się ,że mówisz o konsolach, ja gram na pc i wersje BF 4 Premium mam juz za 179zł, a podstawa jest za 169zł bodajże :)

            Skomentuj

            1. Kirvis
              Oceń komentarz:

              1    

              Opublikowano: 2013-09-10 12:55

              Nie wiem jak to ma teraz wyglądać ale żeby mieć premium w BF3 to nie wystarczyło tylko kupić "Premium" trzeba było mieć też normalnie grę kupioną.
              Premium "było/jest" tylko kodem dającym "te premium", nie jest grą z kontem premium. Zatem te 300+ PLN to minimum i jakoś wątpię żeby nagle tą formułę zmienili =P

              Skomentuj

              1. HD5830
                Oceń komentarz:

                1    

                Opublikowano: 2013-09-10 13:34

                Tak dokładnie to 378zł :/

                Podstawka + premium na PC. Ehh znowu muszę czekać z rok na obniżki :D

                Skomentuj

              2. carbo888
                Oceń komentarz:

                2    

                Opublikowano: 2013-09-10 14:24

                a sorry mój błąd myślałem, że w skład premium wchodzi podstawa + dodatki
                to rzeczywiście złodzieje

                Skomentuj

              3. Szymon331
                Oceń komentarz:

                0    

                Opublikowano: 2013-09-12 08:52

                Ja tam kpię tylko podstawkę tak jak zrobiłem z BF3. Nie potrzebuję tony dodatków by się świetnie przy grze bawić.

                Skomentuj

    4. pycipro
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2013-09-10 08:41

      Nie wiem za co zostałeś zminusowany ale chyba przez gimbazjade z BF3 która gra tylko na metro.

      Przecież mówi prawdę.
      Zobaczcie kiedy wyszedł ostatni patch do Battlefield 2, który dał darmowe dodatki - aby tylko zostawić grę przy życiu i nie rozdzielać graczy na kilka frontów.
      To już nie te samo DICE, to nie to samo EA.

      Skomentuj

    5. mblazeji
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-09-22 10:27

      Jak to się mówi :

      EA - Electronic Art$

      Skomentuj

  6. wdowa94
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-09-09 21:59

    Dobra chwila by zmodernizować jednostkę.

    Skomentuj

    1. kbrbabzbtb
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-09-09 22:10

      Niby teraz? Przecież jeszcze nia ma żadnych testów wydajnościowych. Przy założeniu, że ktoś ma potrzebę grać w minimum 60fps i 11.1 to na teraz i tak nie wie co ma kupić. Sprzęt się upgreaduje po tym jak kupi się grę, ona się bardzo podoba i są już jakieś testy obrazujące na czym najlepiej lata. W końcu na klucz wydaje się do 100pln na all.... , a na sprzętu chyba jakby więcej.

      Skomentuj

      1. nikt45
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2013-09-10 10:12

        Tak się kupuje w low i medium przy high endzie nie ma takiego problemu :) Ale to trzeba mieć pracę a nie chodzić do szkółki to i myślenie się zmienia bo nie ma czasu na zastanawianie się o 2FPs w tą czy drugą mało bierze się drugą grafę i się łączy a nie patrzy na duperele ;]

        Skomentuj

        1. kbrbabzbtb
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2013-09-10 10:44

          A nie jest tak, że jak przestajesz chodzić do szkółki to właśnie wtedy zaczynasz bardzo kontrolować finanse? Może nie wiesz jeszcze nic o tym ;-)

          Skomentuj

          1. ostry098
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2013-09-10 17:31

            Jak mieszkasz z matką a zarabiasz jedynie na kompa, nie masz przyjaciół i dziewczyny, tak jak on to też byś się nie przejmował wydatkami :)

            Skomentuj

        2. wdowa94
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2013-09-10 20:41

          Zamiast wydawać niepotrzebnie tysiące tylko po to żebym miesięcznie płącił 3x więcej za prąd mając 20 FPS więcej to już wolę posiedzieć na dobrym Mid-Endzie w którym jest kompromis wydajnościowy- Zapłacę nie więcej niż 2800zł za cały zestaw (no może bez głośników, bo jak ktoś ma dobre to po co zmieniać- Jak ja po 15 latach) a za resztę kupię sobie porządną kierownice, Oculus Rifta, zapłacę za prąd i zrobie jeszcze prawko na motocykl.
          Ja naprawdę nie widzę sensu pakowania większych pieniędzy niż 3000 złotych na jednostkę do grania, słuchania muzyki, okazjonalnej obróbki wideo i audio.
          Ja mam 5 letni komputer (akurat wtedy był to High-End, ale gospodarka wyglądała totalnie inaczej), jedyne co się zmieniło to karta graficzna ale to tylko z tego względu że poprzednia się usmażyła.
          Gram w najnowsze gry na wysokich detalach w FullHD z FXAA (MSAA dla mnie jest zbędne na FHD) i jeszcze nie trafiła się gra która nie osiągałaby w ten sposób przez większoś ćczasu 45FPS. W Battlefield 3 MP jedynie gram na średnich żeby utrzymać te stałe 60 FPS, a tak to płacenie kilku tysięcy na jednostkę i kilkuset złotych miesięcznie tylko po to żeby widzieć naprawdę drobne róznice w grafice jest dla mnie po prostu nielogiczne...

          Skomentuj

          1. wdowa94
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2013-09-10 20:42

            Nie wspominając o jeszcze nie wykorzystywanym na codzień 84% potencjałem OC (częstotliwości GPU + CPU- Efektywnie różnica rzędu 35%)

            Skomentuj

            1. xfire25
              Oceń komentarz:

              0    

              Opublikowano: 2013-09-12 15:43

              Ciesze się, że tak się chwalisz :] są jeszcze na świecie komputery z pentium III gdzie komputer nie spełnia wymagań czytnika DVD a co dopiero BF )choćby pierwszej części)

              Skomentuj

          2. mjwhite
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2013-09-13 23:03

            ale o co chodzi z tą gospodarką?

            Skomentuj

  7. adi173
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2013-09-09 22:01

    Minimum 8800 GT mój 6670 to przy nim "potffffur" na low jak nic 60 fps będę miał :) gra pewnie będzie chodzić identycznie jak bf3. Choć 2gb ram może mi nie wystarczyć ;/

    Skomentuj

    1. Terrorek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-09-09 23:11

      Firefox Ci chodzi xd ?

      Skomentuj

  8. rasiaknorris
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-09-09 22:03

    zauważyliście jak bardzo poszerzyła się oferta Origin? Dziś ostro przywalili, normalnie z grubej rury! W końcu coś się dzieje. Z drugiej strony to wciąż niedużo w stosunku do Steam... ale plants vs zombie na frostbite 3 mnie rozwalił:D

    Skomentuj

  9. eryk1310
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2013-09-09 22:07

    wymagania wymaganiami ale tak szczerze to do grania dzisaj wystarczy stray phenom II x4 955 BE do tego 7850 8 Gb ram i gramy we wszysko jak sie marzy :) mówie o zwykłym kowalskim :)

    zobaczymy czy mój mamy potworek 7770 da rade :) w total war rome II 33 kl/s

    Skomentuj

    1. luk9400
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2013-09-09 22:35

      Myślę, że te 33 fps to raczej przez procesor, niż przez kartę.

      Skomentuj

      1. Szogun.
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-09-09 22:55

        Mam ten procek wykręcony do 4GHz ale znacznie lepszą k. graficzną i wyciągam 47 klatek.

        Skomentuj

        1. eryk1310
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2013-09-09 23:13

          dodam że mam monitor 17 cali ;) 1280x1024 max :)

          Skomentuj

          1. kitamo
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2013-09-10 09:52

            No widzisz, ja wyciagam w 1920x1200 spokojnie nawet i 60fps, ale czasem sa chwile, przy niektorych ujeciach kamery podczas bitwy gdzie potrafia klatkowac. Wiec nie ma sie co jarac ze ma sie tyle a tyle bo w tej grze framerate lubi sie zmieniac i to bardz odynamicznie

            Skomentuj

  10. szymek1987
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2013-09-09 22:25

    O, to na 4850 gddr5 w CF jest jeszcze szansa pograć :)

    Skomentuj

    1. szymek1987
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-09-10 09:54

      Ból dupy minusujących czy co?

      Skomentuj

      1. szymek1987
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2013-09-10 12:38

        Chyba tak, a dzieci powinny być w szkole teraz.

        Skomentuj

        1. wdowa94
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2013-09-10 20:44

          Nie wiem, ale zapas w aptece i hurtowniach na maść na jej ból jest wyczerpany... Trzeba przecierpieć

          Skomentuj

  11. mutissj
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2013-09-09 22:32

    Procesor: czterordzeniowy Intel lub sześciordzeniowy AMD
    ~ widać ile rdzenie w AMD'kach są warte XD

    Skomentuj

    1. Daroo7777
      Oceń komentarz:

      18    

      Opublikowano: 2013-09-09 22:37

      "widać ile rdzenie w AMD'kach są warte" - to dokładnie widać i cena się nazywa..... :P

      Skomentuj

    2. tomx1989
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2013-09-10 00:10

      Widać że 4 wirtualne rdzenie w intelach to jak 2 fizyczne w AMD, a tak poważnie gdyby intel był tańszy to by wszyscy go kupowali.

      Skomentuj

  12. BARTOL48
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-09-09 22:35

    Przerost formy nad treścią?

    Skomentuj

  13. warnisty4321
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2013-09-09 22:50

    A ja bym prosil Panow z benchmarka by przy testowaniu bf4 sprawdzili roznice pomiedzy windows 7 a windows 8. W minimalnych jest vista a zalecanych w8. Dlatego ciekawe czy nie bedzie to mialo wplywu na wydajnosc procesorow amd. (Przepraszam za ortografie, ale na telefonie nie mam polskich znakow)

    Skomentuj

    1. Eyeer
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2013-09-10 08:43

      Chodzi o DX 11.1 który jest tylko na 8ce.

      Skomentuj

  14. mikipl21
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-09-09 22:52

    Kompa mam niby nad wymagania.. 16gb ram, 7870, fx8350.. mam tylko nadzieję że pisząc oddzielnie 6-cio rdzeniowy amd, wykorzystali potencjał tych procków ;p

    Skomentuj

    1. nikt45
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-09-10 10:19

      Możesz być spokojny w bf 3 jest bardzo dobrze to i w 4 bedzie.

      Skomentuj

      1. Kapucynek
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2013-09-10 16:07

        Na luzie, pierwsze buldożery były kozackie w BF3 także wątpie aby olali swojego głównego partnera - AMD. FX 6300 = tanim kosztem duża moc.

        Wszystko zależy od programistów. Nie bez powodu większość osób wybiera FX'a zamiast np. i7 do zastosowań profesjonalnych. Np. w CryEngine3 taki FX spisuje się DUŻO lepiej od i7 ze względu na obsługę pełnych 8 rdzeni.

        Skomentuj

        1. mjwhite
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2013-09-13 23:07

          "pełnych 8 rdzeni"

          Jak te rdzenie są pełne to ty jesteś pusty!

          Skomentuj

  15. PS.FUN.92
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2013-09-09 22:56

    Myślałem nad zmianą PC ale chyba zdecyduje sie na PS 4 tu wydam na gry a tu z roku na rok na lepsza karte graficzna wiecej ramu albo cos z tych rzeczy :)

    Skomentuj

  16. PACIK19
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2013-09-09 22:58

    Mnie procesor ciągle ogranicza -.- Core 2 Duo E7750 2x,2,93 @ 3,50GHz, kartę mam okej HD 7790.. Szkoda.. Znowu granie na 16 slotowych serwerach katorga!

    Skomentuj

    1. rexio22
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2013-09-10 08:07

      Serio? Ja na C2D E7400 2x2.80ghz, 4gb ramu DDR2 800 i HD5750 smigalem w bf3 na 64 slotowych serwerach na low + config w rozdzialce 1920x1080 :)

      Skomentuj

  17. arekdbz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-09-09 23:01

    O matko, chyba przesadzili, biorąc pod uwagę, że zalecane raczej nie oznacza ustawień ultra. No chyba, że zalecane jednak oznaczają wymaksowanie wszystkiego, to wtedy przyjmuję to na klatę.

    Skomentuj

  18. Sfeshey
    Oceń komentarz:

    15    

    Opublikowano: 2013-09-09 23:18

    Haha! Spełniam chociaż jeden wymóg zalecanych, 30GB wolnego miejsca :DD

    Skomentuj

  19. tuqra
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-09-09 23:19

    "Karta graficzna: 3 GB pamięci Nvidia Geforce GTX 660 / AMD Radeon 7870"

    3gb a po co ? chyba ze na 3 monitory :/

    Czyżby znowu naciąganie ludzi na kupno nowych kart graficznych?

    Gra na pewno będzie działać na kartach które maja 1 lub 2 gb niezależnie od producenta .

    Skomentuj

    1. OBoloG
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2013-09-10 08:10

      Już BF 3 potrafi wykorzystać 2 GB karty graficzne więc BF 4 na nowym silniku z lepszą grafą potrafi wykorzystać 3 GB wersje z czego się akurat cieszę bo mam GTX 660Ti 3 GB i FX 8150 z 8 GB RAM he he zobaczymy jak to będzie latać. Ale te 512 MB w min. to przesadzili w BF 3 choćby karta była wydajna to 512 MB powoduje kilku sekundowe freezy podczas grania sprawdziłem.

      Skomentuj

      1. wdowa94
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2013-09-10 20:49

        BF3 nie jest na nowym silniku- Jest to wręcz lekko zoptymalizowany (i tak już świetny w BF3) Frostbite 2- Sami twórcy Battlefielda o tym mówili.
        Jedyna różnica jaka zawitała we Frostbite 3 to nowy silnik generujący shadery HLSL których z tego co widać nie zabraknie w Battlefieldzie 4, bo takiej kupy Post-shaderów na jednym gameplay'u to jeszcze nie widziałem...

        Skomentuj

  20. Lewy648
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-09-09 23:29

    No i po raz kolejny od ilu już lat karta graficzna mnie nie zawiodła (może poza Crysis'em 3). Gra przynajmniej graficznie wygląda pięknie ciekawe jak to tak na prawdę będzie z tą fabułą.

    Skomentuj

  21. steny
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2013-09-10 00:07

    Jestem ciekaw co na to mój 2500k i 7950 :)

    Skomentuj

    1. tuqra
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2013-09-10 10:14

      Pójdzie po coś zimnego do picia bo będzie mu na pewno gorąco :D

      Chyba ze mu nowe wentylatorki wstawisz :D

      Skomentuj

  22. jeomax.co.uk
    Oceń komentarz:

    -7    

    Opublikowano: 2013-09-10 00:16

    Nie trafiam w zalecane :) Moj 660Ti ma tylko 2 GB RAMu, chyba sie pochlastam, albo bede jechac na AAx2 maksymalnie ;-)
    Ale Windows 8 w zalecanych ? Z tymi jego genialnymi skokami DPC, zeby czkalo, jak na Radeonach ? ;-)

    Skomentuj

    1. Lord_Drewno
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-09-11 14:19

      To na Radeonach coś czka? Chyba tobie. Sprawdź napięcie, może to ono tak "czka", że komputer jak samochód robi "kangurki" na jedynce przy nieodpowiednim ruszaniu/redukcji/itd...

      (ironia)

      Skomentuj

  23. kyubi13231
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2013-09-10 00:23

    Fajnie jak by zaczęli pisać do jakiej rozdzielczości są te wymagania....

    Skomentuj

    1. nikt45
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-09-10 10:25

      Dobrze prawisz :)

      Skomentuj

  24. jarnuszkiewiczm
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2013-09-10 04:05

    kilka dni temu kupiłem 4670k, mam nadzieję, że nie okaże się że ta gierka lepiej śmiga na FX-ach, chociaż nie zmieniałem sprzętu z myślą o tej grze to fajnie by jednak było jakby te 4 rdzenie wystarczyły do płynnego grania, no i mój 7870 powinien uciągnąć w high łamane na ultra

    Skomentuj

  25. CzlowiekZCegla
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-09-10 07:07

    Na chwilę obecną mam Phenoma II x4 965 BE, 4 GB RAM i za parę godzin będę mieć w swoich łapkach GTX 660 od MSI. Mam nadzieję, że do premiery zdążę sobie dołożyć RAMu, kupić chłodzenie, oraz podkręcić proca ;) myślę, że raczej dam radę pograć na średnich w Full HD, aż tak zasobożerna ta gra chyba nie będzie...

    Skomentuj

    1. Telpher
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2013-09-10 14:16

      ja podkręcam be 955 na 3,847 GHz, pamiątki cl9 ponad 1700 na HTT 265 co daje NB i HT na coś koło 2380 Ghz. Stabilnie na fortisie. Napięcie 1,43v na proc i 1,2 v na NB. Próbowałem kręcić proca mocniej ale się wywala, nie katowałem go na razie napięciem powyżej 1,45v bo nie widzę sensu dla paru fpsów.

      Skomentuj

  26. Barracudo
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2013-09-10 07:33

    No i spoko , myślałem że wymagania zalecane będą większe a tu widzę miłą niespodziankę. i5 3470 + 2x GTX 660 i śmiga jak złoto.

    Skomentuj

  27. budziq18
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2013-09-10 08:17

    bla bla bla... co drugi komentarz to przechwałki co ja mam pod strzechą...

    Skomentuj

    1. tuqra
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-09-10 10:05

      Może masz strzechę a większość i tak mieszka w blokach :P czytaj sarkazm :D

      Skomentuj

  28. gimbuster
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-09-10 08:32

    Oczywisice sa to wymagania minimalne i wiadomo ze przez te symulowanie fal na morzu itp itd procesor bedzie musial sie troszke bardziej napocic ale... mimo wszystko powyzsze wymagania swiadcza na niekorzysc BF4 i EA. Moga sugerowac ze nowy Frostbite dalej bedzie dosyc uposledzony w kwestii destrukcji budynkow. Zreszta wlasnie tego brakowalo mi w oficjalnych trailerach, niepokojace.
    Coz, oby nie bylo tak zle.

    Skomentuj

    1. Kam9000
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-09-10 15:06

      Fale są obliczane przez serwer, twórcy już to kilka razy podkreślali.

      Skomentuj

  29. Kieresz
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2013-09-10 09:23

    Maj gad...tytuł newsa jak z onetu......

    Skomentuj

  30. tuqra
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-09-10 10:11

    "A ja bym prosil Panow z benchmarka by przy testowaniu bf4 sprawdzili roznice pomiedzy windows 7 a windows 8. W minimalnych jest vista a zalecanych w8. Dlatego ciekawe czy nie bedzie to mialo wplywu na wydajność procesorów Amd."

    popieram przedmówce taki test pokazałby jak to ma się do tematu bo tylko napisane ze to takie ma być za dużo nie mówi a testy na kilku platformach dały by większy obraz co ma na myśli producent

    bo widać tu ze ludzi interesuje jak się sprawują procesory Amd w porównaniu do Intela.

    Skomentuj

  31. nikt45
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2013-09-10 10:35

    Tak się tylko zastanawiam czy 4 rdzeniowy intel oznacza tu i7 czy i5 :P oba mają 4 rdzenie a i7 ma 8 wątków co w przypadku 6 wątkowej aplikacji sądząc po specyfikacji dla AMD może zacząć być zauważalne :P Liczę na zniszczenie totalne mogli by zrobić by bloki się wielkie dało niszczyć np. po zniszczeniu filarów po których wcześniej się dało biegać fajnie by to wyglądało jak na budynku byli by ludzie a by się walił :PP A ta moja wyobraźnia :D

    Skomentuj

  32. Next_Gen_1987
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2013-09-10 12:18

    Heh... Mam sześciordzeniowca, 8GB RAMu i GTX 660 Ti, jedyne czego mi brakuję to... Windows 8, którego za darmo nie chcem ;-P

    Skomentuj

  33. dawidex999
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2013-09-10 13:11

    Szkoda że na win7 nie będzie chodzić ;D

    Skomentuj

  34. vieri37
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-09-10 13:33

    XBOX360 poleci na tym? Nie kupie BF4 bo multi nie gram a dla singla na parę dni nie wydam 200 zł bez przesady. Po 2 dodatki tylko dla multi bez sensu jak w BF3.

    Skomentuj

  35. robertgr1
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-09-10 15:52

    Ale mnie wkurzyli z tym win 8 no bez przesady że by system zmieniać na siłę

    Skomentuj

  36. irondick
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-09-10 15:55

    Kiedyś żeby grać trzeba było tylko kupić grę. Dzisiaj żeby grać trzeba ją kupić i aby zagrać znowu trzeba płacić, ba trzeba mieć dojście do internetu za który znowu płacimy i za kolejne poprawki (DLC) kolejny haracz... Kto tu kogo robi w bambuko? Gdzie tu logika?

    Skomentuj

    1. vieri37
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-09-10 22:30

      Dlatego nie dziwmy się piratom( nie żebym chwalił ), większość to są ludzie których nie stać tyle płacić bo czasami gra cię będzie kosztować z dodatkami oraz rachunkiem za net itp 600 zł za 4 miechy a to już jest przesada. Zwłaszcza iż gry potem nie sprzedasz bo origin to zabronił.

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-09-12 16:26

        Gry komputerowe to rozrywka, a ona jest dla tych ktorych na nia stac. Jak Cie nie stac na to by kupic, to zamiast wylewac zale idz zbierac grzyby albo lowic ryby (tez drogie hobby).

        W zadnym wypadku nie mozna usprawiedliwiac piractwa bo jest to pospolicie mowiac kradziez.

        Skomentuj

        1. vieri37
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2013-09-15 15:35

          To choć ze mną na te ryby. Stać mnie na takie gry ale szkoda bo nie będę wydawał pieniędzy za pare godzin rozrywki. Wydałbym gdybym mógł to potem sprzedać.

          Skomentuj

          1. vieri37
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2013-09-15 15:36

            i zapomniałem. Ty oczywiście masz wszystko oryginalne, nawet MP3.

            Skomentuj

  37. kyubi13231
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-09-10 16:52

    A czy czasem jedna z nowości dx11.1 to nie zmniejszenie zużycia vramu ?? bo to trochę dziwne obsługa dx 11.1 i 3gb vram w wymaganiach...

    Skomentuj

    1. wdowa94
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-09-10 20:49

      Popatrz na ekran i wyobraź sobie ile nawalone jest na tym PostFXów

      Skomentuj

  38. kyubi13231
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-09-10 17:03

    Ups pomyliłem z dx11.2 ....

    Skomentuj

  39. sebastianzola
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2013-09-10 18:47

    Pójdzie mi na tym:
    Intel Celeron 2,66GHz
    2 GB RAM
    RADEON 9550

    bo mam takiego kompa:)
    ogram masę innych gier na PS:)

    Skomentuj

    1. Lubiem placki
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2013-09-10 19:06

      No pójdzie pójdzie, ale na minimalnych w kilkunastu FPS :D

      Skomentuj

  40. Szymon331
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2013-09-11 17:48

    Mnie wystarczy stałe 30-40FPS. Byleby nie spadało poniżej 25 klatek na sekundę w najcięższych momentach. Myślę że komputer podoła maksymalnym ustawieniom.

    Skomentuj

  41. retigon
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-09-12 15:18

    Wymagania podobne do battlefield 3 tylko RAM jest x2.