Na topie

Bethesda odpowiada na prośby testerów Fallout 76 - zabraknie kilku ważnych opcji

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Kategoria: Gry Gry komputerowe Tematyka: gra akcji RPG Producenci: Bethesda

Premiera Fallout 76 już za kilka dni, ale fani serii nie otrzymają funkcji regulacji FOV. Dodatkowo płynność animacji zostanie zablokowana na 63 fps.

  • Bethesda odpowiada na prośby testerów Fallout 76 - zabraknie kilku ważnych opcji
A A

Nowy Fallout to jedna z tych gier, która wzbudza tyle samo zainteresowania co kontrowersji. No właśnie, ostatnie zapowiedzi Bethesdy ponownie poruszyły fanów serii. O co dokładnie chodzi?

Bethesda Game Studios w serwisie Reddit odniosła się do opinii i proponowanych poprawek po testach wersji Beta - część z nich ma zostać wdrożona podczas premiery finalnej wersji gry lub niedługo później. Niestety, są też rzeczy, których producent nie chce zmieniać.

Fallout 76

Najbardziej kontrowersyjnym pomysłem wydaje się zablokowanie regulacji szerokości pola widzenia (FOV). Testerzy sugerowali wprowadzenie suwaka, którym można by regulować ten parametr, ale producent pozostał głuchy na prośby. Jedyną opcją będzie więc przełączenie się do widoku w trybie trzeciej osoby.

To jednak nie wszystko, bo producent zdecydował się również zablokować maksymalną płynność wyświetlanej animacji na 63 klatkach (dodatkowe 3 klatki podobno mają zredukować mikro przycięcia). Szkoda, bo może to wpłynąć na komfort wieloosobowej rozgrywki (szczególnie w przypadku posiadaczy monitorów z wyższą częstotliwością odświeżania).

Bethesda zapowiedziała wprowadzenie wsparcia dla ultrapanoramicznych monitorów (o proporcjach 21:9). Dodatkowo twórcy zadeklarowali poprawę błędów w menu społecznościowym, zapraszaniem znajomych i tworzeniem zespołów, a także dodanie w późniejszym terminie funkcji Push-to-Talk.

Pozostało jedynie przypomnieć, że Fallout 76 zadebiutuje 14 listopada. Gra zadebiutuje na platformach PC, Xbox One i PS4.

Źródło: Reddit

Odsłon: 3656 Skomentuj newsa
Komentarze

15

Udostępnij
  1. KENJI512
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-11-09 12:22

    "Dodatkowo płynność animacji zostanie zablokowana na 63 fps"

    Dziękuję, właśnie zrezygnowałem z nowego Fallouta.

    Skomentuj

    1. levusek1992
      Oceń komentarz:

      -7    

      Opublikowano: 2018-11-09 13:39

      A co ci to robi? Skreślisz np świetną grę, fabularnie graficznie itd, bo masz "tylko" 63 klatki? Przecież tyle starcza do komfortowej gry. Rozumiem 144Hz itd. ale nie popadajmy w paranoje

      Skomentuj

      1. JanuszJestem
        Oceń komentarz:

        8    

        Opublikowano: 2018-11-09 14:14

        Po co blokować? Niech dadzą jako opcję. Po drugim ten fallout ani jest jest świetny fabularnie a tym bardziej graficznie.

        Skomentuj

        1. Marc1n
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2018-11-09 15:12

          Bo pewnie nadal silnik, w tym fizyka, są spięte z częstotliwością odświeżania tak jak to było w F4.

          Skomentuj

        2. Pioyer
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2018-11-09 15:24

          zablokowali pewnie dlatego ze jak patrzyles w ziemie i FPS lecial w gore to gra ci nagle przyspieszala

          https://www.youtube.com/watch?v=LDsDnFVweDU

          Skomentuj

          1. marcinDJ
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-11-10 12:15

            Jak oni na to wpadli, to ja nie wiem xD

            Skomentuj

      2. Sharimsejn
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-11-09 16:49

        Nie wiem może jestem z kosmosu ale ja tam widzę różnicę między 63 fps, a takim 120 fps we FreeSync u mnie.

        Skomentuj

      3. KENJI512
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-11-09 17:54

        levusek1992 - nie wiem jak ustosunkować się do Twoj wypowiedzi po przeczytaniu Twojego nicku, ale spróbuję:

        Czy kiedykolwiek grałeś w grę na monitorze 120Hz+, która działała w 120 klatkach na sekundę?

        Oraz czy kiedykolwiek grałeś w grę na monitorze 120Hz+, która działałaby w 120 klatkach na sekundę ale została sztucznie ograniczona do 60 klatek?

        Pytam poważnie.

        Skomentuj

      4. KENJI512
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2018-11-09 17:56

        "Przecież tyle starcza do komfortowej gry. "

        Odnośnie drugiej części wypowiedzi dodam jeszcze, iż nie po to kupuje komputer za kilka tysięcy PLN, aby mieć "komfortową" rozgrywkę, jak na konsolach next-gen wartych 1,5 tys. PLN :)

        Skomentuj

        1. SiLNOR3KI
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2018-11-10 07:11

          A Bethesde akurat interesuje, jak i innych. za ile klocków masz kompa. Co to w ogóle za porównanie - mam kompa za gruby chajs, ale gra nie chce tego wykorzystać ! Nie mam komfortu :) Gra ma się sprzedać jak najlepiej i ma działać na jak największej liczbie konfiguracji. Destiny 2 ma przepiękną grafę i działa płynnie nawet na starym lapku z nvidią 660M, bo tak się powinno robić gry.

          Skomentuj

          1. KENJI512
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2018-11-10 14:34

            no właśnie, dobra optymalizacja super sprawa. więc czemu w grze z dobrą optymalizacją, mam nie wykorzystać dodatkowych FPS?

            Po co w ogóle to blokować? (nie licząc nieudolnych silników fizycznych)

            Skomentuj

      5. tjindy
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2018-11-10 11:04

        Nie wiem czemu cię minusują - mogę tylko podejrzewać. Oczywiście że te 60 klatek z zupełnością styka do komfortowej zabawy. Malkontenci (PCMASTERRACE) zawsze się znajdą i będą udowadniać swoje. Ja swój wiek już mam i przekrzykiwanie gimbazy mnie nie dotyczy :)
        Pomijając już ten fakt, co do reszty mam mieszane uczucia. FOV to pierwsza rzecz jaką ustawiam w grach od Fallouta.

        Skomentuj

      6. marcinDJ
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-11-10 12:14

        świetną grę fabularnie i graficznie? Fallout 76? Ty grałeś kiedykolwiek w naprwdę świetną grę fabularną i graficzną....?

        Skomentuj

  2. MaxDamageDA
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-11-10 11:31

    Nie wyobrażam sobie grania na konsolowym FOVie. Permazoom. Mam nadzieję, że ludzie jakoś to obejdą.

    Skomentuj

  3. marcinDJ
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-11-10 12:13

    Ta gra wygląda po prostu obrzydliwie... Ustawienia ultra, a mamy kanciaste bloki, ładujące się w trakcie gry tekstury miejsc oddalonych od nas o kilka metrów, znikające i pojawiające się przedmioty z niedalekiej odległości, przeciętną grafikę... wymieniać dalej...? Oczywiście to już NIE JEST Fallout. Ani gra RPG. Ot taki twór dla gimbazy.