Systemy operacyjne

Windows 10 za darmo - ostatnia szansa na aktualizację

z dnia 2017-12-27
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
42 komentarze Dyskutuj z nami

Na stronie firmy Microsoft można znaleźć informację, że opcja aktualizacji do Windows 10 wygaśnie 31 grudnia 2017 roku.

Aktualizacja, 27 grudnia 2017: To nie nowa wiadomość, a jedynie przypomnienie dla tych, którzy zostawiali aktualizację do Windows 10 na ostatnią chwilę. Ta właśnie nadeszła – pobrać i zainstalować „Dziesiątkę” można tylko do końca bieżącego roku. Więcej informacji poniżej.

News, 31 października 2017: Oficjalny program bezpłatnej aktualizacji do Windows 10 został zamknięty ponad rok temu. Pomimo upływu czasu wciąż jednak istniała (a właściwie nadal istnieje) możliwość, by przejść bez opłat na „Dziesiątkę”. Wkrótce nie będzie już takiej opcji.

Aktualnie Microsoft pozwala posiadaczom Windows 7 i 8.1 na zdobycie systemu Windows 10, jeśli zadeklaruje się chęć korzystania z ułatwień dostępu (nawet jeśli użytkownik ich nie potrzebuje i wcale nie zamierza ich używać). Opcja ta jest aktywna już od ponad dwóch lat, ale wygląda na to, że wkrótce przestanie.

31 grudnia 2017 roku zakończy się oferowanie bezpłatnej aktualizacji dla „klientów, którzy korzystają z technologii pomocniczych”. Taką informację odnajdujemy w wersji anglojęzycznej. Na polskiej stronie jeszcze nie ma takiego komunikatu, ale najpewniej wkrótce się pojawi.

Jeżeli zatem zamierzacie w końcu zdecydować się na przejście na najnowszy system Microsoftu, powinniście zrobić to w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. (Oczywiście, o ile korzystacie z ułatwień dostępu, bo w innym przypadku powinniście wybrać opcję płatną).

Źródło: Softpedia

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

marketplace

Komentarze

42
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  (Oczywiście, o ile korzystacie z ułatwień dostępu, bo w innym przypadku powinniście wybrać opcję płatną).

  ;>
 • avatar
  Te ułatwienia dostępu i możliwość aktualizacji to taka furtka którą MS celowo zostawił.
  Wszyscy doskonale o tym wiedzą że korzystają z tej opcji ludzie którzy nigdy z tych udogodnień nie skorzystają ale pozostawili ją po to by zostawić opcję dla nowych użytkowników i nie musieć dalej prowadzić agresywnej polityki by nakłonić userów do 10tki.
  Okazuje się że po wygaśnieciu darmowego upgradu chętnych na 10tkę nie brakuje i spokojnie pula się powiększa.
  MS nie szuka tu pieniędzy w użytkownikach domowych za system - zrobili to by po prostu szybko wyjsc z poprzednich systemów i oferowanego supportu dla użytkowników domowych.
  Pozostanie im support dla firm który działa na innych zasadach (lepiej płatny).
  W sumie 10tkę każdy może sobie chwycic i wrócic do poprzedniego systemu jak tak bardzo musi sie upierać.
  Zaloguj się
 • avatar
  co to są te ułatwienia dostępu?
  Zaloguj się
 • avatar
  "To nie nowa wiadomość, a jedynie przypomnienie dla tych, którzy zostawiali aktualizację do Windows 10 na ostatnią chwilę." To brzmi tak jak by była mowa o konieczności rejestracji karty SIM co najmniej :D
 • avatar
  Janusze XP, Visty, 7, 8, 8,1 Przebudźcie sie wreszcie i zainstalujcie Windows 10!!!
  Xp i Vistę zżerają już wirusy i nie pomoże wam żaden firewall i najlepszy antywirus!!!
  Windows 7 czeka to samo za rok maksimum dwa wiec nie co dalej siedzieć na tych szrocie tylko zainstalować Windows 10 najlepszy system w historii Microsoftu!!!
 • avatar
  za darmo nawet nie chce
  Zaloguj się
  -3
 • avatar
  Ludzie się obudzą jak MICROSOFT wprowadzi subskrypcję dla swojego systemu i ci co skorzystali z klucza będą mieli za darmo aktualizację a reszta będzie musiała wykupywać klucz okresowy.
  Przecież widać ,że do tego dąży ogólnie cała branża.
  Zaloguj się
  -3
 • avatar
  Ostatnio robiłem znajomym 2 komputery lenovo. Jeden z nich to był laptop z licencją win8 a drugi to zintegrowany All-in-one również z licencją win8. Chcieli przejść z 8 na 10 to pomyślałem sobie właśnie o tej opcji którą opisujecie w tym temacie. Po dłuższym zastanowieniu postanowiłem zainstalować systemy od zera bo taka nakładka do mnie nie przemawia .Pobrałem obraz systemu za pomocą narzędzia microsoftu.
  Pozbyłem się wszystkich partycji recovery itd z dysku i podzieliłem dyski na nowo. Ku mojemu zdziwieniu na obu komputerach aktywacja windowsa 10 przeszła bez żadnego problemu online. Użyłem wersji windows 10 home.
  Zaloguj się
 • avatar
  Przecież mając Windows 7 wkładasz płytkę Windows 10 i robisz po prostu aktualizację.. nie wiem po co ten pic na wodę.. chyba tylko żeby podwyższyć statystyki Windowsa 10 przed końcem roku.
  Zaloguj się
 • avatar
  Ile było już tych ostatnich szans na aktualizację?
  Zaloguj się
 • avatar
  Cześć, wiecie czy jak mam klucz do win7 32bit to moge uzyc go do windowsa 10 wersji 64 bitowej? Wiecie jak przezucic sie z windows 10 32bit do windows 10 64bit? Dzieki