Na topie

Bezprzewodowa myszka do aplikacji CAD - CadMouse Wireless

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Firma 3Dconnexion zapowiada, że jej CadMouse Wireless to precyzyjna i ergonomiczna myszka dostosowana do potrzeb profesjonalistów.

 • Bezprzewodowa myszka do aplikacji CAD - CadMouse Wireless
A A

Nazwa CadMouse Wireless mówi właściwie wszystko. Mamy tu do czynienia z bezprzewodową myszką przeznaczoną dla profesjonalnych użytkowników programów CAD. Urządzenie stworzyła firma 3Dconnexion, która chwali się, że udało jej się zaprojektować „precyzyjne narzędzie dostosowane do mobilnej konfiguracji, bez kompromisów”.

Przystosowany do mobilnych stacji roboczych gryzoń został wyposażony w czujnik optyczny mogący działać w rozdzielczości do 7200 dpi, co w środowisku CAD powinno być w zupełności wystarczającą wartością. W sytuacji, gdy będzie do tego trzeba szybkiego czasu reakcji (1 ms), będzie można skorzystać z dołączonego do zestawu przewodu USB. W ten sposób (także podczas pracy) można również ładować urządzenie. Nie będzie jednak trzeba robić tego zbyt często, bo akumulator naładowany do pełna gwarantować ma dwa miesiące działania.

CadMouse Wireless przód

Producent zwraca również uwagę na ergonomiczny kształt myszki oraz stanowiące dopełnienie całości ślizgacze PTFE, mające zapewniać gładkie i płynne ruchy. Na komfort pracy wpływać ma jednak także obecność specjalnych funkcji dodatkowych…

CadMouse Wireless dół

Pierwsza to SmartScroll (myszka identyfikuje aplikację i aktywuje odpowiedni tryb: precyzyjnego zoomu lub szybkiego przewijania), druga – QuickZoom (precyzyjne przybliżanie i oddalanie obiektów za pomocą jednego przycisku), a trzecią jest menu radialne (specjalne menu dające szybki dostęp do najważniejszych poleceń w konkretnej aplikacji – wyświetlane po wciśnięciu przycisku funkcyjnego). 

CadMouse Wireless bok

„Ergonomiczny design i właściwości specyficzne dla środowiska CAD, jak dedykowany przycisk środkowy czy inteligentne kółko, wspierają codzienną pracę inżynierów i projektantów” – zachwala 3Dconnexion – „to mysz bezprzewodowa, która łączy w sobie maksimum mobilności z rewelacyjnymi właściwościami”. Jej cena to 99 euro (w zestawie znajduje się też futerał).

CadMouse Wireless futerał

Źródło: 3Dconnexion

Odsłon: 4721 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij
 1. rulax
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2017-10-03 19:35

  Wystarczy nazwa pro/game i cena natychmiast razy dwa ;)
  W środowisku CAD przetestowałem kilkanaście myszy i najlepsza jest stareńka mx518. 90 zaawansowanych klikaczy rzadko korzysta z ikonek. Wszystko klepie skrótami.

  Skomentuj

 2. AndreoKomp
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-10-03 20:27

  "menu radialne (specjalne menu dające szybki dostęp do poleceń)"
  Trzeba przyznać, że ciekawa opcja, która przyda się w wielu programach. Ktoś zna program, który wywoływał by takie menu w dowolnej myszce/klawiaturze?

  Skomentuj Historia edycji

  1. Mofixil
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2017-10-03 21:34

   Blender ma Pie Menu w dodatkach ale nie jestem pewien czy to 100% pokrycia z funkcją tej myszy.

   Skomentuj

   1. AndreoKomp
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-03 22:33

    Miałem bardziej na myśli program ogólnie działającym w systemie. Menu wyskakiwało by w każdym programie i przypisując odpowiednie skróty klawiszowe można by było wywoływać polecenia już w konkretnym programie.

    Skomentuj

 3. dziks
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-10-17 15:45

  pracuje na takiej myszce ale z kablem. Bardzo wygodna i ciezka sztuka. Wybralem ja, bo dobrze pasuje do mojej duzej dloni. Z menu radialnego jednak nie korzystam, bo w drugiej rece mam SpaceMouse ktora daje wiecej opcji.
  Manu radialne dziala u mnie we wszystkich programach na win7 i pozwala przypisac skroty klawiszowe lub makra...

  Skomentuj Historia edycji

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!