Na topie

BZ WBK stawia na blockchain w przelewach międzynarodowych

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Klienci BZ WBK będą mogli cieszyć się szybszymi i bezpieczniejszymi przelewami międzynarodowymi, dzięki aplikacji One Pay FX, której sercem jest technologia blockchainowa od Ripple.

BZ WBK stawia na blockchain w przelewach międzynarodowych

A A

IBM we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową pracuje nad trwałym nośnikiem opartym na technologii blockchain, PKO BP eksperymentuje z nią na swój sposób, a BZ WBK poszedł o krok dalej.

BZ WBK stanowi część Grupy Santander, która nawiązała współpracę z firmą Ripple, która to z kolei ma swoje technologie blockchainowe – xCurrent i RippleNet. Owocem jest aplikacja One Pay FX, wykorzystująca pierwszą z nich oraz umożliwiająca wykonywanie szybkich i bezpiecznych przelewów międzynarodowych.

Aktualnie One Pay FX umożliwia polskim klientom realizację przelewów jedynie do Wielkiej Brytanii, ale z czasem oferta ma być znacznie szersza. Niezależnie od wszystkiego pieniądze przesłane w ramach przelewu międzynarodowego mają trafiać na konto odbiorcy tego samego dnia lub kolejnego (ale przed upływem 24 godzin). Grupa Santader planuje jeszcze przed wakacjami uruchomić natychmiastowe płatności międzynarodowe.

„One Pay FX umożliwia klientom wykonywanie międzynarodowych przelewów pieniężnych realizowanych tego samego dnia. Usługa jest szybsza niż przelewy tradycyjne, ale też i transparentna – klient widzi dokładną kwotę w walucie docelowej, jaką otrzyma odbiorca, jeszcze przed zatwierdzeniem przelewu. Z rozwiązania mogą korzystać klienci detaliczni w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Brazylii i Polsce. Na naszym rynku usługa będzie dostępna także dla klientów biznesowych” – czytamy na blogu BZ WBK.

Źródło: BZ WBK. Foto: FirmBee/Pixabay (CC0)

Odsłon: 4119 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. Cezarr
  Oceń komentarz:

  -3    

  Opublikowano: 2018-04-13 15:16

  Nagle się obudzili? A jeszcze jakiś czas temu wypowiadali ludziom umowy.

  Skomentuj

 2. mutissj
  Oceń komentarz:

  -4    

  Opublikowano: 2018-04-13 15:41

  na początku przeciwko a teraz atakują rynek,

  chyba zlikwiduje tam konto

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!