Na topie

Call of Duty: Advanced Warfare z rekomendowanymi wymaganiami sprzętowymi

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Jakiego komputera potrzeba będzie do tego by cieszyć się zabawą na najwyższych ustawieniach?

Call of Duty: Advanced Warfare gra

AA

Wygląda na to, że gracze korzystający z PC i jednocześnie czekający na debiut Call of Duty: Advanced Warfare poznali już najważniejsze informacje związane z tym tytułem. Do wcześniejszych wieści dotyczących rozgrywki dołączył już bowiem komplet wymagań sprzętowych.

Temat poruszaliśmy już kilka dni temu, ale wtedy ujawniona została jedynie konfiguracja minimalna. Teraz zaprezentowana została również ta rekomendowana, dzięki czemu możemy sprawdzić, jakiego komputera potrzeba będzie do tego by cieszyć się zabawą na najwyższych ustawieniach.

Trzeba przyznać, że obeszło się bez większego zaskoczenia, ponieważ mamy tutaj do czynienia z wymaganiami podobnymi do tych, jakie komputerom stawiała poprzednia odsłona serii. Ciekawostką jest jedynie fakt, iż poniższa konfiguracja dotyczyć ma kątów widzenia w zakresie 65-90 stopni.

Rekomendowane wymagania sprzętowe Call of Duty: Advanced Warfare:

  • system operacyjny: Windows 7 64-bit / Windows 8 64-bit / Windows 8.1 64-bit
  • procesor: Intel Core i5-2500K 3,30 GHz
  • RAM: 8 GB RAM
  • wolne miejsce na dysku twardym: 55 GB
  • karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 760 4 GB

Poniżej umieszczamy natomiast ujawnione już wcześniej wymagania minimalne.

  • system operacyjny: Windows 7 64-bit / Windows 8 64-bit / Windows 8.1 64-bit
  • procesor: Intel Core i3-530 2,93 GHz / AMD Phenom II X4 810 2,80 GHz lub lepszy
  • RAM: 6 GB RAM
  • wolne miejsce na dysku twardym: 55 GB
  • karta graficzna: NVIDIA GeForce GTS 450 / ATI Radeon HD 5870 lub lepsza

Przypomnijmy, iż Call of Duty: Advanced Warfare zadebiutuje 4 listopada. Gra pojawi się nie tylko na PC, ale również na konsolach Xbox One i PlayStation 4, a także Xbox 360 i PlayStation 3.

Źródło: steam

Odsłon: 11379 Skomentuj newsa
Komentarze

18

Udostępnij
  1. Wiktor89
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-10-24 09:59

    Rekomendowane: i3 i GTS 450
    Minimalne: i5 i GTX760

    Chyba odwrotnie droga redakcjo ;)

    Skomentuj

    1. Danketch
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2014-10-24 10:03

      Wszystko jest poprawnie napisane - rekomendowane są słabsze żeby nawet na pc było 30kl/s (i nie więcej ot co!) ]:P

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        15    

        Opublikowano: 2014-10-24 10:05

        żeby filmowo było ? :D

        Skomentuj

        1. Czaszka
          Oceń komentarz:

          6    

          Opublikowano: 2014-10-24 18:00

          Ja tam wole 24kl/s wtedy jest epicko kinowo. :P

          Skomentuj

  2. kitamo
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2014-10-24 10:04

    no no droga redakcjo.
    Jakby zabrac wam mozliwosc poprawiania artykulow, tak jak jest to w przypadku komentarzy to ekhem ekhem :)

    Serio tak ciezko jest na koniec przeczytac to co sie tworzy dla tak duzego grona ludzi ? bo to juz nie jest literowka.

    Skomentuj

  3. prime27pl
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2014-10-24 10:07

    Z codami jest ten problem że w multi dzieciarni pełno , prawie jak w halo.

    Skomentuj

      1. BuryZenek
        Oceń komentarz:

        -4    

        Opublikowano: 2014-10-24 11:07

        Kiedy ktoś chitował w COD?
        Mi się nigdy nie zdarzyło. Przyznaj czasem, że ktoś jest lepszy, zresztą na steam można dostać bana za takie coś.

        Skomentuj

        1. jeomax.co.uk
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2014-10-24 11:19

          Jak chitowac, to tylko ze zdażeniem !

          Skomentuj

      2. prime27pl
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-10-24 11:20

        Kampera i głupie darcie japy nie tylko w lobby ale w grze tego nie cierpię.

        Skomentuj

  4. Croshiify
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2014-10-24 10:36

    GTX760 4GB ? Po co te 4GB :O

    Skomentuj

  5. Eternal1
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-10-24 11:22

    nVidia znów smaruje. To jest do prawdy żałosne.
    Każdy kto zna się na sprzęcie i orientuje się w temacie widzi co się dzieje.
    Dla porównania zestawienie HD5870 / GTX450

    wydajność wypełniania pikseli: 27200 / 12528 (MPix/s)
    [przewaga 5870: 217%]
    wydajność wypełniania tekseli: 68000 / 25056 (MTex/s)
    [przewaga 5870: 271%]
    wydajność geometryczna: 68000 / 18796 (MVts/s)
    [przewaga 5870: 361%]
    czysta wydajność zmiennoprzecinkowa: 2720 / 601 (GFlops)
    [przewaga 5870: 452%]
    przepustowość pamięci: 153.6 / 57.7 (GB/s)
    [przewaga 5870: 266%]

    Pomijając nawet GPU, nawet szyna pamięci robi tu kolosalną różnicę.

    nVidia i kolejne pospolite przekupstwo developerów.
    To cud że na kartach AMD ta gra w ogóle ruszyła.

    Studia wspierane przez program AMD Gamming Evolved nie hamują sztucznie i bezczelnie wydajności na kartach konkurencji. Ale nVidia jest znana z tego że nie szanują ani siebie samych ani innych.

    Skomentuj

    1. marcelj
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-10-24 15:38

      Pod względem wydajności to pewnie i na Radku 4850 by ruszyło. Ale nie ruszy bo AMD wywaliło ten sprzęt do Legacy i nie wydaje sterowników więc karta po prostu nie obsłuży co nowszych gier (mnie Wolfenstein New Order zmusił do upgrade.).

      Skomentuj

      1. Eternal1
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-10-24 16:32

        Tego GTX450 to nawet tani HD5770 zjada na śniadanie jest równo 2x wolniejszy od HD5870.

        To po prostu karty zupełnie różnych półek cenowch/wydajnościowych/TDP.

        Skomentuj

  6. Maxdamage
    Oceń komentarz:

    14    

    Opublikowano: 2014-10-24 11:36

    55 GB? Dla gry która , jeśli tradycji stanie się zadość, będzie miała ok. 6 godzin singla i jakieś 10 map do multi?

    Czym oni to tak zapchali? Tekstury w BMP i dźwięki we FLAC? Lokalizacja aktorska w każdym języku świata, w tym po łacinie, suahili i urdu?

    Ja p######e....

    Skomentuj

  7. pawluto
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-10-24 19:56

    MW2 i MW3 miało świetną grafe i spokojnie chodziło idelnie na 3 giga.
    Far Cry 3 też grafa rewelka i wystarczyło 3 giga.
    A teraz wojna ala star trek , graficznie podobnie do poprzedników a potrzeba 6 giga...
    Od czasu tandetnego beznadziejnego BO2 niekupuje już CoD.
    Nie moja liga...

    Skomentuj

    1. prime27pl
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-10-24 22:02

      Mw2 i mw3to gry ktore pojda na slabym sprzecie , u mnie blisko 200 fps .Wszyscy krzyczeli o postep i jest w waganiach.Graficznie tego mie widac.

      Skomentuj

  8. Erdol
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2014-10-24 21:52

    Ludzie czasami tego nie kupcie!!!!!

    Skomentuj

  9. Mefiu1987
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-11-15 21:33

    Pójdzie mi pod takim zestawem?
    Procek Intel Core 2 Quad Q6600, 4x2400 MHz
    Ram 4x1GB DDR2 667 MHz. PC2-5300. 5 CL.
    Grafika Radeon HD5770

    ? :D