Na topie

Wedle plotek, Call of Duty: Black Ops 4 nie zaoferuje kampanii

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Tryb battle royale zamiast kampanii? Kolejne źródła sugerują, iż Call of Duty: Black Ops 4 może przynieść sporą rewolucję i znacząco odbiegać od poprzednich odsłon w kwestii oferowanych form zabawy.

  • Wedle plotek, Call of Duty: Black Ops 4 nie zaoferuje kampanii
A A

Niektórzy gracze przestali już wyczekiwać kolejnych odsłon serii Call of Duty, ale wyniki sprzedaży każdego roku pokazują, że sympatyków tego cyklu wciąż nie brakuje. Być może ci pierwsi, oczekujący radykalnych zmian w tym roku się takowych doczekają. Mimo tego mogą być niepocieszeni.

Chociaż Call of Duty kładzie bardzo duży nacisk na rozgrywki wieloosobowe, cały czas bardzo istotnym elementem pozostawały tutaj kampanie dla pojedynczego gracza. Najnowsze doniesienia sugerują, iż w Call of Duty: Black Ops 4 może tego elementu zabraknąć.

Rewelacje jako pierwsze podała, powołująca się na swoje źródła, redakcja polygon. Nie jest jednak odosobniona, ponieważ chwilę później taki sam scenariusz zasugerowali przedstawiciele kotaku. Dodatkowo dodali, iż zamiast kampanii pojawi się tryb battle royale. O zainteresowaniu Activision tego typu rozgrywką pisaliśmy już jakiś czas temu.

Najciekawszy jest tu powód, który rzekomo stoi za rezygnacją z kampanii - brak czasu na jej dopracowanie. Premierę nowej odsłony serii zaplanowano na 12 października, podczas gdy poprzednie debiutowały w listopadzie.

Co powiedzielibyście na taki obrót spraw? Activision pytane o pojawiające się doniesienia nie chce zabierać głosu. Wątpliwości rozwiane zostaną 17 maja. Na ten dzień zaplanowana została bowiem pierwsza prezentacja Call of Duty: Black Ops 4.

Źródło: polygon

Odsłon: 2594 Skomentuj newsa
Komentarze

10

Udostępnij

Gry w marketplace

  1. Damian_jo
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-04-18 13:55

    Zamiast planować na tyle do przodu premierę i bronić się tym, że czasu za mało na dopracowanie kampanii - bo coroczna premiera najważniejsza - to powinni robić grę 2-3 lata tak co by gra za każdym razem powodowała opad szczęki.
    Miło wspominam COD'a 2 który nie chodził na moim 1 komputerze, potem Modern Warfare 1 i 2. Potem to coraz gorzej,coraz gorzej. Infinite warfare kupiłem, zainstalowałem, odpaliłem i usunąłem po pół godziny grania.

    Skomentuj

    1. cichysl
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-04-18 14:40

      Ale Cod BO 3 wyszedł w 2015 to gdzie tu masz premierę co roku ? Cod wychodzi co rok,ale to są inne produkcje robione przez inne firmy pod flagą Acti.

      Skomentuj

      1. Damian_jo
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2018-04-18 16:53

        Szczerze mówiąc - nie obchodzi mnie to, że każdą z gier produkuje inna firma / inne studio. Obchodzi mnie za to co pokazuje / wydaje Activision. To że Audi, BMW i Skoda są produkowane w innych fabrykach nie znaczy że VAG / grupa Volkswagena za to nie odpowiada co za buble wychodzą.
        Gdyby studio wydawało wg czasu jaki im odpowiada to może by przeciągneli kolejny rok, ale Activision potrzebuje gry na już żeby ramówkę roczną zaklepać.

        Ubisoft trochę się ogarnęło i takiego Assassyna wydali później i co ? Opłacało się. A to że za produkcję serii odpowiada raz Ubisoft Quebec a innym razem Ubisoft Montreal nie powinno mnie obchodzić.

        Skomentuj

  2. czerwonyznajomy
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-04-18 14:42

    C OMEGALUL D

    Skomentuj

  3. Anonim20
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-04-18 17:26

    Kolega zapomniał ,że teraz jest 3 letni cykl co nie zmienia faktu ,ze to dalej jest kopiuj o wklej z 1-2% zmianami i innowacjami w pakiecie.

    Słabo widzę tryb BR w CoD, musieli my przemodelować gameplay od zera z strzelaniem na czele i sporo obniżyć TTK(time to kill) choć czasem magazynek trzeba w typa wyładować by padł.

    Do tego ten stary silnik z Quake 3... jaką dadzą mapę 1x1? 20 graczy? Przy większych liczbach silnik się dusi a zarzyna sprzęt co widać w WW2 nie co więcej NPC i fpsy lecą...

    Skomentuj

    1. Mofixil
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-04-18 23:46

      >sporo obniżyć TTK(time to kill) choć czasem magazynek trzeba w typa wyładować by padł.

      CoD ma obecnie chyba najniższy TTK i BTK na rynku, jeśli potrzebujesz całego magazynka by kogoś zabić to albo notorycznie trafiasz na okropne serwery albo powinieneś popracować nad trzymaniem celownika na celu.

      >Do tego ten stary silnik z Quake 3... jaką dadzą mapę 1x1? 20 graczy? Przy większych liczbach silnik się dusi a zarzyna sprzęt co widać w WW2 nie co więcej NPC i fpsy lecą...

      Gracz a NPC to dwie różne sprawy, patrz na ten przykład Fortnite gdzie StW chodzi na konsolach w 30FPS a Battle Royale nie dość że śmiga w 60FPS to jeszcze dali radę przenieść go na urządzenia mobilne.

      Skomentuj Historia edycji

  4. xxx.514
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-04-18 20:06

    Kolejny gniot dedykowany multi. Ile jeszcze można faszerować rynek... Ach zapomniałem, konsolety nie podźwigną przecież dobrego singla. No to trzeba czekać na 5.

    Skomentuj

    1. ncc1701
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-04-20 10:37

      A co ma piernik do wiatraka? Co ma moc konsoli/komputera do fabuly gry i trybu single?

      Firmy przychylaja sie w strone multi bo to daje kase - vide GTA V. Widac ze gracze wola setki dodatkow - sensownych lub nie - jak latajace samochody czy skutery - od dopracowanej kampanii. Trudno winic firmy ze chca zarobic...

      Ja jestem jeszcze z pokolenia, ktore duzo czytalo - moze dlatego interesujaca fabula jest dla mnie na pierwszym miejscu - milo jesli okraszone jest to przyjemna grafika (FF XV na przyklad) ale gralem tez Champions of Krynn (jesli ktos pamieta) - wiec nie jest to warunek konieczny.

      Na szczescie - w RPG z dobra historia czy dobre strategie mozna grac dziesiatki, jesli nie setki godzin - jak dla mnie wystarczy ze wyjda 2-3 takie gry w roku by miec w co grac...

      A ze wiekszosc woli Overwatch, Fortnite czy Destiny - coz - takie czasy...

      Skomentuj

  5. Kiciulek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-04-21 18:29

    CoD bez kampanii? Haha :D Powodzenia z zabawą z cheaterami, naiwni, którzy to kupicie.