Na topie

CD Projekt podsumował pierwsze półrocze - jest dobrze

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Producenci: CD Projekt CD Projekt RED

Mimo braku premier nowych gier udało się wypracować 168 mln złotych przychodów ze sprzedaży i ponad 52 mln złotych zysku netto.

 • CD Projekt podsumował pierwsze półrocze - jest dobrze
A A

Wczoraj opublikowany został pierwszy gameplay z Cyberpunk 2077, co odbiło się szerokich echem w całej branży gier. Niejako w cieniu tego wydarzenia CD Projekt przedstawił wyniki finansowe za pierwsze półrocze. Okazuje się, że spółka ma spore powody do zadowolenia.

Mimo braku premier nowych gier udało się wypracować 168 mln złotych przychodów ze sprzedaży i ponad 52 mln złotych zysku netto. Wydatki na produkcję nowych gier, w tym przygotowania związane z promowaniem Cyberpunk 2077 na targach branżowych, wyniosły 51 mln złotych. Warto też nadmienić, CD Projekt otworzył nowe studio we Wrocławiu.

„W pierwszej połowie tego roku nie przewidywaliśmy premier nowych produktów, stąd największy wpływ na przychody i wynik netto Grupy miała dalsza wysoka sprzedaż Wiedźmina 3: Dziki Gon wraz z dodatkami oraz sprzedaż w ramach platformy GOG.com i GOG Galaxy. Uzyskane wyniki są jednoznacznym potwierdzeniem, że gracze dalej z chęcią sięgają po nasze tytuły.” – Piotr Nielubowicz, Wiceprezes Zarządu CD PROJEKT ds. finansowych

Obecnie najwięcej wysiłków pochłania Cyberpunk 2077, ale warto pamiętać, że rozwijany jest też GWINT. Cyberpunk 2077 pokazywany był za zamkniętymi drzwiami podczas E3 2018 oraz Gamescom 2018 i zebrał sporo pozytywnych komentarzy. Publiczny pokaz rozgrywki spotkał się z równie ciepłym przyjęciem.

„Opublikowany zwiastun wywołał bardzo entuzjastyczne reakcje graczy na całym świecie i był najchętniej oglądanym materiałem jaki do tej pory opublikowaliśmy. W czasie trwania targów – zarówno E3, jak i późniejszego Gamescom w Kolonii – przeprowadziliśmy dziesiątki godzinnych pokazów fragmentu gry, na które zaprosiliśmy partnerów biznesowych i media z całego świata. Otrzymaliśmy ogrom pozytywnych opinii i relacji, a wczoraj opublikowaliśmy film prezentujący całość dema, więc każdy może wyrobić sobie własne zdanie.” - Adam Kiciński, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej CD PROJEKT

Jak donosi portal bankier.pl, iż dziś rano akcje CD Projekt zdrożały o blisko 5%, osiągając cenę 222 złotych. Oznacza to, że nieznacznie poprawiono historyczne maksimum sprzed miesiąca.

Źródło: cdprojekt, bankier.pl

Odsłon: 3411 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. zimeq
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2018-08-28 15:32

  kryzys postraszy to te wszystkie akcje z takimi wskaznikami C/Z poleca jak domki z kart :P firma ok ale zeby zarobic tyle ile wynosi jej kapitalizacja potrzebowalaby 500 lat :D

  Skomentuj

   1. BrumBrumBrum
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-08-29 12:20

    snap czat czy twejter tak naprawdę nie mają nic. mają jedynie jedną prostą usługę.

    za to CDP Red mają produkty, które są kupowane.
    Dodam, że nadal nie mają moich 60 do 150zł za wiedźmina3, bo jeszcze do tej gry się nie zabierałem. ale ten dzień nadejdzie :)

    Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!