Karty graficzne

CeBIT: GTX 580 dla prawdziwych entuzjastów

z dnia 2011-02-28
Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
18 komentarzy Dyskutuj z nami

ASUS na swoim stanowisku podczas targów CeBIT będzie demonstrował GeForce GTX 580 w wersji MATRIX Platinium. Karta zadowoli wymagających graczy, a dzięki dodatkowym elementom na płytce PCB także ekstremalnych overclockerów. 

Nie, nic wam się nie pomyliło i nie przespaliście rozpoczęcia targów CeBIT. Pomimo tego, że rozpoczynają się one dopiero jutro, na ich terenie już trwają przygotowania, a "grzeczni" redaktorzy mogą je podglądać. Na stoisku ASUSa zauważono kolejną niereferencyjną wersję karty GeForce GTX 580 w wersji MATRIX.

Warto przeczytać:
GTX 580 z kompaktowym chłodzeniem cieczą
  GeForce GTX 580 i 570 chłodzone EXTREMalnie

Co prawda ASUS już w swojej ofercie ma niereferencyjny model GTX 580 DirectCU II, ale nie przeszkodziło to we wprowadzeniu kolejnej karty z najmocniejszym układem Fermi - MATRIX GTX 580 Platinium z serii Republic of Gamers (ROG). Z zewnątrz karta, za sprawą trzyslotowego układu chłodzenia DirectCU II, jest podobna do poprzedniczki. Mimo że wersja DirectCU II i tak ma spory potencjał przetaktowywania to w przypadku modelu MATRIX producent będzie on jeszcze większy. A to między innymi za sprawą dwukrotnie większej liczby faz zasilających w porównaniu z konstrukcją NVIDII. Nowa karta ASUSa ma do dyspozycji 16 faz, które wykonano z komponentów wysokiej jakości zgodnych z technologią Super Alloy Power.

Kartę wyposażono w bardzo przydatne dla overclockerów udogodnienia - na końcu karty graficznej znalazły się przyciski, dzięki którym bez potrzeby uruchamiania specjalnego programu będziemy mogli zmienić napięcie zasilające układ graficzny, pamięci oraz układ PLL. Dodatkowo na płytce PCB umieszczono punkty pomiarowe napięć przydatne podczas ekstremalnego podkręcania. Na śledziu oprócz dwóch wyjść DVI, HDMI i DisplayPort znalazł się także przycisk, którego zastosowanie nie jest do końca jasne, ale możemy się domyślać, że służy do bezpiecznego podkręcania.

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

 

Źródło: lab501.ro
 

marketplace

Komentarze

18
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Lepiej wygląda niż Asusa DCU
  Zaloguj się
 • avatar
  Cena ? Tyle co nadchodzący GTX590? -..- . Porażka!
  Zaloguj się
 • avatar
  Niech lepiej szykują chłodzenie na GTX590 bo zapewne będzie co chłodzić ;)
 • avatar
  Ładna karcioszka:) Może warto się zaopatrzyć w takie monstrum :)
 • avatar
  Takie konstrukvje są mało opłacalne, pewno karta kosztuje ze 500złotych więcej w stosunku do referenta, a w praktyce da parę klatek więcej, jedyny plus to chłodzenie, nie żałuję że mam zwykłą wersję. Idzie się przyzwyczaić do temperatury w stresie i głośności, kartę słychać dopiero powyżej 70 stopni.
  Zaloguj się
 • avatar
  prawdziwa rakieta warta każdej złotówki
  Zaloguj się
 • avatar
  Ten tajemniczy przycisk - to obstawiam - ze jest do wyskakiwania karty ze slota, bo jak mam paluchem grzebac kolo slota i wciskac bolca, zeby karta wyszla, to mnie szlag trafia ;-)
  Zaloguj się
 • avatar
  a mnie szlak trafia przez tą firmę, miech czasu mi starą grafę grzebią w serwisie... :/ (nową musiałem sobie kupić bo ile można czekać) nie polecam ich produktów (w życiu już 3 zepsute sprzęty od asusa miałem wszystkie się zepsuły i więcej nie kupię)
  Zaloguj się