Na topie

Disney+ (Plus): kiedy premiera, jaka cena i co do obejrzenia?

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Internet Tematyka: Disney Film Na Topie Telewizja internetowa

Firma The Walt Disney Company ujawniła komplet kluczowych informacji na temat swojej usługi VOD: Disney+. Zapowiada się bardzo dobrze!

 • Disney+ (Plus): kiedy premiera, jaka cena i co do obejrzenia?
A A

Poznaliśmy konkretne informacje na temat Disney+, czyli nadchodzącej usługi VOD w stylu Netflix, poświęconej produkcjom z uniwersów, nad których rozwojem czuwa tytułowa wytwórnia. 

Disney+: kiedy premiera?

Nie wiadomo tak dokładnie, kiedy Disney Plus w Polsce będzie miało swoją premierę, ponieważ wytwórnia zdecydowała się jedynie na wskazanie przybliżonych terminów dla poszczególnych regionów. Jedyna konkretna data to 12 listopada 2019 – tego dnia usługa zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych. 

Disney+ screen

Na przełomie 2019 i 2020 roku usługa Disney+ trafi do Europy Zachodniej i niektórych częśći Azji, a do końca przyszłego roku stanie się dostępna także dla użytkowników z Europy Wschodniej i Ameryki Łacińskiej. 

Disney Plus - cena (nie zabija)

Firma Disney podała oficjalny cennik usługi „z plusem”, ale jedynie dla Stanów Zjednoczonych. Użytkownicy będą mieli tam do wyboru dwa warianty abonamentu: miesięczny (za 6,99 dol.) oraz roczny (za 69,99 dol.). Oczywiście ze względu na to, że jest to płatny serwis, nie będą pojawiać się w nim reklamy.

Disney+ film

Disney+: plany są ambitne

Wytwórnia zakłada, że do końca roku fiskalnego 2024 usługa Disney+ będzie miała co najmniej 60, a może nawet 90 milionów abonentów (z czego 2/3 mają pochodzić spoza USA). Dodajmy, że Netflix obecnie ma około 140 milionów użytkowników.

Czym chce ich wszystkich przyciągnąć? Poza niską ceną i intuicyjną aplikacją dostępną na wszystkie kluczowe platformy (komputery, Smart TV czy konsole), między innymi wysoką jakością wideo (rozdzielczość 4K i obsługa HDR) oraz możliwością pobierania filmów do obejrzenia offline. 

Disney+ platformy

Najważniejszym punktem na liście jest jednak…

Obszerny katalog Disney+ (Plus)

Platforma Disney+ na wyłączność będzie miała w swoim katalogu filmy i seriale ze swoich najsłynniejszych marek – od producentów i nadawców, których właścicielem jest The Walt Disney Company, a są to między innymi: Walt Disney Pictures, Pixar, Lucasfilm, Marvel Studios, 20th Century Fox i National Geographic.

Wśród potwierdzonych tytułów znajdują się między innymi nowe produkcje spod znaku Star Wars (Gwiezdne wojny), serial osadzony w uniwersum Potworów i spółki, kilka pozycji z logo Marvela, odświeżony Zakochany kundel oraz dokumenty od National Geographic i 30 sezonów Simpsonów. 

Już w momencie startu abonenci Disney+ będą mieli do swojej dyspozycji ponad 7500 odcinków najrozmaitszych seriali, 500 filmów (z ostatnich i wcześniejszych lat) oraz nowości: 25 oryginalnych seriali i 10 oryginalnych filmów. 

Oczywiście z każdym miesiącem oferta będzie rozszerzana. W samym roku fiskalnym 2020 firma Disney zamierza zainwestować w produkcje około 1 miliarda dolarów, a cztery lata później roczny budżet wynosić ma już jakieś 2,5 miliarda. 

Źródło: Disney, FlatpanelsHD, CNET, Engadget, inf. własna

Odsłon: 5524 Skomentuj newsa
Komentarze

7

Udostępnij
 1. POSTMAN
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2019-04-12 10:56

  2,5 miliarda to w porównaniu z Netflixem i jego 12 miliardami to trochę słabo. Zobaczymy jak będzie z jakością.

  Skomentuj

 2. marioking
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2019-04-12 11:12

  Największy plus że oni są właścicielami praw a nie jak w durnym netflixie co polowy zawartości z USA nie ma, bo negocjują treść od podmiotów trzecich...

  Skomentuj

  1. POSTMAN
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2019-04-12 11:27

   Moim zdaniem to plus Netflixa że pokazuje poza USA seriale z kablówek w USA. Inaczej by trzeba to piracić a tak można legalnie oglądać, nie wszystko ale zawsze coś.

   Skomentuj

 3. leon-san
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2019-04-12 12:52

  Abonament za internet, za komórke, za HBO, za Amazon Prime, za Netflixa, za Showmaxa i z 5 innych. Teraz dojdzie jeszcze Disney+.

  Sorry, ale tak się nie da. Nikt nie będzie wydawał 300 zeta miesięcznie, na same obonamenty do filmów. Zwłaszcza, że różnią się między sobą, może 10% oferty. Końcowym efektem jest to, że grzeją się łącza na zatoce.

  Skomentuj

  1. marcin1ja1
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2019-04-12 13:10

   To właśnie w standardowych kablówkach podpisuje się cyrograf na 2 lata. Tutaj możesz wykupić sobie w jednym miesiącu abonament do netflixa. A jak wyjdzie coś ciekawego na HBO GO lub Disney plus przejść do nich. A jak wiesz, że nic Cię nie zainteresuje to możesz zrezygnować z jakiegokolwiek abonamentu. To jest właśnie największa zaleta tego typu usług, której ty nie rozumiesz.

   Skomentuj

   1. leon-san
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-04-12 13:51

    I co, co miesiąc będziesz żonglował abonamentami? Odechce się po kwartale. Zwłaszcza, że operator cały czas kombinuje jak nakłonić do abonamentu na dłuższy okres czasu.

    Jak bym wolał dopłacić do jednego i mieć wszystko w jednym miejscu.

    Skomentuj

    1. Yamaraj6
     Oceń komentarz:

     1    

     Opublikowano: 2019-04-12 23:37

     HBO GO + Netflix + Disney nadal wyjdą taniej niż umowa na telewizję z więcej niż 3 wartościowymi kanałami na których i tak są co chwila reklamy. Do tego oferują o wiele więcej treści do której masz dostęp kiedy i gdzie chcesz.

     Szczerze mówiąc Disney mnie zaskoczył tak niską ceną, jak będzie miał dużo rzeczy na start to Netflix może trochę stracić szczególnie jeżeli chodzi o fanów Marvela.

     Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!