Na topie

Doom na Nintendo Switch wygląda tak

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry na konsole

Kategoria: Gry Gry na konsole Tematyka: Gameplay strzelanina Producenci: Bethesda Id Software

Oprawa wizualna na Nintendo Switch robi nieco mniejsze wrażenie niż w poprzednich wersjach, ale cała reszta jest dokładnie taka, jaka być powinna.

  • Doom na Nintendo Switch wygląda tak
A A

Zaledwie kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że na Nintendo Switch w okolicach Gwiazdki dotrze DOOM. Teraz możemy rzucić okiem na to, jak prezentuje się on w wersji przeznaczonej na tę konsolę.

Co nie jest większym zaskoczeniem, DOOM na Switchu prezentuje się nieco gorzej. Podstawowym ograniczeniem jest to, że – jak podaje Polygon – gra działa „raczej płynnie, w 30 klatkach na sekundę”, podczas gdy dotychczas wydane wersje (na PC, PlayStation 4 i Xbox One) osiągały 60 fps.

Człowiek z The A.V. Club zwraca zaś uwagę na to, że oprawa graficzna jest nieco niższej jakości, przede wszystkim: mniej szczegółowa. Jak jednak zauważa: „ważniejsze jest to, że czuć w tym DOOMa, z jego tempem i fizyką”

Jeśli więc bardziej niż na tym, by cieszyć oczy, zależy wam na tym, by świetnie się bawić podczas strzelania do hord potworów, powinniście być zadowoleni. Tym bardziej że już wkrótce tej przyjemności będzie można oddawać się w autobusie czy w kolejce do dentysty…

Spójrzcie zatem – tak wygląda DOOM na Nintendo Switch (uchwycony przez GameSpot):

Źródło: Polygon, Kotaku, The A.V. Club, Eurogamer, GameSpot, Nintendo

Doom (PC)

Cena od 74.99 do 83.99

Zobacz wszystkie oferty

Odsłon: 3176 Skomentuj newsa
Komentarze

17

Udostępnij

Gry na konsole w marketplace

  1. Yamaraj6
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-22 09:38

    Zrobili na Nintendo Switch to mogliby jeszcze na smartfony wydać bo niby czemu nie. Najnowsze smartfony miażdżą mocą obliczeniową konsole Nintendo.

    Skomentuj

    1. raffal81
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-09-22 09:53

      Do jakiego smartphon'a można porównać nintendo ??

      Skomentuj

      1. Niepiskoj
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2017-09-22 10:38

        A do jakiego samolotu można porównać VW Golfa?
        Myślę że poniżej AKacek napisał wszystko w tym temacie.

        Skomentuj

    2. AKacek
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-09-22 10:31

      Trzeba zaznaczyć, że chociaż teoretycznie Switch ma procesor porównywalny do smartfonów to ma jedną zasadniczą przewagę, ma aktywny układ chłodzenia który pozwala mu pracować z pełną mocą non-stop, co z tego, że procesory smartfonów na papierze miażdżą, ale z tą wydajnością mogą pracować najwyżej kilka minut, potem mamy zjawisko trothlingu (obniżanie wydajności w celu utrzymania optymalnej temperatury). Inna sprawą jest układ graficzny w konsoli Nintendo, który jest już całkiem wydajny, nawet mocniejszy niż w PS3/X360 a ten już bije na głowę to co mamy w telefonach, no i oczywiście też jest chłodzony:)

      Skomentuj Historia edycji

      1. SebastianFM
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2017-09-22 10:57

        Z tego co znalazłem na szybko w necie to Tegra X1 w Nintendo Switch ma porównywalną lub nawet niższą wydajność niż Snapdragon 835.
        Z tym throtlingiem to masz rację tylko on nie wystapi, jak podłączysz Samsung S7 lub S8 do przystawki Dex, ponieważ ona chłodzi telefon.

        Skomentuj

        1. AKacek
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2017-09-22 11:04

          Tak zgodzę się, tylko wtedy już nie mamy telefonu mobilnego tylko stacjonarny xD

          Skomentuj

        2. supervisor
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-09-22 11:20

          Głownym problemem tutaj nie jest wydajność, a optymalizacja. Poziom optymalizacji pod Switcha jest nieosiągalny na smartphonach ze względu na różnorodność podzespołów.

          Sytuacja ta sama co z optymalizacją gier na komputer vs konsol.

          Skomentuj

          1. SebastianFM
            Oceń komentarz:

            -4    

            Opublikowano: 2017-09-22 11:27

            Powtarzasz nieprawdziwe twierdzenie i jeszcze uzasadniasz je również nieprawdziwym dotyczącym konsol i komputerów.

            Skomentuj

    3. SebastianFM
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-22 10:34

      @Yamaraj6
      Pewnie by mogli tylko jak sobie wyobrażasz sobie wyobrażasz sterowanie na smattfonie?

      Ja raz z ciekawości próbowałem zagrać padem jednak szybko wróciłem do myszki i klawiatury. :) To nie dla mnie. Czy można w ogóle dojść do wprawy w celowaniu za pomocą pada?

      Skomentuj

      1. Niepiskoj
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2017-09-22 10:39

        Tak można :)

        Skomentuj

      2. mesjan
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-09-22 11:10

        Nie jest to proste ale się da, tak jak się da nauczyć jeść i ubrać się za pomocą nóg. Jednak doświadczona osoba z padem nigdy nie osiągnie poziomu doświadczonego z myszką i klawiaturą.

        Skomentuj

        1. Niepiskoj
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-09-22 11:55

          Da się i wcale trudne to nie jest tylko trochę czasu trzeba, ale masz rację że poziomu precyzji sterowania jak na myszce i klawie nie osiągniesz. Ja gram dla przyjemności więc nawet online mi nie przeszkadza że jestem słabszy a w grach solo nie ma to znaczenia. Osobiście mam takie same odczucia jeśli chodzi o klawiaturę i myszkę i zawsze się zastanawiam jak tym można wygodnie grać ale to już co kto lubi.

          Skomentuj

      3. SebastianFM
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-09-22 11:22

        To czy w takim razie w wersji na Nintendo Switch jest auto-aim?

        Skomentuj

        1. mesjan
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-09-22 13:17

          Palec wskazujący prawej ręki za to odpowiada.

          Skomentuj

      4. mgkiler
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-09-22 11:49

        No ten koleś z filmu całkiem nieźle gra na padzie. Dalej na myszce bym 2x lepiej zagrał niż on, ale i tak nieźle jak na pad.
        Ja na padzie w shootery próbowałem to 5x gorzej to wyglądało od jego gry.

        Skomentuj

        1. baca130
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-09-22 14:34

          Ja raz zrobiłem test, kolega bardzo dobrze gra padem a ja myszką i klawiatura raczej słabo.
          Zgadnijcie, kto zawsze wygrywał?

          Skomentuj

  2. TheZajax
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-22 18:10

    Perspektywa przeprowadzenia na demonach z piekła Grunwaldu w dupie, jadąc autobusem do szkoły jest baaaardzooo kusząca.