Ciekawostki

Mandat? Zapłacimy kartą lub BLIKiem

z dnia 2018-01-19
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
9 komentarzy Dyskutuj z nami

Wszystkie radiowozy drogówki jeżdżące po polskich drogach będą od lutego wyposażone w terminale płatnicze, dzięki czemu za mandat będzie można zapłacić na miejscu – kartą płatniczą lub smartfonem. To ważny krok w kierunku cyfryzacji kraju.

Jedną z najważniejszych rewolucji technologicznych ostatnich lat bez wątpienia jest popularyzacja płatności bezgotówkowych. Dziś wystarczy karta albo nawet smartfon, by zapłacić za produkty i usługi, a już wkrótce tak samo będzie można opłacić mandat.

Od lutego każdy radiowóz drogówki będzie wyposażony w terminal płatniczy. Dzięki temu kierowca, który przekroczył dozwoloną prędkość, zlekceważył znak drogowy lub inaczej złamał prawo o ruchu drogowym, będzie mógł zapłacić na miejscu i mieć mandat z głowy.

Terminale obsługiwane przez firmę eService będą akceptować karty płatnicze oraz smartfony (mówimy tu konkretnie o BLIKu, z którego Polacy coraz chętniej korzystają). Informacja na ten temat jest potwierdzona – pochodzi od Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. 

Oczywiście nadal będzie można zażyczyć sobie wypisanie mandatu do opłacenia na poczcie lub przelewem bankowym. Nowe rozwiązanie jest opcjonalne i ma pokazywać, że cyfryzacja kraju nie ustaje, co jest zdecydowanie dobrą wiadomością.

To dobra zmiana także dla obcokrajowców, którzy aktualnie muszą płacić na miejscu gotówką. Jeśli nie mają jej przy sobie muszą udać się do bankomatu lub poprosić kogoś o przysługę – teraz będą mogli komfortowo skorzystać z formy bezgotówkowej.

Źródło: PAP. Foto: fsHH/Pixabay (CC0)

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

marketplace

Komentarze

9
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Trzeba iść z postępem. Ogólnie ja na przykład coraz rzadziej używam gotówki, nie mówiąc już o noszeniu przy sobie gotówki pokroju 500zł
  Zaloguj się
 • avatar
  Bedzie mozna brac FV na firme
  Zaloguj się
 • avatar
  Biorąc pod uwagę, że w niektórych bankach za płatności kartą lub BLIK jest Cash Back, to nie jest to głupie rozwiązanie z tymi mandatami ;)
 • avatar
  nigdy nie zapłace mandatu karta ani blikiem, jedynie komornikowi moze się udać ta sztuka ale nigdy po dobroci
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  Jeszcze jakby z fotoradarow sie dalo jakos latwiej placic - przychodzi mi formularz, musze odeslac, potem jeszcze raz i potem 3 raz, i dopiero wtedy laskawie moge zapalcic...
  Zaloguj się