Na topie

Uwaga na fałszywe maile od Netflix [AKT.]

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Internet Bezpieczeństwo Tematyka: Cyberprzestępcy Netflix

Uważajcie, bo cyberprzestępcy nie marnują czasu. Abonenci usługi Netflix otrzymują fałszywe wiadomości e-mail o zablokowaniu dostępu do serwisu. Ostrzegamy przed reagowaniem na nie.

Uwaga na fałszywe maile od Netflix [AKT.]

A A

Aktualizacja, 25 czerwca 2018: Coraz ciekawszy katalog usługi Netflix sprawia, że też coraz więcej osób się nią interesuje. Łącznie korzysta z niej już ponad 125 milionów użytkowników – dla cyberprzestępców jest to 125 milionów potencjalnych celów. Jeśli jesteście abonentami, uważajcie na fałszywe wiadomości e-mail.

Pod koniec ubiegłego roku pisaliśmy o dwóch przykładach fałszywych e-maili. Teraz (niestety) możemy dodać kolejny, a przy okazji raz jeszcze przypomnieć o tym, że warto uważać, co się klika. Najnowsza wiadomość rzekomo od Netfliksa (a w rzeczywistości od nieznanych właścicieli adresu @netflix.mailer.com) wygląda tak:

Netflix mail fałszywy mailer

Co zrobić, gdy otrzyma się taką wiadomość? Przede wszystkim niczego nie klikać – więcej informacji natomiast można znaleźć w netfliksowym centrum pomocy.

 

News, 22 listopada 2017: Uwaga: ważna informacja dla osób korzystających z serwisu Netflix. Mogliście otrzymać, a jeśli nie, to możliwe, że wkrótce otrzymacie e-maila o zablokowaniu dostępu do usługi. Nie odpowiadajcie na niego i nie klikajcie linków – to fałszywa wiadomość.

E-maile są rozsyłane przez kogoś, kto podaje się za Netflix (jego pełen adres to jednak „service@netflix.ssl.com”). Próbuje on przekonać odbiorców, że w wyniku pewnych problemów konto zostało zablokowane, a w celu potwierdzenia tożsamości należy kliknąć link. 

Ten kieruje na dziwne serwery, na których mogą kryć się szkodniki. Przede wszystkim jest to jednak próba wyłudzenia danych. W żadnym wypadku nie należy więc wykonywać polecenia z fałszywej wiadomości.

Fałszywy e-mail od Netflix wygląda tak:

Netflix fake

Podobną wiadomość można też otrzymać z innego adresu (np. „support@netflix.accounts.com”). Mail też może wyglądać nieco inaczej – na przykład tak:

Netflix fake mail

Pamiętajcie, że żadna szanująca się usługa nie umieszcza w treści wiadomości linków prowadzących do formularzy, które należałoby wypełnić danymi logowania lub innymi informacjami.

Źródło: inf. własna

Odsłon: 7507 Skomentuj newsa
Komentarze

4

Udostępnij
  1. rekonekcik
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-06-25 21:33

   To super! Pochwal się co tam dostałeś. :P

   Skomentuj

 1. Zwierzak
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2017-11-22 18:01

  Potwierdzam, dostałem podobny spam.

  Skomentuj

 2. puchatek2
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-06-25 15:55

  ja miałem dziś innego emaila z netflix a mianowicie informację że niedługo kończy mi się darmowy okres. o dziwo nigdy nie miałem netflixa. wszedłem na stronę główna dałem przypomnij hasło i wpisałem adres swojej skrzynki spamowej na którą przyszło powiadomienie i się okazało że ktoś uzywa od miesiąca konta założonego na mój email z 2 profilami i płatnością przez tele global filipiny i jutro rzeczywiście się kończy darmowy okres.

  Skomentuj

 3. Smuga
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-06-26 10:56

  Najlepsze jest to, że debile piszący te wiadomości zawsze walną jakiegoś babola w tekście, choćby najmniejszego - i tu jest nie inaczej. Zastanawia mnie tylko to, kim trzeba być aby nabrać się na wiadomoś od debila... i nie mam tu na myśli nieogarniętych w tych tematach rodziców czy dziadków bo ci mają z tym nieuleczalny problem.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!