Wydarzenia

Facebook: oddział firmy wkrótce w Polsce

z dnia 2012-01-22
Karolina Grązka | Redaktor serwisu benchmark.pl
22 komentarze Dyskutuj z nami

Poznań czy Wrocław?

Polska społeczność na Facebooku to całkiem spora grupa. W 2009 roku liczba użytkowników z naszego kraju przekroczyła milion. Obecnie najpopularniejszy portal społecznościowy ma w kraju nad Wisłą ponad 7,5 mln użytkowników. Nadszedł czas, kiedy zarządzający witryną postanowili uruchomić w naszym państwie własną siedzibę, uniezależniając rodzimych internautów od oddziału w Dublinie.

Nie wiadomo czy i jaką decyzję podjęli kierownicy Facebooka w temacie lokalizacji biura. Możliwe, że konkretne miasto zostało już wybrane. Mimo to, Poznań i Wrocław walczą o bycie zauważonym i wskazanym jako idealny teren dla nowej placówki.

Biuro Facebook

Mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska zorganizowali wirtualną petycję, w której zbierane są podpisy mające być po weekendzie przesłane do Marka Zuckerberga. W całość jest zaangażowany prezydent miasta, Rafał Dutkiewicz.

Nie wiadomo natomiast co konkretnie robi Poznań. Według dyrektora Biura Obsługi Inwestorów, przedstawiciele tej miejscowości załatwiają sprawę profesjonalnie, na razie nie ujawniając szczegółów. Sama otwarta akcja promocyjna jest natomiast planowana na drugą fazę działań.

Miłośnicy Facebooka z naszego kraju prawdopodobnie już otwierają triumfalne szampany, bez względu na to, w którym mieście pojawi się oddział giganta. Tymczasem rywalizacja trwa, choć możliwe, że zwycięzca został już wyłoniony.

Więcej o Facebooku:

Źródło: di.com.pl , tvp.info

marketplace

Komentarze

22
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  a po co nam to ?
  toż to kolejny szpieg z krainy deszczowców !
 • avatar

  Pojawiają się, aby przekupić nas świecidełkami i tandetnymi błyskotkami.

  Stada pozbawionych intelektu nastolatków, bezmyślnych zombie kupią wszystko, każdą bezwartościową tandetę.

  Jednak taka jest rola wyznawców ;)

 • avatar
  Media Markt - nie dla idiotów.

  Facebook - dla idiotów.

  Wszystko na ten temat.
  Zaloguj się
 • avatar
  Już wkrótce Królestwo Nadwiślańskie spowije mrok...

  Zuckerberg szykuje groźną armię przeciw naszym ziemiom. Zmierza już ona w naszą stronę siejąc zamęt i głupotę. Na hełmach widnieje znak twarzy i książki.

  Czy jest jeszcze dla nas ratunek...?
 • avatar
  Wszyscy sie ciesza ale zastanawiam sie po co ich siedziba w pl? Ceny paliw spadna? Renoma sie podniesie? Naprawde nie wiem...niech mnie ktos oswieci. Jesli w jakikolwiek sposob w czyms to Polsce pomoze to sam sie podpisze za petycja zeby budowali w Pl mimo ze nie jestem zwolennikiem Fb.
  Zaloguj się
 • avatar
  Może ja czegoś nie rozumiem, ale co z tego, że będą tu mieli oddział? To coś zmienia dla użytkownika? Ciekawe czy chociaż jeden polski użytkownik Facebook'a pojechał do Dublina żeby coś załatwiać.
 • avatar
  A może popatrzycie na to inaczej, a mianowicie taki oddział nie zatrudni 2-3 osób ale pewnie około 500-1000 ludzi znajdzie zatrudnienie w nowej firmie. Dzięki temu studenci będą mieli większą szansę na pracę zaraz po szkole. A kto nie chce mieć profilu na fb to niech nie zakłada ale też niech nie myśli tylko o sobie. Siedziba fb w Polsce - jak najbardziej na TAK.
  Zaloguj się
 • avatar
  :) cos w tym jest...
 • avatar
  "Mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska zorganizowali wirtualną petycję, w której zbierane są podpisy mające być po weekendzie przesłane do Marka Zuckerberga. W całość jest zaangażowany prezydent miasta, Rafał Dutkiewicz.

  Miłośnicy Facebooka z naszego kraju prawdopodobnie już otwierają triumfalne szampany, bez względu na to, w którym mieście pojawi się oddział giganta. Tymczasem rywalizacja trwa, choć możliwe, że zwycięzca został już wyłoniony."

  I co jeszcze. Otwarcie z udziałem prezydenta?
  Zaloguj się
 • avatar
  Kto ma avasta, niech sobie doda ową stronę do stron do zablokowania ;D
 • avatar
  Pewnie, wywalmy z kraju wszystkie zagraniczne firmy, przecież rynek pracy jest pełen wolnych miejsc, wszyscy możemy pracować w ursusie składając traktory :D