SSD

Galaxy szykuje bardzo wydajny dysk SSD - transfery do 1600 MB/s

opublikowano przez Paweł Maziarz w dniu 2014-12-17

Dysk ma należeć do serii Hall of Fame, a więc będzie dedykowany najbardziej wymagającym klientom.

Galaxy HOF - dysk SSD

Firma Galax(y) głównie znana jest z produkcji kart graficznych, ale oprócz tego w jej ofercie można również znaleźć inne podzespoły. Niebawem dołączy do nich bardzo wydajny dysk SSD.

Nośnik zalicza się do serii Hall of Fame (HOF), a więc jest dedykowany najbardziej wymagającym klientom – potwierdzają to deklarowane transfery, które mają sięgać 1600 MB/s przy sekwencyjnym zapisie i odczycie danych. Konstrukcja ta bazuje na kontrolerze JMicron JMF811, a do komunikacji z komputerem wykorzystuje interfejs PCI-Express 2.0 x4 (z tego też powodu znajdzie zastosowanie tylko w komputerach stacjonarnych).

Dysk będzie dostępny w wersjach o pojemności 1 TB, 2 TB i 4 TB, a oficjalnej prezentacji powinniśmy się spodziewać na początku stycznia podczas targów CES 2015.

Galaxy HOF - dysk SSD  Galaxy HOF - dysk SSD
Dysk po zdjęciu obudowy - podobnie jak w kartach graficznych z serii HOF, także i tutaj zastosowano białą płytkę drukowaną

Źródło: Modding

marketplace

Komentarze

20
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dobrze widzę baterie kończącą zapisy w razie odcięcia zasilania?
  Zaloguj się
 • avatar
  Przy takiej wydajności, o cenę nawet nie warto pytać.
 • avatar
  Cena za 4TB pewnie zbije z nóg....
 • avatar
  Bardzo wydajny to jest 4000/2000 i blisko 1000k iops 4K. To to jest co najwyżej wydajny jak na PCI-e.
  Zaloguj się
 • avatar
  Fajnie, że takie rzeczy powstają - kilka lat temu tradycyjny SSD był bardzo drogi - wersje 256GB były cenowo porównywalne z wydajnymi kartami graficznymi - dziś można to kupić za 400zł.
  Niech producenci wypuszczają jak najwięcej jak najszybszych dysków SSD to będą tanieć - za kilka lat może to już będzie standardem.
  Zaloguj się
 • avatar
  42 minuty zapisu przy pełnej prędkośći i 4TB pełne O_o
  Miejmy nadzieję, że za chociaż 5 lat ta technologia będzie w przystępnej cenie.
  Zaloguj się
 • avatar
  Wait a second to w końcu Galax czy Galaxy ?
  Zaloguj się
 • avatar
  Ciekawe, ile teraz zajmie chlopakom na zamiane tego dwuslotowego bydlaka na format M.2 - bo parametry szyny komunikacyjnej sa zbiezne. Pojemnosc moze byc nizsza, byle nie osiagi. To sie nazywa postep, a nie budowla mutantow, ktorych i tak wielu nie kupi.
  Zaloguj się
  -2
 • avatar
  W porównaniu do Mushkin Scorpion Deluxe troche blado. Przede wszystkim pasmo jest o połowe węższe x4 nie x8. Choć Muskin (na razie) nie oferuje modelu 4TB - max 1920GB. Ale żadna inna rodzina SSD PCI-Ex nie miała takiego wzięcia. Mushkin nie wyrabia się z produkcją, a ludzie kupują jak zwariowani. Nawet topowe modele. Te kręcą się circa 4100 i 7800 PLN (najbliższe i tańsze w Czechach, w Polsce jak zwykle brak bo my nie trzeci ale przynajmniej 30 świat, totalne perfyferia).

  Galax(y) na pewno nie zawojuje ceną, ich support jest legendarnie nieudolny, a uznanie reklamacji graniczy z cudem. Z dwojga sam biorę Muskina za każdym razem.

  Zaloguj się